Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi supermoto ( lanac i lancanici)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova

Ima li neko ideju koji lancanici i lanac idu za ovaj model. Drugaru visi lanac kao mrtvi pacov :). SVe sto smo nasli na netu je da odgovara od honde cb125.

Prednji lancanik  259.15

Zadnji lancanik 269.36

Tip NZ, Korak 428

Br. linka 112

 

Kad izvucem cene iz DID-ovog kataloga,dobijem cifru od 70 eura za sve ovo. Mislim da nesto nije u redu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па види који ти је преносни однос са фабричким ланчаницима и покушај да добијеш +/- 5% тај исти пренос са другачијом комбинацијом ланчаника.

 

Чекај, а што не позовеш или "Спринт" или "Чингћи", па пазариш ланчанике, а ланац купиш који хоћеш и готово?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Zato sto sam zvao vec 250 puta i jedne i druge,nisu nikad culi za rezervne delove a narocito te koji se najvise traze. Sad cu da zovem qingqi i svasta cu im reci. Reklamiram motor od prvog dana kad sam ga uzeo,postavljam voznje na forum,pricam svima kako je super itd... A kad god sam zvao za nesto,nikad mi nisu izasli u susret. Sad cu lepo da im kazem da skinu sa novog,pa neka oni cekaju sebe da naruce delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У, па ако скину са новог, могу само да замислим како ћеш да им кажеш.

 

За то што си рекламир'о мотор можеш да добијеш од њих само "фала лепо", али не пали код ланчаника. А шта ти кажу? Оно, типа: "долази са следећом испоруком половином месеца" или се просто праве луди?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Ma da bar to kazu. Recenica je ista svaki put,stizu delovi,ne znamo da li i to stize. A pricam sa gazdom. Pa ko zna sta treba da stigne,sta rekli su kinezima posaljite kutiju delova,ne interesuje nas sta ima u njoj? Samo mi se skuplja,zapamtice me  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Само немој да учиниш нешто типа а-ла Јана Палаха, па у знак протеста спалиш свој мотор испред дилера.

 

Знаш како се каже - "Немој да пљујеш одакле ћеш пити.", али да имаш други сервис осим овлашћеног, срочи нешто за инспекцију или коју већ надлежну инстанцу, па нек' ваде очи  са њима кад не испуњавају обавезе.

 

Или варијанта бр.2 - кад год узмогнеш, током радног врема зови и питај имају ли и још наватај неке ортаке да их подјебавају и они са тим истим питањем. Можда схвате да би требало да наруче ланчанике или да нађу неку атернативу. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Lanac 428h sa 130 clanka nosi MZ (verovatno i jawa) i Favorit(ceski) lanac kosta 12 evra obican 14 evra zlatan (sta god mu ovo dodje) i voze se bez problema,ima i neki taiwanski za 6 evra (kakav je pojma nemam) za za lancanike najbolje da uzmes njegove da ne bi morao da prepravljas.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Evo ti moj slucaj, broj zglobova na lancu mi je 134 (nista ti se ja u to ne razumem) a na lancu pise ovo :"Cr 1   428" sto ja nista ne kapiram al ajde.

Nazovem Sprint u ns oni imaju najveci lanac od 114 zglobova?!

U Temerinu u SKY-u nadjem lanac od njihovih 125-ica sa 134 zgloba 2800 din?! jel to ok cena !? (u pitanju je samo lanac bez lancanika)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja sam u Keeway-u platio 2300din, 520 oznaka, ako ti to nesto znaci. Vece karike uglavnom, osim sto sam morao da skratim za 4 karike jer je Keeway-ev duzi (i od viska napravim privezak za kljuceve ;D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

A keeway motori svi koriste taj lanac sa vecim karikama tj 520 ili oni modeli sa 150 i 125 kubika imaju manji lanac tj 428? U sprintu je lanac 3200 i naj verovatnije ima manje karika nego sto treba Dzokksu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

To su ok cene,ali su verovatno kineski lanci. U DID-u bi platio taj isti 70-80 eura

Samo lanac ili lanac i lancanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Gledao sam ceo dan Louis i mislim da sam nasao komplet koji ce mi odgovarati.

http://www.louis.de/index.php?media=katpdf&topic=artnr&artnr=10041529

Prednji lancanik je veci za 2 zuba i mislim da ce dosta povecati putnu brzinu i smanjiti obrtaje. Lanac je duzi za dve karike taman da se uhvati. Zadnji lamcanik je dosta veci od fabrickog i naj verovatnije cu ga prodati. Mislim da 40e nije skupo za komplet. Pogledaj mozda i ti nadjes neki slican komplet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Eh, Bogdo, od tromog motora pravis jos tromiji, i ovako ti treba prostora za preticanje, a ti bi ga jos ulenjio.

Pa i ovako ga ubijas vozeci ga na preniskim obrtajima, a jos bi da smanjis, uostalom tvoj motor tvoja briga.

 

Ne napisah, lanac koji sam uzeo je od Supershadow-a. Manji modeli koriste manje lance.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sutra cu pozvati keeway da pitam koliko je taj "manji" lanac i hvata li se. Pa probacu sa vecim lancanikom pa ako ne odgovara mogu da vratim fabricke koji su kao novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Kod mene je bas specificno,ima neke gume u koje ulaze neki srafovi na zadnjem lancaniku. To su mu oni kao upijaci udaraca. Ma katastrofa je uradjeno,morace drugar da ceka jos 20 dana da stignu ti delovi u qingqi pa ako bude i lancanik onda super. A planiramo na more sa njima 20 jula. Znao sam da ce nesto krenuti po zlu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Gde planirate da idete na more ako nije tajna? I ja sam planirao ali naj verovatnije avgusta mada jos nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja