Jump to content

Moto Zajednica

Montaza lanca kod tzv. majstora!!!

Recommended Posts

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Pre par meseci sam sredjivao svakojake sitnice kod majstora, navodno je stari bajker, dugogodisnje iskustvo, preporuka, trala-la-la...  ::) Naravno, kao i svaki majstor mora malo da probija rokove zavrsetka radova, jos ovo, jos ono.. ??? ??? .prezivim sve to, mada ne bas skroz zadovoljan poteram motor kako tako srecan u nove avanture po drumovima... :-\

 

  Posle vec predjenih par stotina kilometara pocelo je svasta po nesto da se odvrce, da skripi,  :o zalim se ja, ali uzalud... :-\ ubedjuje on mene kako je sve ostalo ok....Pregrmim ja i to, sa OGROMNIM razumevanjem, "ko radi - taj i gresi", desava se, jel..u svim tim radovima, menjan je i lanac +lancanici...i posle cca 3500 zvec, zvec, zvecccccc....lanac se olabavio!!! ??? ??? Zategnem lanac, i opet pun gas! Posle 200 km opet!! >:( >:(

Pregledam kariku po kariku, svaku spojnicu i....imam sta da vidim....spojnica se raspala!!!!! >:( >:(>:(

 

  Da ne davim, nestrucnost i spajanje spojnica cekicima, a svi vrlo dobro znamo sta se desava i kakve su posledice pucanja lanca u toku voznje!!! Slike su tu pa procenite sami...

 

p.s. jedno VELIKO hvala Bobanu (Gevara) za nesebicnu pomoc....

 

 

....pa sad daj motor u servis!!!!!

post-2698-12879037535126_thumb.jpg

post-2698-12879037535547_thumb.jpg

post-2698-12879037561394_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

A majstor je....?????? da i mi ostali ne zalutamo kod istog. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Daj ime pa da ga linčujemo... ;D  - šalu na stranu, možda čovek i nije loš majstor, možda je imao loš dan, ali to nije ni tvoja ni naša briga. Daj da mu upišemo minus, pa ako bude samo taj jedan, a puno pluseva od drugih zadovoljnih mušterija - znači splet okolnosti. Kismet. Dešava se.

A ako se još ljudi požali na njega - eh...

 

p.s. - izvinjavam se raptors-u na malom  off-u - pitanje za Starca (ili ostale koji znaju) - 'di ima da se kupi alat za 10€? ja mislio da ga pravim (ne ja - majstor) - ali ako ima za te pare...? Ja bih komada 1 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Da odete kod bilo kojeg majstora, da vam zameni lanac i lancanike, obratite paznju kad uzimate motor, prepozna se tacno da li je spojka motirana cekicima ili alatom...to sto ja nisam gledao, jer sam mu verovao >:(  (glupavo s moje strane skroz :( ) moja greska...jbg. Ali na kraju, sve je ispalo kako treba...cena te zajebancije je mogla da bude mnogo veca! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

da kazem i ja nesto a da me neko ne shvati pogresno.

mislim da ovo ostecenje nema veze sa nacinom na koji je sastavljana spojnica.]

ovde su se pojele osovinice dosta i raspale se rolnice,sto moze biti ako je lanac pio previse nategnut,nije podmazivan ili jednostavno los kvalitet spojnice tj mekan materijal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Koji je proizvođač lanca?

Jel "oriđinale" ili za kombajn, viljuškar i sl?

Taj podatak bi moglao dosta da znači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nekad se cekicem spajao lanac pa sta,meni ovo lici na pretegnut lanac a ne na majstorov cekic,,a taj alat od 10 e bi bas voleo da vidim,ja dado za alat  70e,doduse nije potrajao ni 2 god,al jebes ga,isplatio se,,moze i cekicem neboli to spojku nista kad se lepo uradi,veca muka je nepodmazan lanac i pretegnut lanac.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Evo ja nadjoh ovo, bas sam hteo da kupim, ali mozda to nije to?

 

http://www.louis.de/_1047489232b73d0cfe3fffbe2d3181509e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=10003901&anzeige=0

 

10003901  KETTENTRENNER 3/4 X 3/8 9,95

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jes da ne vozim motor sa lancOm ali se ipak secam da je to postojalo na nekim mojim prethodnim motorima. Dakle, kad zagusti moze se spojiti lanac i cekicOm bez problema. A sto se tice alata za 10e, vise bih voleo da je lanac propisno "iscekican" nego da mi se takav "kras express" alat raspadne u ruci ili ne odradi posao jer je, jelte, "kras express". Za takave alate vazi biblijsko pravilo kolko para, tolko muzike.

A ovo ne mora nuzno biti krivica majstora prilikom spajanja. Ne branim ga ni slucajno, da se razumemo. Mogao je da ga manje zategne ili propisno podmaze pa se, mozda, ovo ne bi ni desilo. Naravno ako je lanac pravi i od propisanog materijala a ne zamena "istovetna originalu". Ipak je i majstor mogao da se potrudi i misli dok radi. Ako je uopste majstor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Pa nije taj alat od zlata da treba da kosta 100 jura, to je obican celicni sraf u profilu sa rupom i navojem. Siguran sam da svako ko ima neke gvozdjurije po garazi i nesto metalskog alata (naprimer Bokilic) :) moze da uradi odlican alat za skidanje.

 

Sad sam video Josephov post. A zasta sluzi ono sto sam ja nasao? To je isto nesto za lanac ali sta je onda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Evo sta kaze google translate za ovu spravu sto nadjoh:

 

CHAIN SEPARATOR

 

    * Tool to open chains of the division of 415 to 632

 

E sad.... Malo je tesko izvaliti samo po slici ali moguce je da zavrsava posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Lanac je DID-ov, x-ring, zlatna serija..Uredno je podmazivan, ciscen, nije bio pretegnut...

 

Da je pretegnut, doslo bi tegljenja celog lanca, manje-vise linearno...(vec sam platio tu skolu  ;D ;D ;D ). Nemam ja nista protiv spajanja lanca cekicima, ali za to ti treba do 00 osecaj. Moje misljenje (a i Bobanovo!) , da je osovinica lanca bila previse stegnuta. Usled rada, prvo je ispala gumica, pa usla malo prasina, mazivo nemoze da se zadrzi i eto...osovinica je opterecena na smicanje, nema aksijalnog opterecenja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Opet ja :)

 

Definitivno je ona sprava skidac lanca, vidite ovo:

 

http://www.polo-motorrad.de/shop/Technik-Werkstattbedarf-Werkzeug-Sonstiges-Kettentrenner-universal/dmc_mb3_search_pi1.page/1/dmc_mb3_search_pi1.searchstring/KETTENTRENNER/group/7307/product/137579/L/0/Produktdetail.productdetails.0.html

 

To je isti takav samo malo skuplji - 30Eu. Na polo sajtu ima ona druga slika gde pokazuju kako se koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Lanac je DID-ov, x-ring, zlatna serija..Uredno je podmazivan, ciscen, nije bio pretegnut...

 

Da je pretegnut, doslo bi tegljenja celog lanca, manje-vise linearno...(vec sam platio tu skolu  ;D ;D ;D ). Nemam ja nista protiv spajanja lanca cekicima, ali za to ti treba do 00 osecaj. Moje misljenje (a i Bobanovo!) , da je osovinica lanca bila previse stegnuta. Usled rada, prvo je ispala gumica, pa usla malo prasina, mazivo nemoze da se zadrzi i eto...osovinica je opterecena na smicanje, nema aksijalnog opterecenja.

 

 

 

tim gore, usrao je dobar lanac. znaci da nije majstor jer se trpa di mu nije mesto i ne zna posao. dzaba ga sad kad je gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Opet ja :)

 

Definitivno je ona sprava skidac lanca, vidite ovo:

 

http://www.polo-motorrad.de/shop/Technik-Werkstattbedarf-Werkzeug-Sonstiges-Kettentrenner-universal/dmc_mb3_search_pi1.page/1/dmc_mb3_search_pi1.searchstring/KETTENTRENNER/group/7307/product/137579/L/0/Produktdetail.productdetails.0.html

 

To je isti takav samo malo skuplji - 30Eu. Na polo sajtu ima ona druga slika gde pokazuju kako se koristi.

 

Jeste - ne laže goooooooooogle: "tools to open chain..." a za to može i brusilica da ti posluži...

Ali je ovde tema "stavljanje lanca" - moguće da postoji alat sposoban da radi obe stvari, ali verovatno ovaj od 10€ to nije...

on verovatno može samo da "izbije" osovinicu...

Mada ni meni nije jasno zašto to treba toliko da košta - gledao sam na "e-baj-u" kako izgleda - stvarno bi iole umešan majstor u ruke mogao da napravi alat... Možda postoji nešto što mi ne znamo...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako moze pitanje za one koji se razum'u:

 

Zasto su ovi alati iz Louisa usko vezani za jednu marku lanca?  ???  Jel to propaganda proizvodjaca, posto mi drugo ne ide u glavu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja