Jump to content

Moto Zajednica

TASOS-za pocetnike

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Fale slike iz Kastra, crkva iz 13-og veka, jagnjetina u restoranu pored crkve a ima i zanimljiva kosturnica, posto u kastru nije bilo mesta za groblje, skupljali su kosti u kosturnici iznad litice, vredi videti. Mene je Tasos navukao na motor, posle 5 godina prvi put sednem tamo na motor na yamahu dt-125, a pre 5. godina vozio vespu. 3. dan od iznajmljivana nateraju me u Kastro, jos nisam znao lepo ni da udjem u krivinu i posle te voznje (zemljani put, a litica sa jedne strane, grk koji nam je bio vodic me je prozvao kamikaza) sam poceo da skupljam pare za motor. Sve preporuke za tasos, narocito za bajkere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

 

 

    jos par slika sa voznje

 

Picture015800x600.jpg

 

 

 

Пошто те коштало изнајмљивање Ексера?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

Пошто те коштало изнајмљивање Ексера?

 

    Jedan dan 35 eur-a,na vise dana popust u zavisnosti koliko dana uzimas (kacigu dobijas besplatno  :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Пошто те коштало изнајмљивање Ексера?

 

    Jedan dan 35 eur-a,na vise dana popust u zavisnosti koliko dana uzimas (kacigu dobijas besplatno  :) )

И? тренерка или ексер  ??? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

Jel zna neko da li su jeftinije gume u Grckoj?

Da li da trazim u povratku po Solunu?

A ti Mato nema da mrdas dok mi ne zamenis gume, klizam kao spidvej da vozim.  ;)

Kad kocha nije mogao da saceka  ::)

 

ma nema problema, resicemo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Evo da i ja napisem koju o voznji na Tasosu.Boravio sam na tom prelepom ostrvu prosle god.krajem avgusta meseca.Supruga i ja smo u startu imali ideju da iznajmimo motor i njime obidjemo ostrvo.Bili smo u Limenariji i tu smo i iznajmili motor u moto rentu Zagos.Covek na slici sa Smithom je Djordje (po naski)vlasnik radnje,iznajmili smo istog kineza Zongchen 200.Za cenu se nismo cenkali zato sto nam je 90e za devet dana sa punim osiguranjem izgledalo povoljno jer smo culi da za skutere uzimaju po 12e. dnevno.Od Djordja smo dobili sve informacije i upozorenje da se ne igramo sa nosenjem kaciga jer je kazna 360e,takodje je napomenuo i da treba obratiti paznju van naseljenih mesta na domace zivotinje koje se slobodno setaju i mogu predstavljati opasnost na putu.Sve u svemu za moto Zagos i Djordja moja preporuka svima koji zele da iznajme nesto!

Sto se tice samog motora nisam imao pojma ni da postoji ta firma tako da nism znao sta da ocekujem ni od njega ni od sebe jer sam imao pauzu od nekoliko godina.Vec posle sat -dva smo se nekako srodili i stvarno nisam sa motorom imao nikakvih problema i prosto me odusevljavao iz kilometra u kilometar.Potrosnja mu je stvarno smesna nesto preko 2 litara a uvek je vukao nas dvoje po gudurama Tasosa.

Tasos je idealno mesto za obilazak motorom jer samo tako mozete osetiti mesavinu morskog i planinskog vazduha koji se tu mesaju,to ne mozete doziveti u autu.Takodje iz automobila ne mozete videti mnogobrojne plaze i nemoguce im je prici autom.Tu je nas terenac odigrao ulogu i bez problema nas dovezao do svake plaze,nekim plazama je zaista tesko prici jer su prilazi zemljani i strmi pa smo na par mesta videli ljude da guraju uzbrdo skutere.Sto se tice saobracajne kulture ostrvljani su krajnje korektni i nece vas izgurati sa puta vec ce strpljivo voziti iza vas dok ne dodje pravac da vas u sirokom luku pretekne.Milina za voznju!!

Sto se tice jagnjetine u Teologosu,steta da je ne probate.Cena je 23e kilogram.Ali,budite spremni da u trenutku kad Vam je donesu na sto ,

dozivite pravu invaziju osa.Sjate se niotkuda i bukvalno kidaju komadice mesa. Tasos bih preporucio za odmor ali sa obaveznim obilaskom celog ostrva.Prosto Vas vuce da se opet vratite. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Koliko vidim dosta nas ide na Tasos ove godine. Ja krecem 26.7. Zanima me sta traze Grci od dokumenata za iznajmljivanje motora? I koliko kosta to na 1 dan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Od dokumenata ako uzimas kod Zagosa ne treba ti skoro nista.Ja sam imao medjunarodnu "B",ali nije neophodno,mozes i sa nasom dozvolom.bitno je da se Djordje uveri na licu mesta da znas da vozis.Sto se cene tice ja sam bio krajem avgusta kad su nize cene ali rekao je koliko se secam da je u sezoni oko 20 evra dnevno.Cena ti je niza na vise dana i mozes da se pogadjas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Ako iznajmis kod Zagosa niko ti ni ne gleda kolicinu goriva u rezervoaru.Sto se tice ostavljanja nocu,opusteno.Na Tasosu mozes i kljuc da ostavis u bravi i kacige okacene na retrovizore i sve ces zateci tu.To je ostrvo ,oni se svi znaju ,znaju i ciji je motor.Tako se i Grci ponasaju,oni svoje motore i ne gase dok su u prodavnici.Kad iznajmis motor dobijas ful osiguranje i ako se pokvari i ako ti ga ukradu i sta god da se desi ti si pokriven.Jos jedna napomena :kacigu obavezno na glavu,nemoj da te zbuni sto neki ne nose,to su sve Grci,kao sto rekoh svi se znaju i valjda tako  prave razliku izmedju domacih i turista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Јако леп линк ка тиркизном драгуљу Егејског мора... Кад се вратим, додаћу своје утиске  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Stigao sinoc sa Tasosa, Skala Sotiras, Hotel Vranas, mnogo lepo bilo.

Slike kada malo dodjem sebi, ako neko uskoro krece moze da cimne za neki savet...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

odlican topic :) bas se spremam za pohod na ovo ostrvo krajem avgusta :)

mada sto se motora tice mozda budem iznajmio neki ATV ili onaj bagi da se igram u pesku....

takodje se prikljucujem pitanju za prodavnicu motoopreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

Stigao sinoc sa Tasosa, Skala Sotiras, Hotel Vranas, mnogo lepo bilo.

Slike kada malo dodjem sebi, ako neko uskoro krece moze da cimne za neki savet...

 

 

upravo tu idem 25og avgusta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

Ima li na samom Tasosu prodavnica moto opreme?

 

    Na Tasosu nisam primetio, mozda ima u Limenasu,ali zato u Kavali ima

prodavnica i prodajnih salona motocikala i opreme  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Nema tamo nista da se kupi, samo Kavala, ali ja nisam nikada bio. I Grci sa Tasosa idu tamo u shopping.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ma ne bih ja na vise dana. Sta da radim sa njim uvece. A jel vazi ona fora da moras da ga vratis sa punim rezervoarom?

Letovati na grckim ostrvima bez motora je veliki propust! Auto moze da prodje, ali motor je daleko bolja varijanta iz vise razloga. Bez motora bih se verovatno smorio posle 2 dana, gde god god odsednem.

Letovao sam na Tasosu pre koju godinu. Lepo ostrvo. Preporucujem Zagosa. Djordje, koji tamo radi je jako fer lik. Bio nam je bas od pomoci. Cak sam uspeo da iznajmim motor od 125cc iako sam tad imao samo B kategoriju. Ono sto je jako bitno kod iznajmljivanja motora je traziti puno osiguranje. Neki servisi za iznajmljivanje su dosta sumljivi po ovom pitanju... tipa, osiguranje ne pokriva stetu ako si ti kriv iako navodno potpisujes ugovor sa punim osiguranjem. Umeju i grci da budu kvarni, pa oprez nije na odmet.  ;)

 

Evo par fotki i od mene.

 

2503743478_aaaa74d2d6.jpg

 

2503714270_636af6cf20.jpg

 

2502923867_a1981a6067.jpg

 

2502885931_484722d8af.jpg

 

2503692344_135410b215.jpg

 

2503707198_9498bbc01f.jpg

 

2503700012_bbd333ea23.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

jel ide neko od 11 do 21  jula tamo  ;D

 

jel ide neko od 23 avgusta do 7 septembra tamo - Skala Sotiras  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja