Jump to content

Moto Zajednica

honda CB750F `84 - ne puni akumulator

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: beograd - zarkovo
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

Ovako stoje stvari: premotao sam stator alternatora jer je probio na masu, zamenio cetkice koje slize za pobudu na rotoru, rotor noje probio na masu, na cetkicama na rotoru alternatora ima napon od 12v, ali akumulator se i dalje ne puni.... da li je u pitanju regler ili nesto drugo, majstori me sa jednog salju na drugo mesto i koliko vidim od njih nema vajde..... bar ja nisam na nekog naleteo ko bi mi pomogao. jel ima neko neki savet sta da radim :( :(...  hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ajd vako,prvo odvi dekli preko alternatora,to jest samo odvi srafove,probaj da ga skines trebalo bi lako da ide,vrati ga,NA ZAVIJAJ SARAFOVE, daj kontajt probaj da ga smaknes,ako ide tesko,taj segmenat je u redu,to jest rotor i stator,jer kad kontakt dovedes pobudu na rotor,i to sve pocinje da se ponasa kao elektro magnet,e probaj prvo to,jedna od cetkica treba da dobije pobudu to jest + kad das kontakt pa ti probaj prvo to pa idemo dalje... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: beograd - zarkovo
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

cuo sam se sa MILETOM - strujom (hvala Peki).... pogledace mi danas posle posla pa cu da vidim sta i kako... hvala svima javljam sta je bilo. pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Too Arso lavee.. taman cu i ja da sredim moju Hondu ovih dana pa da se vozimo bre k'o ljudi! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: beograd - zarkovo
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

Napokon posle mesec dana cimanja i cekanja i slanja kod ovog kod onog i naravno Spale koji me je zavlacio citavih 8 dana da bi mi na kraju rekao da deo kosta oko 250 eura minimum...... + njegove ruke...  Znaci Spale nikad i ne preporucujem ga nikom.... Nego ovako su stajele stvari... : i rotor i stator su probili na masu.... POP sa Banovog brda covek koji vec 30 godina radi viklovanje svega sto moze da se viklujei pritom radi extra Mile struja kaze da je uradio ko da je masina radila a i nije skup koliko mi se cini jer znam koje je cimanje da se uradi Rotor... 7500 din da se uradi i rotor i stator, naravno rotor se rastura jer su namotaji u sredini, pa se to posle nabija na presi pa ide kod strugara da to izbalansira i naravno sve to u najkracem rokui naravno kad god se ode kod njega tu je i PIVO.... a MILE je majstor nad majstorima, PEKI hvala.... kad je namestio Rotor i Stator provalio je da je i regler otisao ali mi je to Mile sredio ocas posla.... i naravno Honda sada radi i spremna je za voznju.... i to me je sve sa namotavanjem i sa reglerom i sa rukama kostalo oko 180 evrica i mesec dana cimanja.....  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja