Jump to content

Moto Zajednica

Busenje TS-a

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Odnesem ti ja stublinu kod nekog "SUSTERA" (KAZU DOBAR ZA OBRADE AL ZA AUTA) i izbusi on na 69.5 ali posle 1385 km cim ga povezem preko 5000 malo duze pocinje da riba klip.Cekao sam da prodje ovcar banja i rasturim ga juce kad prva karika zakovala u klipu 100 % druga 70 a jedino je treca bila u funkciji.Odnesem danas kod drugara MAJSTORA al stvarno mislim samo da honujemo i na istu meru al ne moze.Moram da busim na 70 jer na 69.50 sara po stublini a sve je problem jer je  prethodni SUSTER izbusio na tesno jer je mislio da tako duze traje.

 

A posto sam ja vec bio narucio 69.50 nov ovim putem nudim na POKLON isti posto meni nije potreban

 

Da li je potreban dihtung na glavi za TS ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Isti ja problem imam i to ne prvi put, dešavalo se i kod drugih MZ-a, ne samo kod Crnca.

 

A pouzdano znam da postoji tačna mera koliko bi to šire trebalo da se razbuši samo sam vremenom tu meru zaboravio jer se ove stvari ipak ne rade svaki dan.

 

U mom slučaju sam ovu krivicu pripisao sebi, Crnac vuklja prikolicu pa je prirodno da se više greje i niko mi nije kriv zbog toga. A i sa prikolicom ima razlike, više se grejao kada je opterećena pa makar i malo nego kada je prazna, baš se jasno oseti.

 

U gradu mi se to ne dešava, kratke su relacije pa ceo sklop ne stigne da se zagreje toliko kao na putu.

 

Bilo kako bilo, Bokilic je u pravu: poželjno je nakon bušenja pa razrade otvoriti sve opet i videti šta se dešava. To se danas retko radi, jedva da neko hoće da radi MZ-a zbog niskih cena a još dva puta ihihiii...

 

Mislim da dihtung glave ima u onom katalogu. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sto se tice tolerancije mogu vam reci kako to ide kod ETZ 150

Prilikom busenja cilindra uzima se tolerancija od  0,03 mm

odnosno ako je klip npr. 55,97 mm onda se stublina busi na 56,00 mm

Ja sam razbusivanje radio u Smederevu i zadovoljan sam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam TS 150 vozio bez dihtunga a nemam pojma da li treba,isao je dobro.Tek kada mi je riknula karika ja otvorim da bi istu zamenio i vidim nema dihtung,zamenim karike i vratim ponovo glavu na cilindar bez icega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Dihtung na glavi ima etz 250/251 pre toga nema ni jedan MZ fabricki vec je tu neko drugo resenje sa prstenom a tolerancije stublina se busi da u donjem delu sme da ima po radionickim knjigama 0.005 u plusu a za klip jeste 0.03 rep u dnu i celo u vrhu ako si razumeo jer nemaju svi klipovi istu toleranciju mere koliko su uzi gore nego dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pazi....mozda stublina jeste tesna,,to i nije tako lose,razmrdace se,svaka stublina moze da se ishonuje,,za 2 stote bez problema,tako da ti je i taj drugi majstor suster ako nemoze da je ishonuje,mani te priice,,,,veci je problem u klipovima novije proizvodnje pogotovu madjarskih,,nisu u pravilnom konusu,uzni subler ili mikrometar pa lepo izmeri celo klipa to jest iznad prve karike obim pa izmeri isto tako i pera klipa,videces da nije u toleranciji ta mera,jer celo klipa treba kod vazdusare da bude i po 1 desetu i vise,cak i do 3 desete uze od pera klipa,zasto,,,,,zato  ;D ;D ;D celo klipa se vise greje,pa samim tim mora i uze da bude,kad se zagreje vrati se na meru,to jest rasiri,,,,,,tako da se tu javlja veeci problem nego samo busenje stubline,drugo,,,,mz ima relaivno tanko meso za svoju kubikazu,pa kad ga razbusis slabije se i hladi,pa i to predstavlja dodatni problem..... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

pazi....mozda stublina jeste tesna,,to i nije tako lose,razmrdace se,svaka stublina moze da se ishonuje,,za 2 stote bez problema,tako da ti je i taj drugi majstor suster ako nemoze da je ishonuje,mani te priice,,,,veci je problem u klipovima novije proizvodnje pogotovu madjarskih,,nisu u pravilnom konusu,uzni subler ili mikrometar pa lepo izmeri celo klipa to jest iznad prve karike obim pa izmeri isto tako i pera klipa,videces da nije u toleranciji ta mera,jer celo klipa treba kod vazdusare da bude i po 1 desetu i vise,cak i do 3 desete uze od pera klipa,zasto,,,,,zato  ;D ;D ;D celo klipa se vise greje,pa samim tim mora i uze da bude,kad se zagreje vrati se na meru,to jest rasiri,,,,,,tako da se tu javlja veeci problem nego samo busenje stubline,drugo,,,,mz ima relaivno tanko meso za svoju kubikazu,pa kad ga razbusis slabije se i hladi,pa i to predstavlja dodatni problem..... :) :) :)

 

Koliko sam ja razumeo,na cilindru su karike napravile riseve dublje od 2 stote  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Na MZ-u 250 TS  sa cetiri brzine - fabricki se ne stavlja nikakav dihtung za glavu.  Na MZ-u 250 TS/1 - model sa pet brzina - fabricki ide dihtung za glavu ( onaj aluminijumski ) .

  Sto se klipova tice - na nase trziste u zadnje vreme za MZ stizu klipovi " Ambika "  indijskog proizvodjaca . Sta da vam kazem 

Subler ( nonijus ) i mikrometar u ruke, pa prvo premerite klip - pre montaze, i pre busenja cilindra, jer znaju da dodju lose obradjeni. Meni je bio stigao klip za ETZ 250 koji je kod cela klipa bio siri nego ns dnu kod pera, a treba da bude obrnuto !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

  Sto se klipova tice - na nase trziste u zadnje vreme za MZ stizu klipovi " Ambika "  indijskog proizvodjaca . Sta da vam kazem 

Subler ( nonijus ) i mikrometar u ruke, pa prvo premerite klip - pre montaze, i pre busenja cilindra, jer znaju da dodju lose obradjeni. Meni je bio stigao klip za ETZ 250 koji je kod cela klipa bio siri nego ns dnu kod pera, a treba da bude obrnuto !

 

upravo to pokusavam da im objasnim,,al neide....inace moj majstor koji busi stubline obavezno posle busenja i honovanja zagreje stublinu sa sve klipom da bi video dali koci glavi,pise po stublini itd,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sto rece Lijan, po manualu za TS 250/1 - pet brzina u menjacu obavezno ide aluminijumski-dvoslojni ili troslojni dihtung. Ima vise slojeva razlicitih debljina kako bi se stelovao razmak glave i cilindra a to proveravas u GMT sa zicicom kalaja...

 

Ako si jos uvek raspolozen za poklanjanje klipa ja ti stojim na raspolaganju  :)

Poslacu ti adresu na PP...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja imam klip 70,5 i nove karike a to mi sasvim sigurno neće trebati jer je Crnac razbušen preko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja imam klip 70,5 i nove karike a to mi sasvim sigurno neće trebati jer je Crnac razbušen preko toga.

 

Vise mi odgovara 69.5, imam jos jednu masinu kuci, pa planiram polako da je sredjujem...!

Anyway, thanks!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Vise mi odgovara 69.5, imam jos jednu masinu kuci, pa planiram polako da je sredjujem...!

 

Rezervisan ti je klip dobices ga kazi samo kolpko ti je hitno kada da ga saljem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja imam klip 70,5 i nove karike a to mi sasvim sigurno neće trebati jer je Crnac razbušen preko toga.

 

Vise mi odgovara 69.5, imam jos jednu masinu kuci, pa planiram polako da je sredjujem...!

Anyway, thanks!

 

TS i ETZ imaju malo drugacije klipove. ETZ ima mlo duzi od bolcne ka celu klipa. Uporedjivao sam ih, pre par meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

TS i ETZ imaju malo drugacije klipove. ETZ ima mlo duzi od bolcne ka celu klipa. Uporedjivao sam ih, pre par meseci.

Odoh danas do Bokilica da na MZ-eovom magarencetu proverim...Hvala na info-u!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

TS i ETZ imaju malo drugacije klipove. ETZ ima mlo duzi od bolcne ka celu klipa. Uporedjivao sam ih, pre par meseci.

Bio juce kod Bokilica i uporedjivali klipove od TS i ETZ-a tacno je kako veli TS Chopper...!

 

Znaci Vujin klip nama TS-ovicma ne odgovara!!

Ali zato odgovara Kataklingerov...koga ocekujemo da se provoza do Svilajnca kada sredi masinu!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I ja cu do Svilajnca Hondom radi finog cackanja cim se vratim iz GR.

 

No, da ne idem u OFF ali se odavno meracim na Bokijevo dvoriste, mesta za neko rostiljce koliko hoces.

 

Usput, nisam video nas ponos od Bobera jer nije bio na skupu a i vlasnika bih pritisao za predstojeci izlet.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

I ja cu do Svilajnca Hondom radi finog cackanja cim se vratim iz GR.

 

No, da ne idem u OFF ali se odavno meracim na Bokijevo dvoriste, mesta za neko rostiljce koliko hoces.

 

 

Cekamo vas u Sviljancu...

 

 

 

Usput, nisam video nas ponos od Bobera jer nije bio na skupu a i vlasnika bih pritisao za predstojeci izlet.  ;)

Vlasnik se sam pritiska jos od proslog susreta, ali... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja