Jump to content

Moto Zajednica

Malo vise opreza !!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Ljudi ne vredi samo apel na druge moramo sami da vodimo racuna o sebi koliko god je to moguce!!! Sutra je slava i ako budete isli negde puna paznja jer ljudi piju, opuste se i poslednje na sta misle je saobracaj a kamoli motoristi!!! Ne kazem da i mi ne gresimo i da uvek postujemo propise ali vecinu nesreca sa motociklistima izazivaju vozaci putnickih vozila. Jedino ako svi budemo pazili jedni na druge i budemo pokazali malo vise strpljenja za sve ucesnike u saobracaju mozemo uticati da se ovakve stvari kao sto je bio 18 novembar vise ne desavaju. I naravno nosite kacigu jer ona je ta koja stiti glavu, a pri 70% padova je direktan udarac glavom odnosno kacigom o put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
Upravu si oprez u svakom slucaju ali sta kada nekog boli Kur.c za tebe ima nas raznih :(

 

Onda bezis da te budala ne ubije, on je u kolima, a ti na motoru i njemu se j..e on ima manje sanse da se povredi osim, ako ga ne izvuces napolje pa ga ne odvalis kao konja pa da vidis kako zna da vozi i da gleda!!! Ali dzaba sve to posle ako neko treba da pogine ili ostane invalid zbog takvih klosara od toga nema neke narocite koristi! Jos jednom ljudi cuvajte se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

Pa to je problem generalno sa nama, svi znamo kako vozace auta za nas boli k zar ne? to sam sto puta rekao i ajmo opet ko od nas poshtuje ogranicenje od max 50 po gradu? ko od nas poshtuje strogo drzanje sredine trake? da ne nabrajam dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

mrzim kad pocnu da se k....,naravno posto su jaci(oklopniji)........

i onda ti psuje sve po spsiku a kad stanes pored....odmah se ucute....

 

grrrrrrrrrr + kad ih je 5 u kolima,onda su najjachi,te situacije imam svaki dan,p..... zna da cu pre proci i sve a ono g.... nece da se pomeri malo u desno..... i tako napusavaju,kad eto ga prvi semafor i ti si pored i onda.....

 

jedino je to shto kazete da normalno ima i nas koji smo `malo` bezobrazni.....pa zbog takvih i ovi nas k......

 

uf svaki dan mi je takav.....sorry zbog psovanja...

malo emocije drmaju.... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Znate kako, prvom prilikom kad me neko iseèe, ima da isprovociram konja da se jurimo, a onda da ga navuèem na tanak led da se negde slupa ili isprevræe. (Naravno u sitaciji ako je toliko lud da se juri samnom). a onda æu da ga slikam za hroniku :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Citajuci ovakve textove covek stice usticaj da ja u Srbiji otvorena sezona lova na bajkere.

 

Moje iskustvo govori suprotno.

 

U oktobru sam bio u Novom Sadu 7 dana i mogu reci da je bilo prijatno iskustvo sto se tice saobracaja: niko se nije bunio kad se proguram do semafora, auta na autoputu obilaze u sirokom luku (ne kao u Francuskoj, gde se uvuku na 1m od vase guziuce i onda obilaze tek toliko da vas ne sruse).

 

Jedina zamerka su nenormalne putarine (E75 SU-NS = £3 = vinjeta za 5 dana u Madjarskoj), kao i nenormalni putevi (autoput E75 SU-NS je uzasto talasast).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Hecky, nema pravila ovde kod nas. Svasta ti se moze desiti ovde, mozda prodjes super, a mozes i da nagrabusis.

 

Nije kod nas samo 'lov na bajkere' problem, kod nas je generalno vozacka kultura na niskim granama, jedino smo mi najpodlozniji povredama, pa se zato najvise i bunimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Još malo pa dolazi u skupštinu novi zakon o saobraæaju. Sedeo sam sa Stojadinom Jovanoviæem i još jednim bajom i pravili razgovor za a

Autobild. Ovi u saobraæajnoj policiji su veæ prionuli na posao sa raznim statistikama i predlozima i uopšte neæe biti zajebavanje poèev od same obuke za vozaèe. Svi problemi su poznati, ali šta koèi, e to je pitanje......

 

Do tada ko živ ko mrtav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
Citajuci ovakve textove covek stice usticaj da ja u Srbiji otvorena sezona lova na bajkere.

 

Moje iskustvo govori suprotno.

 

U oktobru sam bio u Novom Sadu 7 dana i mogu reci da je bilo prijatno iskustvo sto se tice saobracaja: niko se nije bunio kad se proguram do semafora' date=' auta na autoputu obilaze u sirokom luku (ne kao u Francuskoj, gde se uvuku na 1m od vase guziuce i onda obilaze tek toliko da vas ne sruse).

 

Jedina zamerka su nenormalne putarine (E75 SU-NS = £3 = vinjeta za 5 dana u Madjarskoj), kao i nenormalni putevi (autoput E75 SU-NS je uzasto talasast).[/quote']

 

Druga je prica kad si tu jednu nedelju, ne mozes da steknes pravi utisak cini mi se da je Novi Sad ipak malo bolji od Beograda, ti si za nedelju dana video jednu ili dve budale i to je to, a mi ih vidjamo nonstop i malo su nam dosadili! Ovde je otvorena sezona lova stalno, a jedino pravilo koje se postuje je zakon jacega! To treba covek da kupi FAP-a pa da vidim ko ce onda da mu se ubaci, da ga isece itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ja se pridruzujem hecky-ju. Mislim da iako je ova godina odnela strasan danak da su ljudi u saobracaju u velikoj meri shvatili da postojimo. U ovom slucaju je izgleda kvantitet dao kvalitet. I cini mi se, citajuci nasu crnu hroniku, da je ipak velika vecina nastradala svojom greskom. VELIKA BRZINA, neuvazavanje svoje 'nevidljivosti' itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Citajuci ovakve textove covek stice usticaj da ja u Srbiji otvorena sezona lova na bajkere.

 

Moje iskustvo govori suprotno.

 

U oktobru sam bio u Novom Sadu 7 dana i mogu reci da je bilo prijatno iskustvo sto se tice saobracaja: niko se nije bunio kad se proguram do semafora' date=' auta na autoputu obilaze u sirokom luku (ne kao u Francuskoj, gde se uvuku na 1m od vase guziuce i onda obilaze tek toliko da vas ne sruse).

 

Jedina zamerka su nenormalne putarine (E75 SU-NS = £3 = vinjeta za 5 dana u Madjarskoj), kao i nenormalni putevi (autoput E75 SU-NS je uzasto talasast).[/quote']

 

Druga je prica kad si tu jednu nedelju, ne mozes da steknes pravi utisak cini mi se da je Novi Sad ipak malo bolji od Beograda, ti si za nedelju dana video jednu ili dve budale i to je to, a mi ih vidjamo nonstop i malo su nam dosadili! Ovde je otvorena sezona lova stalno, a jedino pravilo koje se postuje je zakon jacega! To treba covek da kupi FAP-a pa da vidim ko ce onda da mu se ubaci, da ga isece itd.

 

U NS sam imao priliku da vidim naj nenormalnije sudare. Tamo voze kao da su naduvani, ali su više istrenirani na dvtoèkaše, što je i prirodno za podneblje sa toliko biciklista u saobraæaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja