Jump to content

Moto Zajednica

Xenon, reshenje za losha svetla na kineskim motorima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Pravo reshenje za kineske motore je ugradnja xenon sistema u postojeci fabricki far. Ugradnja je vrlo jednostavna, uz uputstvo koje se dobije uz svaki komplet grunfovanje je svedeno na minimum. Dovoljno je samo naci dovoljno mesta za skrivanje trafoa koji obezbedjuje sijalici visok napon.

 

Da bi vam motor imao i dugo i oboreno svetlo potrebno je kupiti bi-xenon komplet koji kosta 70 eura i u kome se dobijaju dva posebna kompleta trafo plus sijalica, znachi komplet je za dva motora odnosno jedan automobil.

 

Znaci po motoru izlazi 35 eura. Po toj ceni komplet mozete kupiti svake subote na bubanj potok pijaci.

 

potrebno je skinuti fabricku sijalicu, na njeno mesto staviti xenon sijalicu, instalaciju fabricku povezati na ulaz trafoa i to je ceo posao. radice i oboreno i dugo svetlo. E sad da bi vam instalacija pasovala trazite od prodavca da vam da komplet za Juga odnosno komplet sa troizvodnim prikljuckom tako da necete morati nista dirati na instalaciji. sto se tice potroshnje, xenoni "vuku" 35 vati sto je idealno za kineske diname i akukulatore male amperaze.

 

Efekat koji dobijete nakon ugradnje je neverovatan, nema mraka ili magle koji ce vam ikad vishe zasmetati a u dnevnoj voznji pruzice dodatnu sigurnost jer ce te biti daleko vidljiviji :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Oblace, cini li ti se da razvijaju vecu ili istu temperaturu? Kakvo je rasipanje svetla? Da li si dobio i u duzini snopa ili je njegova velicina ostala ista, samo je svetlije? Da li tvoj far ima one izlivene zareze za prelamanje ili je glatak, kao staklo? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Xenon od 35w ima manju temp. nego halogena od 55w. E sad ima xenona i od 55w, za njih ne znam koliku temp razvijaju. I ovo sto je oblak nasao po meni je izuzetno povoljno, narocito za bixenone. I ja licno ne bih isao preko 6000K, sve preko toga je suvise plavo, ljubicasto,roze... a to se meni licno ne svidja. Najbolja je opcija, opet kazem po meni, 5000K. Inace fabricki xenoni bi trebalo da su 4300K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Oblace, cini li ti se da razvijaju vecu ili istu temperaturu? Kakvo je rasipanje svetla? Da li si dobio i u duzini snopa ili je njegova velicina ostala ista, samo je svetlije? Da li tvoj far ima one izlivene zareze za prelamanje ili je glatak, kao staklo? Hvala.

 

miske xenon je vrsta sijalice slicna neonki i razvija daleko nizu temperaturu od obicne sijalice u kojoj se zari vlakno. Xenon je ampula sa polarizovanim gasom koji se jonizuje na visokom naponu tako da nema veze sto je far recimo plastican . Sto se tice samog sociva i to nije presudno za dobro svetlo jel je kolicina fluksa kod xenona nekoliko stotina puta visha od balonke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Uf, OblaKe, izgleda da si mi izbio 35e iz dzepa :). Moracu da uzmem i da stavim na Suzanu, ovo serijsko me ubi.

 

Znaci, i ksenonka od 55w moze bez bojazni zbog temperature, da se stavi u far?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Oblace svaka cast, sto si po ko zna koji put uneo radosti i Sunca i u nase zivote, saveti su ti zlata vredni  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Oblace, cini li ti se da razvijaju vecu ili istu temperaturu? Kakvo je rasipanje svetla? Da li si dobio i u duzini snopa ili je njegova velicina ostala ista, samo je svetlije? Da li tvoj far ima one izlivene zareze za prelamanje ili je glatak, kao staklo? Hvala.

 

miske xenon je vrsta sijalice slicna neonki i razvija daleko nizu temperaturu od obicne sijalice u kojoj se zari vlakno. Xenon je ampula sa polarizovanim gasom koji se jonizuje na visokom naponu tako da nema veze sto je far recimo plastican . Sto se tice samog sociva i to nije presudno za dobro svetlo jel je kolicina fluksa kod xenona nekoliko stotina puta visha od balonke.

Jedna od rijetkih stvari koje bih uradio je upravo svijetlo

Imas li  slike kako si ovo uradio za nas koji nismo tome vjesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Uf, OblaKe, izgleda da si mi izbio 35e iz dzepa :). Moracu da uzmem i da stavim na Suzanu, ovo serijsko me ubi.

 

Znaci, i ksenonka od 55w moze bez bojazni zbog temperature, da se stavi u far?

 

ovako Miske, treba da vidish koja ti je sijalica u faru i po njoj kupujesh xenon da bi ti pasovala instalacija bez budzenja. Vidi i dal ti je 35 ili 55w pa prema tome kupiujesh. mada ti je 35w sasvim dovoljno ima da bljesti......za one motore koji imaju dva fara moze da se stavi obican xenon bilo na oboreno ili dugo svetlo po zelji. xenoni koji imaju nizu kilovatazu su plavlji odnosno zuci ali su dugotrajnije sijalice, mada ove ljubicaste ne mozes da gledash kad rade ni po suncu. povezivanje je prosto dobija se shema a i ako kupis po modelu postojece sijalice, potrebno je bukvalno 15 min

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo jedno pitanje, koliko sam ja shvatio, mora da se kupi par ili ti jedan komplet za kola? Sto zanci da bi morali da se organizujemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Samo jedno pitanje, koliko sam ja shvatio, mora da se kupi par ili ti jedan komplet za kola? Sto zanci da bi morali da se organizujemo :)

 

bash tako, kupuje se par za automobil pa se podelite jer komplet sadrzi potpuno dva nezavisna sklopa. telefon vam kacim u subotu kad se vratim sa bubanj potoka, odnosno kad uzmem od lika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

pazite sta kupujete, da ne bacate pare dzabe, ima dosta losih xenona, lose bacaju svetlost, jer ziza nije udaljena koliko treba, najbolje je uzeti od nekih firmi, kao sto i ja uzimam, jer su oni uzeli 20ak marki xenona i testirali, i videli sta je dobro, to i prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ko proizvodi komplete, koja je temperatura boje, ima li garancije?? Koliko cesto crkavaju sijalice, i mogu li iste da se kupe odvojeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Ko proizvodi komplete, koja je temperatura boje, ima li garancije?? Koliko cesto crkavaju sijalice, i mogu li iste da se kupe odvojeno?

 

Kao i uglavnom sve dolaze iz Kine koliko sam ja video. temperatura je vrlo niska, daleko ispod temperature zarece sijalice jer rekoh vec xenon radi na principu polarizovanog gasa ( slicno kucnoj "neonci") i ne greje se vishe od 50-ak stepeni sto pogoduje ugradnji u plasticna kucista farova. Retko ko daje garanciju osim kad oni i ugradjuju a cena ugradnje je par hiljada dinara sto je besmisleno placati jer je ugradnja "smesna". Koliko ja imam iskustva nisam cuo za brza crkavanja sijalica, u uputstvu pishe koliko sijalice imaju propisanih radnih sati. Koliko znam nema na trzistu posebno da se kupe sijalice, ustvari ima al one firmirane varijante ( simens, bosh...) al ti kompleti kostaju po 300 evrica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja imam na autu ove kineske i veoma sam zadovoljan vec godinu dana,h1

imaju posebno i sijalice da se kupe,mislim da je oko 20 sijalica po komadu,bar ovde gde sam ja uzimao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

zato ja predlazem firme, ili kod mene, ima sve i na komad, sijalica, balast, razni adapteri, a ne neko na pijaci, proda vam sad, i vise ga ne vidite, dali to radi ili ne, i koliko ce da traje, garancija, itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Bilo kako bilo,ideja je vise nego odlicna.E,sad,ko ce gde da kupuje stvar je izbora i cene.Ja sam mislio da ti setovi za ugradnju kostaju mnogo vise,pa sam ugradio h4 sijalicu.Zadovoljann sam i sa njom,ali ako zadrzim ovaj motor,kupicu taj set,jer mi je svetlo pored guma i kocnica jako bitno za sigurniju voznju.Ako ipak uspem da se ukalkulisem za regal raptor daytonu 350,to je prva(valjda i jedina)stvar koju cu da ugradim u njega.

 

Svaka cast ljudima koji pronalaze ovakve varijante za unapredjenje voznih svojstava motora!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Evo da ja dam zavrsnu informaciju umesto Oblaka ,  tip koji prodaje xenone je Slavko i ima svasta , alarme za skutere po ceni od dvadesetak evra ,alarme sa dojavom i naravno xennonsku rasvetu cene sarolike od 50 do sedamdeset evra za par,zove se Slavko telefon je 065 355 7451 drugi lik ima za mene i nesto bolje cene zna me cesto nesto pazarim sto za sebe zto za prijatelje ima cak i motore i komande za kapije  isto kojekakve alarme itd drzi proverene naravno kineske (mada svi su kineski) xenone pa probajte i kod njega on je subotom na bubnju a ostalim danima Senjak telefon je 064 489 0014 ima i parking senzore za kola vrlo interesantnan lik pozovite pa se raspitajte sta i kako .Ne zaboravite da su to kit kompleti odnosno u kutiji imate sve za samostalnu ugradnju od uputstva do buksne pa ako imate malo zivaca i elementarnog znanja ugradjivacete i drugarima samo bez brige to dobro radi! Toliko od mene ako me se ko na dan bezbednosti set , seti ako ne , to je bila moja gradjanska duznost...... ;D ;D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja