Jump to content

Moto Zajednica

ATINA 2009 prva ovogodisnja tura

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Vec duze vremena sam se kanio da odem do Atine u posetu sdestri. Naime sestru koja se udala U Atini zbog raznoraznih razloga nisam video skoro 20 godina.  Konacno su mi se sklopile sve kockice ove godine pa sam odlucio da odputujem za Atinu sa zenom. Posle viziranja pasosa, krenuli smo na put 29 aprila.

Temperatura je bila oko 20 stepeni idealna za voznju. Posle tradicionalne pause u Pojatama za espresso prva ozbiljnija pauza je u Predojane. Tu smo se natankovali i krenuli dalje. Do Evzonija smo stigli oko 12,oo casova. Dok sam cekao zenu da nam kupi cigarette u freeshop-u, prosao je jedan bajker sa srpskim tablicama koji mi nije odpozdravio kako na granicnom prelazu tako ni na putu do Soluna. U Paraliu smo stigli oko 16,oo casova, sde smo nasli smestaj u hotelu German za 30 eura.

post-3510-12879033401383_thumb.jpg

post-3510-12879033401979_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Ujutru smo nastavili put ka Atini. O samom putunemam sta da napisem obzirom da je skoro sve autoput i nema sta mnogo interesntnog. Jedino sto je interesantno je deo puta iymedju Katerini i Larise, kada se auto put suzava ii de jednim malim planinskim prevojem gde se nalazi i reka Temba. Putarine suod 1 -1,75 eura. Izlazak sa auto puta i ulazak na nacionalni put u Atini je prica za sebe. Put se sastojiod cetri do sest traka. Guzva nenormalna. Posle jedno 15 minuta privikavanja na preticanje i sa leve  i sa desne starne , kao na gabarite mog motocikla, privikao sam se ovakom stilu voznje i zapoceo slalom pop utu. Inace prosecna brzina je od 50 – 70 km, a bogami na pojednim deonicama i brze. Nisam cuo skripu kocnica, psovanje , blicanje. U Grckoj je veoma izrazena saobracajna kultura. Dovoljno je da samo malo skrenes na jednu starnu i vozac iza tebe odmah prikoci i omogucava ti da se prebacis u drugu traku. Kada je bilo najvaznije baterija na GPS je izdala. Izasao sam sa national roud-a, uleteou neke ulicice it u stao. Telefonom sam pozvao sestru da dodje po nas.

post-3510-12879033402486_thumb.jpg

post-3510-12879033403015_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Ulice su iste kao i kod nas. Doduse nema rupa ali su dosta iskrpljene, zbog radova na atmosferskim  i drugim kanalizacijama. Asfalt je inace veoma klizav. Na raskrsnicama manjih ulica obavezno postoji ulegnuce, rigola za odvod atmosferskih voda. Kazu kad padne kisa u Atini potrebna ti je anfibija da bi vozio. Od motocikla uglavnom su BMW GS, V-strom, Afrike i ostale endurke a najvise ima motora od 125cm, jer su najlaksi za voznju i probijanje kroz gradsku guzvu.

Prvog maja smo se vozili do Glifade i prosetali podno Akropolja, Plakom. Akropolj nije radio zbog strajka, pa je neko na obavestenju dopisao go to hell.

Sutradan smo metroom otisli do Akropolja. Cena voznje je 1 euro a za ceo dan 3 eura.U metrou je zabranjeno unosenje bilo kakve hrane i pica a zabranjeno je i pusenje. O Akropolju necu nista da pisem jer se vec sve zna. Turista ima sa svih strana sveta, ali pored zlatnog doba grcke istorije, misljenja sam da vecina turista je impresionirana gradom, cija se belina prostire dokle tip ogled doeze.

post-3510-12879033406561_thumb.jpg

post-3510-12879033407184_thumb.jpg

post-3510-1287903340769_thumb.jpg

post-3510-128790334082_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Treci  dan smo obisli zgradu Parlamenta, veliki park koji je ujedno i botanicka basta. Prosetali smo i do Panatenaikosa, olimpiskog stdiona gde su odrzane prve moderne  olimpiske igre. Duz ulice su staba mandarina  koje imaju i cvet i plod. Fenomenalan miris. Stadion je inace zatvoren ali ne i za mene.

Uvece vecera u jednoj od poznatijih tavern. Grci imaju jednu leopu naviku da sa porodicom idu na vecere. Jedna od bitnijih stavki SEKE koja pogadja grke je ta sto ne mogu svako vece da idu u taverne. Za nase prilike Atine je prilicno skupa. Kafa od 4 eura pa na vise.

post-3510-12879033436716_thumb.jpg

post-3510-12879033438245_thumb.jpg

post-3510-12879033438962_thumb.jpg

post-3510-12879033439545_thumb.jpg

post-3510-12879033440058_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Ujutro krecemo nazad za Srbiju. Ialazak iz Atne je mnogo laksi jer sam vec naucio kuda treba da vozim. Auto put ,pumpe i drumarine.Prvi duzi odmor na reci Tembi i obilazak crkve Svete Petke.Drugi duzi odmor  Stobi Makedonija. Kada smo stigli u Predojane oko 18 casova zena nije mogla vise da se vozi, ali oboren je record 800km za dan. Nocenje u motelu 2.600 dinara sa doruckom. Sutradan voznja od 200km. Ukupno predjena kilometraza 2257km. Za pocetak sezone dosta.

post-3510-12879033484133_thumb.jpg

post-3510-12879033484738_thumb.jpg

post-3510-1287903348524_thumb.jpg

post-3510-12879033485745_thumb.jpg

post-3510-12879033486254_thumb.jpg

post-3510-1287903348677_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Cestitam na uspesno izvedenoj turi. Dosta poznatih predela. Jel su ovo i kisnjaci morali da se obuku?

izmedju Lamie i Larise, pocela sitna kisa, a od Gevgelije pa do Stobia provala oblaka,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Драго ми је да су ти се поклопиле коцкице и да си обавио ово путешествије! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Lepo nema  sta , jedina greska koriscenje autoputa za Atinu , mada verujem da si bio ogranicen vremenom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Ekstra voznjica,ali imas veliki minus,proso si nam pored nosa ,a nisi se najavio,ili da progjes na kafu! >:(

[/quote

mislio sam da se javim, ali nisam znao tacan datum kada cu da krenem, ali ispravicu to u julu, avgustu kada budem isao na Ohrid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Lepo nema  sta , jedina greska koriscenje autoputa za Atinu , mada verujem da si bio ogranicen vremenom. 

Tacno tako, vreme je blio ogranicavajuci faktor, bukvalno iz kancelarija na put, sa puta pravo na posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Jako lepo za pochetak sezone. Imali smo pre 2-3 god Pablo i ja slichnu turu kada smo ishli malko po GR zajedno sa Neverom, i obishli osim Atine i Hilandar.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=6782.0

 

Bash si me lepo podsetio....mi smo "opalili" turu od Atine do Bgda u cugu, tako shto smo u 12 sati (podne) josh bili kod Micka u stanu i cheshkali se po stomacima sa pitanjem "shta danas raditi? "... he he

 

Znam samo da je takodje bilo prolecno doba,mozda i ranije, a da smo se poslenjih par stotina km bukvalno smrzli, oblachili sve shto smo imali i nishta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Super voznja Sasa. Kad pomenu da je baterija izdala na GPS, vjerovatno ces ugraditi ovih dana uticnicu za upaljac na motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Super voznja Sasa. Kad pomenu da je baterija izdala na GPS, vjerovatno ces ugraditi ovih dana uticnicu za upaljac na motor ;)

vec naruceno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Jako lepo za pochetak sezone. Imali smo pre 2-3 god Pablo i ja slichnu turu kada smo ishli malko po GR zajedno sa Neverom, i obishli osim Atine i Hilandar.

2003 godine sa ekipom sam bio na Hilandaru. Ove godine sam planiaao i i Meteore ali zbog kratkog vremena koje sam imao na raspolaganju, otavio sam ih za sledecu godinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Svaka vam čast,prelepa vožnja.Pretpostavljam da ti je sestra poslala garanciju zbog dobijanja viza?

Nije, nisam hteo da je zamaram da mi salje garanciju, jer nisam znao tacno kada cu da podjem, pa sam uradio  rezervaciju hotela i po tom osnovu pored ostalih potrebnih paira dobili smo vizu na 30 dana sa jednim ulazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Svaka vam čast,prelepa vožnja.Pretpostavljam da ti je sestra poslala garanciju zbog dobijanja viza?

Nije, nisam hteo da je zamaram da mi salje garanciju, jer nisam znao tacno kada cu da podjem, pa sam uradio  rezervaciju hotela i po tom osnovu pored ostalih potrebnih paira dobili smo vizu na 30 dana sa jednim ulazom.

Ok,pitam te jer i nas interesuje odlazak do Grčke motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

komsija cestitamo na putesestviju i ja imam kuma na krfu  koi je povremeno radi i u atini evo posle ovog texta i ja razmisljam o putu pozzz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Bravo.I moj prvi utisak kada sam se dohvatio ring road-a da voze koliko god mogu ,ko na rodeu ali se lako naviknes  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja