Jump to content

Moto Zajednica

Gulašijada Debeljača 16.05.2010.

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

E pa da ti ja nesto kazem moj gulas terminatoru.Vlasnik tog restorana mi je drugar pa sam upucen u materiju on je davao gulas po ceni od 300 din sa prilozima i hlebom zato sto se za toliko prodavalo ispod satora .Ali ta cena nije ekonomska zato sto je govedje meso 450din kg a u pravom gulasu nema vode vec samo ono sto izpusti meso,sto znaci da unutra nema nista osim mesa.Inace su se delile porcije sa porcijaskom kutlacom.Uzgred u Beogradu je jedna kafa 120 dinara sto izgleda nije sramota ,ali na selu je gulas,salata ,makarone i hleb sramota za 300 din.

 

Jeste druze moj,kao sto ti je replicirao i kolega, ja sam pricao o gulashu u satoru da su male porcije. Gulas terminator je nas kolega , a ne ja. Zao mi je sto nisi imao vremena da procitas kako je napisano. Ja sam upravo pohvalio restoran i pitao sam gospodju koja je tu radila ciji je restoran, kako se zove i da li postoji neki kontakt telefon pa da ga prijavim lepo na forumu. Popricao sam sa gospodjom jer sam bio odusevljen gulashom i salatom, uslugom i exterijerom , kao i enterijerom restorana,i ona mi je rekla da je to njihov restoran, da jos nisu dobili dozvolu , ali da je i to pitanje dana i da restoran jos nema ni ime. Krivo mi je sto ne mogu da postavim fotografije jer mi je pokvarena memorijska kartica.

A da li je neka cena sramota, to je vec drugo pitanje. Da li je kafa 120 u BGDu ili nije  i da li je gulash od 300 dinara isplativ ili nije? Svako nadje svoju racunicu. Za mene ne postoji skupa klopa ili skupa kafa vec samo ono sto mogu sebi da priustim i ono sto ne mogu. Gledam da prodjem sto jeftinije kao uostalom i svi. Samo znam da niko ne bi pravio pitanje da je kod tvog prijatelja skuplji gulash od onog ispod satora jer ce uvek pre da plate kvalitet nego da bace pare za ono sto ne vredi nista. Nije tamo niko otisao da se nahrani i napuni , vec je dosao da degustira nesto sto je rezultat kulinarskog umetnika i da u tome uziva. Pitaj sve koji se vracaju sa Tare preko Debelog brda ili na Zvornik, recimo gde svracaju na klopu. Svi svracaju u Rogacicu na pasulj prepun mesa, koji stize na sto u velikim cinijama i sipas koliko hoces, sa salatom i hlebom i platis na kraju 200 dinara. To ti govori da svi nadju neku racunicu...

Pozdrav druze i puno pozdravi tvog prijatelja i poruci mu da ce njegov i slicni dobri restorani uvek da se nadju na BJB mapi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Mi bili oko 17:00 ... kad ono nema nista... dzabe smo krecili  ;D...

 

Jedino sto smo Sale R1 i ja izduvali motore na pancevackom putu... :D :D :D

paaa mislim da ste prozujali pored čoperaša(tj mene) na pančevačkom putu...

sve zavisi šta ste očekivali tamo,

mi kulirali u vožnji do Debeljače,bili na gulašu,gledali kud tamo neki,bili na ribnjaku,pa opet na gulašu,usput sreli dosta poznatih likova sa raznih skupova,onda opet lagano za Bg tj Borču...

šta ćeš više+lepo vreme...

 

I mi smo svratili do jezera ( ribnjaka) na kratko , da i to vidimo,prosetali i vratili se za Bgd. Inace, Debeljaca je vrlo lepo, slatko  i picnuto mesto. Svaka cast.  Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Mi bili oko 17:00 ... kad ono nema nista... dzabe smo krecili   ;D...

 

Jedino sto smo Sale R1 i ja izduvali motore na pancevackom putu... :D :D :D

paaa mislim da ste prozujali pored čoperaša(tj mene) na pančevačkom putu...

sve zavisi šta ste očekivali tamo,

mi kulirali u vožnji do Debeljače,bili na gulašu,gledali kud tamo neki,bili na ribnjaku,pa opet na gulašu,usput sreli dosta poznatih likova sa raznih skupova,onda opet lagano za Bg tj Borču...

šta ćeš više+lepo vreme...

 

DA da videli smo se!  ;) oprostie nas ja malo svrbeo gas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

hehe  lepo je kad svrbi , ali kad ima ko da pocese :)  nego, ako pricamo o istoj grupi, igor i ja smo vas pratili sve do pancevaskog mosta. Zanima me da li je onaj put desno , otprilike na pola puta od Debeljache do Panceva, gde su skrenula ona dvojica, ustvari put do Beske jer sam razmisljao kuda bih mogao da presecem put i Dunav da bi dosao do Slankamena, a da ne idem do Panceva?  Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Taj put desno ide za Jabuku mislim a iz Jabuke levo ides za Pancevo a desno na Zrenjaniski put za Bg ili Zr,uskoro "pred sledece izbore" trebalo bi da se pocne sa radom na putu Debeljaca-Opovo pa ce put do Beograda biti skracen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zemun

hehe  lepo je kad svrbi , ali kad ima ko da pocese :)  nego, ako pricamo o istoj grupi, igor i ja smo vas pratili sve do pancevaskog mosta. Zanima me da li je onaj put desno , otprilike na pola puta od Debeljache do Panceva, gde su skrenula ona dvojica, ustvari put do Beske jer sam razmisljao kuda bih mogao da presecem put i Dunav da bi dosao do Slankamena, a da ne idem do Panceva?  Poz

 

rekao bih da ne... mislim da ste pratili kolegu koji te branio, dvojcu drugara i mene...  :D :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E a Pedju u Balanseru blam da digne sa 100 dindzi za suljpa na 200 za juneci gulas!?!

Sa lebom i salatom naravno :).

I jedes do se ne ....umoris..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Uh ja propustih ovaj utorak u Balanseru jer je bilo lose vreme pa nismo imali termin za basket, a dolazimo posle basketa  :(

E a Pedju u Balanseru blam da digne sa 100 dindzi za suljpa na 200 za juneci gulas!?!

Sa lebom i salatom naravno :).

I jedes do se ne ....umoris..

Kazem ja, svako ima neku svoju racunicu. Ako budemo razmisljali sta je sramota i gde je pravda, a sta ne...ode tema ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja