Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@hoshemean

 

Na ovo sam mislio, lose sam se izrazio....

4786E6BB-1DDB-6345-9E89-3CEA6519A721_thumb.jpg

 

@zorge

 

Znam da tako dolaze, ali skidan mu je amortizer u servisu a ja nisam bio prisutan iz tog razloga sam onako sastavio recenicu sad ko je nije ni bitno al je lose odradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Која је цена новог Апола, и где има онлајн? Пошто на спринтовом сајту нема ценовника

 

 

Nema on lajn a cena je bila u n.sadu pre metar dana 140.000din kod njih u radnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Ja bio kod njihovog ovlascenog prodavca u Jagodini i cena Apola je bila 130000 to je sa nekim njegovim popustom kao fora on poklanja registraciju a Pulser pd 200ccm nije bilo na lageru a cena mu je 5‚,6 hiljada veca u odnosu na Apola.. Ja malo razgledao Apola seo na motor i izgleda strava ja sam poceo da sanjam ovaj motor!

 

A primetio sam da kada sam zavrnuo kljuc da je na cajgeru bilo nemoguce videti cele brojeve vec samo donju polovinu a i gume su bile prilicno razradjene te sam odma posumnjao da je motor testiran u okviru kontrole kvaliteta:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@Zorge primite moje najiskrenije izvinjenje :lol::lol:

@Dunja 07 nije bitno sta pise, bitno je sta covek kaze i ako Zorge kaze da se tako pakuje i Apollo onda je to to :moto3::):):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ljudi podrazumeva se da se za novo vozilo radi nulti servis i da mora da prodje neku kontrolu pre pustanja u saobracaj. Nije bitno ko ga je stavio u kutiju nego ko ga je predao kupcu, taj je odgovoran da se postara da je sve kako treba.

 

Mozda se nismo svaki put adekvatno izrazili, ali sustina je u prethodnoj recenici. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

@Zorge primite moje najiskrenije izvinjenje :lol::lol:

@Dunja 07 nije bitno sta pise, bitno je sta covek kaze i ako Zorge kaze da se tako pakuje i Apollo onda je to to :moto3::):):D

MikiPA, primite moje najiskrenije izvinjenje :care: Mislim da Apollo sklapaju Amerikanci i da se prvi model zvao APALLO 13, verovatno sto su ga sklapali 13-og u mesecu :neznam: Ali sam provalio da su ga napravili Ameri!! Kinezi su im maznuli licencu sigurno. >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Hahahahahahhaha, ja mislim da su tu braca rusi upleli prste, oni su osmislili ceo motor posto po zavrsnoj obradi podseca na Ladu nivu :D :D :D, e sad, FBI se dokopao tih nekih podataka vezanih za motor, i normalno ameri su ceo proces ubrazali da bi pre Rusa izbacili apollo u prodaju, znaci Americki je samo se sklapa u Kini zbog jeftinije radne snage :D :D :D Ljudi, salu na stranu, moze li neko da mi kaze prognozu cene apolla na sajmu valjda ce biti neki popust? Znam da je sada veleprodajna cena 100 000 din. ??????? Pozz svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Prošle godine na Bg sajmu automobila ja ga pazario za 1189e mislim da neće ići ispod te cifre a možda i hoće :neznam: ,neznam kakva im je matematika,ali za tu lovu se isplati uzeti svakako :aha:

 

A što se tiče poredjenja sa ladom nivom mislim da je neumesno porediti apolla sa njom....ali sa ruskim džipom uaz-om može on je pravljen sekirom :D,od dotatne opreme ima prozore koji se otvaraju ručicom inače su prozori "fiksni" u variajanti bez opreme(ovo nije šala) :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Ima blizu mene Sprintov salon ali frajeri drze cenu od pre 2 sezone 139 000 din, ne pada mi na pamet da uzimam kod njih a jos je taj apollo i vozen masina mu je blatnjava nisu ga lepo ocistili. E sada kada bi to bila cena oko soma evra uzeo bih ga ma bez razmisljanja. A jedan majstor koji radi te motore ovlascen za Sprint mi kaze da sacekam prolece i da ce mu cena biti mozda cak i 80 000 Ne znam koliko da mu verujem, plasim se da je malo nerealno? sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Hahahahahahhaha, ja mislim da su tu braca rusi upleli prste, oni su osmislili ceo motor posto po zavrsnoj obradi podseca na Ladu nivu :D :D :D, e sad, FBI se dokopao tih nekih podataka vezanih za motor, i normalno ameri su ceo proces ubrazali da bi pre Rusa izbacili apollo u prodaju, znaci Americki je samo se sklapa u Kini zbog jeftinije radne snage :D :D :D Ljudi, salu na stranu, moze li neko da mi kaze prognozu cene apolla na sajmu valjda ce biti neki popust? Znam da je sada veleprodajna cena 100 000 din. ??????? Pozz svima!

Tacno sam znao da Molder i Skali postoje, zato je propala Ruska licenca. A s obzirom da ameri drze Kineze u podrumima nije ni cudo sto ih Kinezi sklapaju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Sacekaj prolece i uzmi ga na sajamskom popustu.

 

 

Ovo je najpametnije,a mala ispravka mog posta ja sam ga uzeo ove 2010 godine na sajmu automobila koji se održava na proleće.

Ili čekaj da udari minus pa traži u salonu (u novom sadu najbolje) zimski popust mom drugaru upalilo dobio popust 15.000din na chellengera ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E pozz svima nije me bilo ovde odavno pa reko malo da vidim šta se dešava. Nisam vozio motor mesec dana sve do pre neki dan imadoh nekog posla u Italiji (0cool.gif da se malo pohvalim) E sad pre neki dan rešim da menjam sam ulje i da dignem ruke od tamo neke garancije i teranja motora u sprintov servis.

 

Nisam imao mnogo vremena da većam pa se odlučih za Bardahl 15w50 ako sam pogrešio recite mi da znam mislim da je full sintetika i filter nadjem u prodavnici auto delova 1nanana.gif tj imaju i kao nešto za motore. Filter je malo skuplji nego sprintov ali njima više ne bih dao ni nakovanj a kamo li motor da mi rade 3tras2.gif. Filter koji odgovara je Champion X327 od suzukija 125ccm po katalogu, ali ja mislim da je to od 125-150 ccm burgmana, i košta 950 din.

 

Sad ide zamena ulja. Prvo što sam primetio je da su šarafi od poklopca filtera i dalje zalepljeni lepkom i da nisu nikad odvrtani. Zatim mi je palo na pamet da pogledam i šaraf za ispuštanje ulja na kojem isto tako nije bilo ni najmanje ogrebotine što je po meni nemoguće. Pogotovo znajući majstora koji u Mitrovici radi za sprint. Ok idemo dalje motor lepo zagrejan krećem sa ispuštanjem ulja izvadim filter itd dok čekam da se iscedi svo ulje razmišljam da li je meni ikada promenjeno ulje na motoru..... I padaju mi ideje.... Prodjem prstom po navoju šarafa gde se ispušta ulje i zabode mi se nekoliko opiljaka u prst wow ovo je dobar znak nisu nimalo naivni neki su čak i do 3mm dužine. Onda uzmem magnet iz hard diska starog (imam ja tog krša 1lud.gif kamaru ) i predjem po spoljašnjosti plastične flaše u koju sam ispustio ujle i svaku put izvučem 3-4 opiljka. Bilo mu glupo da ubacim ceo magnet ko zna šta bih sve izvadio 1grr.gif Onda predjem preko filtera i imam šta i da vidim ove bre iz Sprinta bi sve trebalo rat3.gif i kraj preporučujem svima NEDAJTE IM SVOJ MOTOR NI ZA ŽIVU GLAVU!!! Radite sami ili kod majstora koga poznajete i kraj znam da sam dosadan sa tim ali to je živa istina.

 

Po promeni ujla motor sada mnogo mirnije i tiše radi u vožnji su mnogo smanjene vibracije ma uživanje pravo dj1.gif Izvinjavam se nisam stigao sve da slikam ali evo nekih slika gde ima i opiljaka na magnetu pa vidite koliko ih je i da li ćete da terate još svoj motor u Sprint. Bice još sitnih radova uskoro pa vam puštam slike biće kao bombonica za sledeću sezonu samo da nebude šugava i kišovita kao prethodna 0ljut2.gif

 

Šta je sve ostalo na magnetu sa filtera!

 

prljav%20magnet.jpg

 

prljav%20magnet%201.jpg

 

 

Obrisan magnet od opiljaka koliko se moglo!

 

Magnet.jpg

 

 

Evo ga filter pasuje original, ignorišite krš u pozadini, hvala 0a-smiley.gif

 

Filter.jpg

 

I za kraj zanimljiva kilometraža za promenu ulja 1jee1.gif

 

KM%20sat.jpg

 

E da još nešto zaboravih razmišljam da ovaj magnet presečem na pola i da ga ubacim izmedju mrežice i čepa za ispust ulja tako mislim da nemože upasti unutra a kroz mrežicu će da skuplja te proklete opiljke da ne idu dalje u motor. Hmmm samo moram opet da ispustim ulje da bih to izveo.... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Успут, којих је димензија чеп за испуштање уља? Ако је већи, можда би могао неки стругар да направи један чеп са отвором са унутрашње стране у коме би се могао неким лепком отпорним на уље (или сегерчићем) могао ставити магнет типа оних за магнете за фружидере.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Furian Pa šta reći za servise.... >:( ja sam odavno to provalio i ne bi im dao više ni za živu glavu bajk taman da ima još pet godina garancije, kad živimo u Africi u sred Evrope što se tiče poslovnosti i poštovanja potrošača.Nažalost to mnogi zloupotrebljavaju naša "efikasna"pravna država je potpuno neefikasna u borbi za prava potrošača valjda će se i to promeniti jednog dana :jok:

 

@Zorge Mislim da ide gedora 19 ili veća čini mi se ,neka me neko ispravi i da šraf(za ispuštanje ulja) je poprilično veliki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Ima Zorge lep prostor da se stavi jer ima rupa u čepu pa u nju staviš magnet ali oni iz Hard diska su najjači. Posle toga ide opruga sa mrežicom koja neće dati magnetu da upadne unutra a on će odmah pored nje da kupi te sitne opiljke a nema potrebe da se lepi onda. I da opruga i mrežica već postoje tamo da ne bude zabune 1staa.gif

Čep za zamenu ulja je ključ 24 neznam na koji si ti 19 mislio uketicu? Uzgred hvala ti na ponudi da mi uzmeš filter ali ja nisam stigao da te nazovem bila frka na poslu a posle sam isao u Italiju. Kad sam došao nadjem ga u Mitrovici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ima Zorge lep prostor da se stavi jer ima rupa u čepu pa u nju staviš magnet ali oni iz Hard diska su najjači. Posle toga ide opruga sa mrežicom koja neće dati magnetu da upadne unutra a on će odmah pored nje da kupi te sitne opiljke a nema potrebe da se lepi onda. I da opruga i mrežica već postoje tamo da ne bude zabune 1staa.gif

Čep za zamenu ulja je ključ 24 neznam na koji si ti 19 mislio uketicu? Uzgred hvala ti na ponudi da mi uzmeš filter ali ja nisam stigao da te nazovem bila frka na poslu a posle sam isao u Italiju. Kad sam došao nadjem ga u Mitrovici.

 

 

Jest jest 24 gedora ja sam malo pobrkao lončiće znam da je neka velika al sam pobrkao sa bivšim bajkom na njemu je bilo 19....... a servise sve treba :rat2: ja sam imao vrlo neprijatna iskustva ali srećom taj sevis je sada tamo gde mu je i mesto.... :rat3: na djubretu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Postoji li merac temperature na apollu? :zbunjen: posto ne vidim da ga ima ovde, i ako nema da li moze nekako da se ugradi, i jel to neko pokusavao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Stigao sam do 20- neke strane :D E, interesuje me cemu sluzi ona cevka na poklopcu rezervoara????????? Hvala unapred inace definitivno ga uzimam na sajmu, prodao sam skuter i ustekao jos nesto kesa pa samo cekam da vidim koja ce biti cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@Skemba

cevcica ne sluzi nicemu, tj lepse izgleda motor sa njom, dobro ajde salio sam se ona ti sluzi da kad vozim makinu preko rupa visak goriva od buckanja izlazi kroz nju tj. da ti ne smrdi gorivo i prosipa ti se po nogama ;) mozda je malo ne jasno objasnjene ali to je u sustini to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja