Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па не знам ни ја, кажем не познајем га... Колико видим он га је купио са истеклом регистрацијом, возао га неко кратко време и продаје га... Није га ни регистровао, вероватно га је само тестирао да види да ли му одговара, и пошто му вероватно не одговара из неког разлога решио одма да га прода... Можда нема нешто пуно више снаге од пулсера 125? Знам да су апола они неки руси стављали на ваљке да мере снагу и показао је само 13,4 коња, ако се добро сећам...

 

Pa danas je sve moguce, ali msm da ta informacija ne pije vodu.

Nema sanse da ima tako malo konja.

licni primer:

Na uzbrdici od oko 10-15 stepeni, duzine oko 2km, natovaren sa 10ak kg stvari + ja 93kg,

4om brzinom idem 80km/h, pustim gas-dodam gas, hvata odmah, ne muci se i ubrzava.

Mozda ovo sto sam naveo nije merodavno ali opet, cini mi se da nije slab toliko... :neznam:

 

За тај пример што си навео је битнији обртни момент :takoje:

 

Ја и другар смо се натоварили на пулсера 200сс, максимална носивост му је 150кг тако пише у спецификацији, а ја и он имамо 175кг заједно не рачунајући тежину опреме. :D, ишао је без проблема, и још је мени пренос продужен... Али наравно осети се да мало спорије убрзава, није нешто драстично али осети се, са фабричким краћим преносом се можда и не би осетило.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

За тај пример што си навео је битнији обртни момент :takoje:

 

Ја и другар смо се натоварили на пулсера 200сс, максимална носивост му је 150кг тако пише у спецификацији, а ја и он имамо 175кг заједно не рачунајући тежину опреме. :D, ишао је без проблема, и још је мени пренос продужен... Али наравно осети се да мало спорије убрзава, није нешто драстично али осети се, са фабричким краћим преносом се можда и не би осетило.

 

Pa eto onda, samo da se gari kroz zavojite puteve :moto3::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma da sa fabrickim prenosom pusler ide 200km/h i kad si sam i sa tonu tovara na sebi.....

 

@ Meteorolog

Apolo bre ima minimum tih 18ks,što opet mislim da je lažan podatak ovih nasih sprintovaca i da ima oko 20 fabrički.

To što su merili 13,4 mislim da je čisti marketing i da je to neko namerno tako reko,neki bas isti ko ovaj @Vuk što uvek ima nešto protiv apola,dal mu krivo sto je apolo lepsi il što ga nema,to ne znam i ne ulazim,ali tako to ide.

Isto ko sto neki ljudi kažu da nema forda opel bi bio najgori nemac,a ford pritom nije nemac nego amerikanac i uopšte nije los,cale već 8 god vozi istog forda,ništa nije pipnuo osom ulja i filtera,ali ništa.

A zašto sad ti ljudi pričaju da je ford toliko loš?

Kad ih pitam a zašto je loš?šta je tu loše?šta mu se kvari?-samo ćute, ili je odfovor pa kvari se,ali nikad ne dobijem konkretan odgovor.

Ovo je malo off tplopic al eto poredim vuka koji je protiv apola sa ovima koji su protiv forda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ма јесте аполо има 30 коња то сам ја нешто побркао, пошто видим да сте слабо упућени снага мотора која пише у спецификацији је на радилици, а кад се мери на дино показује се снага на задњем точку. Ту долази до губитка снаге кроз мењач и пренос преко ланца и зато аполо има само 13 коња, а томе доприноси његов 520 ланац који га доста ослаби... Пулсер има 428 па долази до мањих губитака снаге.

 

Има у теми, чини ми се да је Глига пробао пулсера 125 док му је аполо био у сервису па је рекао да иде скоро исто ко аполо, ако не и мало боље... И да додам заборавио сам одма написати, тај пулсер што је он пробао је био мало насвиран, имао је ваљда отворен ауспух и веће дизне.

Promenio član <Vuk>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

A da je pritom taj pulser bio nabudzen što je on video kn filter i još nešto a nisu hteli da mu kažu šta je sve radjeno i reko je da ide baš dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па лепо :D Рачунаш да изгуби део снаге у мењачу, део преко ланца и још одузмеш нешто мало снаге што фабрика слаже кад су у питању кинези. Један лик је мерио пулсера 200 на дино, има 13,5 коња уместо декларисаних 15,4, губи само 2 коња од радилице до точка, има све на нету само треба поново тражити :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Sprint Apollo rx 250 sm

Sto se tice dizanje na zadnji tocak, tu ne treba toliko snage.... dosta je samo da ga digne na odredjenu visinu, a posle vozac balansira. Ljudi dizu i skutere od 49ccm. SM je inace lakse dici zbog prenosa. Kad naglo puvuces i pustis kvacilo, pustis malo motor da izleti napred i hvatas balans tacku. Ako mislis da ce pasti nazad, sam stisnes zadnju kocnicu i vraca se motor. Treba sve to ostetiti i vezbati.... Ti na Youtube-u koji su to izvezbali su i padali i mucili, ali sada znaju. Svaka skola se placa.. Ne bi preporucio bez zastitne opreme i na prometnom putu da se vezba.1care.gif

 

evo jedan

koji moza da vam pomogne. I pre nego sto kazete da je ovaj 250ccm ali Yamaha i jaci je.. najverovatnije jeste jaci ali to nema veze. Apollo ima dosta snage za to... Ja imam 90+kg i dize u drugoj. P.S. Nije lose da proverite podesavanje kvacila i lanca, ako je ok, bice lakse.

 

Postoji i Power Wheelie, to kada motor dizete samo naglim gasom, ali tu je bitna i masina. Svakako prvo treba uvezbati dizanje sa kvacilom.

 

 

Sto se tice tih kaveza, treba paziti, posto motor dobije dodatnu tezinu, i menja tacku balansa. Koriste vise na motorima koji su tezi i fizicki veci, koji se voze na duze staze. Sm, kross i enduro motori imaju samo dole kod masine neku plocu. To imamo i mi na Apollu.

Crash barovi su ok, posto ne uticu na balans motora.

 

Ko bude Vezbao dizanje, samo postepeno i polako, onda je najsigurnija i nema nekih padova... svakako srecno1moto3.gif kada se uvezba, zanimljivo je 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Један лик је мерио пулсера 200 на дино, има 13,5 коња уместо декларисаних 15,4, губи само 2 коња од радилице до точка.

 

Hahaha, a Vuce stvarno, i sa tim gubicima o kojima pises, pulser 13.5 a apollo 13.4 :lol:

Mora pulser da bude bolji makar za nijansu :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako moze par informacija od vlasnika.

Pratio sam temu redovno ranije posto mi je ovaj motor bio veoma interesantan medjutim kako su se pokazale boljke polako sam odustao od kupovine.

 

Kako sada stoji Apolo sa boljkama? Ranije je problem bio u zadnjem amortizeru i curenju hladnjaka ako se dobro secam. Da li ste nasli nacin da ove probleme uspesno sanirate na duze staze i koliko je to komplikovano i skupo? Da li pored ovih problema ima jos neke boljke?

 

Takodje me zanima da li ga vozi neko visi od 190cm i kakav mu je polozaj kolena, da li su mnogo povijena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ako moze par informacija od vlasnika.

Pratio sam temu redovno ranije posto mi je ovaj motor bio veoma interesantan medjutim kako su se pokazale boljke polako sam odustao od kupovine.

 

Kako sada stoji Apolo sa boljkama? Ranije je problem bio u zadnjem amortizeru i curenju hladnjaka ako se dobro secam. Da li ste nasli nacin da ove probleme uspesno sanirate na duze staze i koliko je to komplikovano i skupo? Da li pored ovih problema ima jos neke boljke?

 

Takodje me zanima da li ga vozi neko visi od 190cm i kakav mu je polozaj kolena, da li su mnogo povijena?

 

Može, može :takoje:

Kad preleži te dečije bolesti bude sve u redu.:care:

Ima više načina za rešavanje tih problema, npr ja imam drugi amort, od suzukija TS, a hladnjaci mi imaju drugačije kačenje za gore navedene rol barove pa ne pucaju.

Mare je servisirao i prepravio svoj amort tako da mu ne puca i ne curi.

Maretov ortak je npr, stavio hladnjake sa drugog motora.

Saniranje nije ni skupo a ni komplikovano, treba biti i pomalo kreativan :lol:

Nisam viši od 190cm ali imam 187cm i kolena mi uopšte nisu savijena, prilično je visok apollo tako da nećeš imati problema sa

položajem.:takoje:

Najbolje bi bilo da uzmeš nekog polovnog, očuvanog apollo-a koji ima rešene ove fabričke mane.

Van toga niko nije imao nekih većih problema, stvari koje se dešavaju i na drugim motorima.

pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja sam ga novog uzeo i jedino sam mu zamenio bobinu i stavio gumene podloske gde se spajaju hladnjaci i plastika i nista vise samo normalno odrzavanje i nemam nikakvih problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ja sad kad bi se vratio u nazad i opet birao šta da uzmem opet bi isto izabrao.

Sa apollom sam prezadovoljan,i na leto bi se usudio i da odem u Crnu Goru sa apolom, znam da me ne bi izneverio.

Uvek je bolje vodeno hladjenje od pulserovog vazdušnog,pogotovo po gradu kad je kreni-stani,semafor,pesak,tad pulser može da se pregreje,meni se par puta prošli motor pregrejao,bio 50cc vazdušno hladjenje,napolju upeklo 36 stepeni u gradu nigde vetra,bila guzva i posle jedno 4-5 minuta takve vožnje krene da se gasi,ja osećam mnogo vruće kod nogu,pogledam na merač za temperaturu kaže 99 stepeni,ja ga popeo na trotoar malo da odmori i posle 10 min nastavom pa opet prešla temperatura do 95 stepeni i onda sam konačno izašao na pravac pa ga malo nagario i odma se oladio na 80 stepeni.

Onda kad se malo ukalja motor opet se teže hladi,zato ne preporucujem to vazdušno hladjenje.

Pa sad budućim kupcima ove kategorije preporucujem apola a vi kako vam volja. :Mina::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Један лик је мерио пулсера 200 на дино, има 13,5 коња уместо декларисаних 15,4, губи само 2 коња од радилице до точка.

 

Hahaha, a Vuce stvarno, i sa tim gubicima o kojima pises, pulser 13.5 a apollo 13.4 :lol:

Mora pulser da bude bolji makar za nijansu :lol::nanana:

 

Е јебига сад :lol: не сећам се тачно колико је измерио, знам да је било око 13,5-8 у том распону па сам заокружио на 13,5 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja sad kad bi se vratio u nazad i opet birao šta da uzmem opet bi isto izabrao.

Sa apollom sam prezadovoljan,i na leto bi se usudio i da odem u Crnu Goru sa apolom, znam da me ne bi izneverio.

Uvek je bolje vodeno hladjenje od pulserovog vazdušnog,pogotovo po gradu kad je kreni-stani,semafor,pesak,tad pulser može da se pregreje,meni se par puta prošli motor pregrejao,bio 50cc vazdušno hladjenje,napolju upeklo 36 stepeni u gradu nigde vetra,bila guzva i posle jedno 4-5 minuta takve vožnje krene da se gasi,ja osećam mnogo vruće kod nogu,pogledam na merač za temperaturu kaže 99 stepeni,ja ga popeo na trotoar malo da odmori i posle 10 min nastavom pa opet prešla temperatura do 95 stepeni i onda sam konačno izašao na pravac pa ga malo nagario i odma se oladio na 80 stepeni.

Onda kad se malo ukalja motor opet se teže hladi,zato ne preporucujem to vazdušno hladjenje.

Pa sad budućim kupcima ove kategorije preporucujem apola a vi kako vam volja. :Mina::moto3:

 

 

+1

 

Potpuno se slazem sa tobom, niko ne pravi kroselice na vasdusno hladnjenje. A SM je prepravljena kroselica sto znaci da pulser nije ni supermoto vec TOPLA igrackica :D...

 

 

Marko ti si video onu sliku kakav mi je lanac sta mislis da li da ga ostavim ili da ga pritegnem, i ako trebam da ga pritegnem da li da odvijem sraf do sledece crtice ili da odvijem pola?

 

Stra me da ga ne zategnem mng, a opet ne valja ako je mnogo otegnut...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Potpuno se slazem sa tobom, niko ne pravi kroselice na vasdusno hladnjenje. A SM je prepravljena kroselica sto znaci da pulser nije ni supermoto vec TOPLA igrackica :D...

 

 

Marko ti si video onu sliku kakav mi je lanac sta mislis da li da ga ostavim ili da ga pritegnem, i ako trebam da ga pritegnem da li da odvijem sraf do sledece crtice ili da odvijem pola?

 

Stra me da ga ne zategnem mng, a opet ne valja ako je mnogo otegnut...

 

Slobodno ga zategni do 7e crtice.:takoje:

Onda proveri, otprilike na sredini lanca, treba da igra (u mom slučaju) 2.5cm gore i 2.5cm dole. Dakle hod je 5cm.

Tako nešto je i kod Mareta. Onda kad sedneš na njega opet proveri da nije prezategnut, ali na 7oj crtici nije svakako. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ok, hvala za info, ja mislim da je kod mene na 4 ili 5 crtici. Sad cu da proverim...

 

 

Edit: Na 4-toj crtici je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Vuče što obrisa postove??? :lol:

Ahaha, kao što već rekoh, svakom je svoja makina najdraža :moto3:

Jesi li ti vozio apollo-a? Ja nisam pulsera ali bih voleo da probam...:takoje:

Jbš i te hladnjake i ostalo, apollo me nije izdao i nadam se da neće ni u buduće, tako je sa većinom vlasnika istih, ovde.

Zato nemoj da se zajebavamo i daj da vozimo tu turu do Fruške Gore i da se sprdamo sa sistemom.:care:

Svratimo i u vrdnički bazen, imam tamo dosta ortaka pa ćemo biti ugošćeni.

:hej:

Posle odemo do Mileta dole u Niš, na pravi meraklijski provod.:jee:

Ja sam tačno na pola puta.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Vuče što obrisa postove??? :lol:

Ahaha, kao što već rekoh, svakom je svoja makina najdraža :moto3:

Jesi li ti vozio apollo-a? Ja nisam pulsera ali bih voleo da probam...:takoje:

Jbš i te hladnjake i ostalo, apollo me nije izdao i nadam se da neće ni u buduće, tako je sa većinom vlasnika istih, ovde.

Zato nemoj da se zajebavamo i daj da vozimo tu turu do Fruške Gore i da se sprdamo sa sistemom.:care:

Svratimo i u vrdnički bazen, imam tamo dosta ortaka pa ćemo biti ugošćeni.

:hej:

Posle odemo do Mileta dole u Niš, na pravi meraklijski provod.:jee:

Ja sam tačno na pola puta.:moto3:

 

Moze, uvek sam tu za voznju. U Nis je jos jedan sa apollom sto ga znam i plus znam jos ljude sto voze jace masine :). Ima nas dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ok, hvala za info, ja mislim da je kod mene na 4 ili 5 crtici. Sad cu da proverim...

 

 

Edit: Na 4-toj crtici je...

 

Dodaj još 3 slobodno ;), ili barem 2 ako sumnjaš :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Moze, uvek sam tu za voznju. U Nis je jos jedan sa apollom sto ga znam i plus znam jos ljude sto voze jace masine :). Ima nas dosta.

 

Eto onda, samo da nam prođe junski rok i možemo da se organizujemo... :moto3::givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Da li ima policije na putu ZajecarSvrljig-Nis ? posto nemam dozvolu ali bi dosao do Nisa motorom ?

 

Može da bude ali ne mora da znači.:zvizduk:

Ne bih se ja zajebavao sa tim na tvom mestu, nije to mali put, a kazne su drakonske :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja