Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Nisam ja sipao dao sam kanticu da mi sipa mrzelo me. I sad kad sam se vratio pitam ga on mi kaze bio neki 98 pa to sipao "al to sve isto" kaze.

 

Ali ne krivim uopste njega ja sam kriv sto nisam otiso da sipam a imao sam binzina do pumpe da odem. Sad sam ga istocio i idem da guram motor do najblize pumpe jer sam retardiran.0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Provozah se malo i provalio sam sta je problem. Nagarim ga do 5-6k obrtaja np u 4 ili 5 brzinu i onda pustim gas tako da motor polako koci, kad padnu obrtaji do 3.5-4k ja stisnem kvacilo i ne diram gas i on spusti obrtaje i ugasi se.

 

Kad ne kocim motorom tj. ne pustam gas u brzini onda je sve ok.

 

 

 

 

Zna li neko sta to moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

@ Meteorolog

 

Da iz BG-a sam,al mi motor trenuno nije u voznom stanju,ispao mi sraf za smesu sa karburatora i bez toga ne moze da radi,pusta mnogo benzina u smesu sto ne valja za motor a i nece da radi lepo samo puca iz auspuha,a sraf nema nigde da se nadje,samo ceo karburator,pa sad skupljam pare za to :D,ali bice neki drugi put,za voznju sam uvek raspolozen.1moto3.gif

 

Eh bedak, nista onda, kada ga budes sredio...1moto3.gif

E i sacuvaj brojeve tih od kojih nabavljas delove, mozda zatreba nekad... 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Jutros krenem na fak vergla vergla vergla... I nista.

 

Evo tek predvece zavrsih sa njim i nakon svega sto sam proverio na kraju je bila bobina ALI NIJE NI ONA CRKLA vec samo KONTAKT 1moto3.gif

 

 

Ide ko lud :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Ima li ko da prodaje delove za apola. Treba mi levi i desni hladnjak i desna plastika kod hladnjaka. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ima li ko da prodaje delove za apola. Treba mi levi i desni hladnjak i desna plastika kod hladnjaka. Hvala unapred

 

Ako nadjes polovan top za apolla pusti mi br mobilnog imas pivo od mene 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

heheh,i ja planiram da uzmem neki top od apola,pa da stavim da ima 2,lepse ce da izgleda i lepse da se cuje :D

 

Mile sto se tice ovog tvog videa

jel ovaj termometar prikacen negde pa meri temeraturu motora,ili meri ovako spoljnu temperaturu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Lee dobar klip :D. Nije nigde prikacen al sam sad odgledao klip i setio se da moze sa plocice koja cita temperaturu da se izvede sonda do hladnjaka i da ga prisrafim na njega i onda ce da cita temperaturu sa njega.

 

Naravno bolje je da se ubaci nekako direktno u antifriz ali to je ne moguce jer ne sme da se diraju zice od glavne sonda koja pali i gasi ventilator a i kad razmislim vreme refresovanja temperature na onom ekrancicu je oko 10-20min to je taman dovoljno da se aluminium zagreje na istu temp. kao antifriz.

 

 

 

Sto se tice top-a lepse ce da izgleda to je sigurno ali da se cuje lepse to nece.

 

 

 

Na ovom kanalu snimam dok vozim motor:

 

https://www.youtube.com/user/crazysupermoto

 

 

 

Evo klip kad sam vozio burazera sta kaze za ekranicice kameru i temperature hehehe:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: NIS
  • Motocikl: SUZUKI DR 600

Lee dobar klip :D. Nije nigde prikacen al sam sad odgledao klip i setio se da moze sa plocice koja cita temperaturu da se izvede sonda do hladnjaka i da ga prisrafim na njega i onda ce da cita temperaturu sa njega.

 

Naravno bolje je da se ubaci nekako direktno u antifriz ali to je ne moguce jer ne sme da se diraju zice od glavne sonda koja pali i gasi ventilator a i kad razmislim vreme refresovanja temperature na onom ekrancicu je oko 10-20min to je taman dovoljno da se aluminium zagreje na istu temp. kao antifriz.

 

 

 

Sto se tice top-a lepse ce da izgleda to je sigurno ali da se cuje lepse to nece.

 

 

 

Na ovom kanalu snimam dok vozim motor:

 

https://www.youtube..../crazysupermoto

 

 

 

Evo klip kad sam vozio burazera sta kaze za ekranicice kameru i temperature hehehe:

 

mile kako da se nadjemo negde da vidim tvoj motor i razmenimo misljenja prodao sam suzuki dr pa mi treba neki jeftiniji a lep motorcic i moram da presudim ovih dana ide zima

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Moji predlog ti je da procitas ili vecinu prelistas ove teme tako ces najbolje upoznati apolla i njegove mane i vrline, bar sam ja tako uradio kad sam trebao da odlucim koji da uzmem.

 

Jedno mora da znas ako ne volis da opravljas motor onda zaobidji :D, ja sam se pre 3h vratio iz garaze promenio sam mesto gde stoji bobina posto ne sme na vrucem mestu a fabricki stoji iznad hladnjaka koji je nakon krace voznje vreo i onda pocinje lose da baca varnicu.

 

To su neke gluposti ali eto kad se sve te sitnice srede motor je odlican.

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma jok,onda to ne valja,treba da se nabavi neka sonda koja ocitava tempperaturu i da se ubaci tamo kod termostata,umesto onog zutog vrha sto viri ubaci se sonda pa onda neki termometar pa se to ugradi i tako meri temperaturu antifriza...A sa 2 auspuha ce dosta lepse da izgleda,a i bolje ce se cuti ako malo poradis na njima

 

ovo mi je mnogo lepsi zvuk,sad ne znam da li znas kako su izradjeni akrapovici i sta je unutra,al uglavnom tako moze da se cuje i sa apolovim topovima,samo da se malo srede unutra,ja znam sta treba da se radi,tako da napravicu zvuk mozda i lepsi tj dublji od ovoga,jer su apolovi topovi deblji od ovih...

bice sve to,pozabavicu se sa time na zimu,kada ne budem vozio motor pa cu do leta da sklopim zverku

 

Pozz :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Evo mojih slika sa voznje od pre neki dan,jesam ga dobro izvozao,120 km presao u jednom cugu,pola suma pola put,i sve izdrzava,svaka mu cast..Sto vise vozim Apola vise mi se svidja 0takoje.gif

 

Pozdrav. 1moto3.gif

post-31778-0-54998100-1414309113_thumb.jpg

post-31778-0-27532400-1414309169_thumb.jpg

post-31778-0-79410800-1414309178_thumb.jpg

post-31778-0-74049600-1414309189_thumb.jpg

post-31778-0-03467800-1414309202_thumb.jpg

post-31778-0-37130300-1414309213_thumb.jpg

post-31778-0-21253400-1414309224_thumb.jpg

post-31778-0-02499700-1414309309_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: NIS
  • Motocikl: SUZUKI DR 600

Moji predlog ti je da procitas ili vecinu prelistas ove teme tako ces najbolje upoznati apolla i njegove mane i vrline, bar sam ja tako uradio kad sam trebao da odlucim koji da uzmem.

 

Jedno mora da znas ako ne volis da opravljas motor onda zaobidji :D, ja sam se pre 3h vratio iz garaze promenio sam mesto gde stoji bobina posto ne sme na vrucem mestu a fabricki stoji iznad hladnjaka koji je nakon krace voznje vreo i onda pocinje lose da baca varnicu.

 

To su neke gluposti ali eto kad se sve te sitnice srede motor je odlican.

 

 

 

Pozdrav!

procitao sam sve moguce sto je imalo o njemu ostaje samo da pozovem u kragujevcu sklapaju orion motore da vidim dali imaju na stanju isti kao rx250 samo je vazdusarac i ima enduro tocak 21napred takav se prodaje za evropsko trziste,a vidim tebi nikad nije dosadno samo prckas a video sam te pre koji dan po ledenom vremenu vozis.A sto se tice mehanike oko motora ja sam inace mehanicar pa mi nije tesko i generalnu da mu radim samo da ga ja vidim i prostudiram izbliza nikada nisam imao prilike.a ko slusa forum oko izbora nikad nece kupiti motor tako sam i ja citao i citao o suzukiju dr i dobio sam utisak ja je to djubre koje niko nezeli da poseduje a slatko sam se navozio i dobro ga prodao mozda i nebi ali pod pritiskom i cenom sam popustio.Dakle ako ti nije problem da se vidimo na blic da pogledam motor super ako je problem onda nista.ti si u stanoja glavasa negde mogu da dodjem do tebe.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

@ Marko Tomic

 

Odlicne slike, lepo izgleda 1oda.gif. Ja nemam onu plastiku sto je na zadnjoj kocnici a novog sam ga uzeo ne znam da li imaju u sprintu?

 

 

@ Bajca

 

Bez tog prckanja kako ti rece on bi sad stojao pokvaren u garazi. A vozim ga svaki dan idem na faks i skoro sam ceo dan tamo, evo sad u subotu i nedelju nisam tu... Videcemo pa za neki dan.

 

 

 

 

 

------

 

 

 

Evo klip kako me zezala bobinica hehe, sad je vec sve sredjeno nego nisam imao vremena kad da postavim klip:

 

 

1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hvala,imam puno slika,nego me mrzi da kacim 1lol.gif

 

Plastika bi trebalo fabricki da je tu,ja sam je dobio uz motor,inace sprint ima sigurno,ja pre neki dan narucio migavce,poispadale mi diode iz jednog jer je puko od vibracija,kupuje se u paketu 2 komada i to je 1600din,raspitivao sam se za jos neke delove i swa god sam pitao imali su,tako da predpostavljam da imaju i tu plastiku... 1aha.gif

 

Usput da vam kazem,svi koji imate apola,pumpajte zadnji amortizer i stalno proveravajte pritisak u njemu,treba da bude od 9-11 atmosfera ili bara(1 atmosfera=1 bar).

Ja sam naduvo,i dobio sasvim drugi motor,malo je tvrdji,i kad predje preko neke rupe/lezeceg policajca,samo amortizuje tj upije udarac i vrati se u normalu,ne nastavlja da se njise kao kada je prazan,i malo je stabilniji u krivinama,a sto je najbitnije produzicete mu vek trajanja,tj odlozice ono curenje ulja iz amorta.

 

Pozz.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Usput da vam kazem,svi koji imate apola,pumpajte zadnji amortizer i stalno proveravajte pritisak u njemu,treba da bude od 9-11 atmosfera ili bara(1 atmosfera=1 bar).

Ja sam naduvo,i dobio sasvim drugi motor,malo je tvrdji,i kad predje preko neke rupe/lezeceg policajca,samo amortizuje tj upije udarac i vrati se u normalu,ne nastavlja da se njise kao kada je prazan,i malo je stabilniji u krivinama,a sto je najbitnije produzicete mu vek trajanja,tj odlozice ono curenje ulja iz amorta.

 

Pozz.1moto3.gif

 

Da ti ne eksplodira na 11 bara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

jok,ja ga tako napumpao,il tako treba,ili mi kompresor laze,ali ja mu verujem,na 11-12 bara ovi na drumskim bajsevima pumpaju gume pa im ne puknu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ljudi jer zna neko kako moze jos da se spusti far, ja sam skroz odvijo onaj sraf sto je ispod fara i spustio ga max sad udara gornja ivica fara u plastiku koja je oko fara.

 

Kako ste vi resili taj problem, sad sam se vracao i vidim da mnogo baca visoko kad sam iza nekih kola svetlim mu u retrovizor i pravo njemu u oci.

 

 

Sve ranije pada mrak pa cesce vozim nocu na kraju ima neko da izadje iz kola da mi razbije far 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

post-31778-0-67115100-1415825854_thumb.jpgpost-31778-0-78505600-1415825957_thumb.jpgpost-31778-0-54122700-1415825865_thumb.jpgpost-31778-0-85263000-1415825844_thumb.jpgpost-31778-0-10733600-1415825836_thumb.jpgpost-31778-0-48944500-1415825971_thumb.jpgpost-31778-0-62451800-1415825895_thumb.jpgpost-31778-0-89973200-1415825880_thumb.jpgpost-31778-0-33578600-1415825905_thumb.jpg

 

hahaha,da to sam i ja primetio,al ako ne moze na sraf da se namesti,onda mi stvarno ne pada na pamet insta drugo.

Moj drug je to sredio tako sto je zamenio far.Evo stavljam slike kako je napravio far i kakav mu je motor,posto on nije na forumu..

Takodje je promenio hladnjake,kad mu je puko hladnjak,apolove hladnjake skinuo bacio a ugradio sa nekog nakeda,nmg se setim tacno kog,evo pogledajte.

 

post-31778-0-66226600-1415825945_thumb.jpg

post-31778-0-26910400-1415825920_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Iskreno jedino sto mi se svidja je far, nema predji blatobran odma ruzno izgleda, a sa strane kao neki frizder sve nacickano na njega...

 

 

A ti kako si sredio far na svom apolu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma nije bre,ima blatobran,nego je to bilo za vreme rada,mislim dok je pravio sve to,inace sa nalepnicama je pretero,ali far ulepsava motor,ima i blatobran naaravno da ima,on je jedan od onih koji voli da mu motor izgleda picnuto u svakom trenutku nead da prasina padne na njega,preso je 13k.

 

nisi video sve slike,evo ti na prvoj slici vidis blatobran.

 

 

Ja nisam sredjivao far,meni ne bije tolko visoko,kad stanem iza nekog bije u gepek tacno,ne dolazi do prozora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja