Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Izgleda da lik samo ume da iskopira link od svog oglasa i toliko.

 

 

Samo mi nije jasno zasto ga ovde reklamira kad je ovo tema za vlasnike apolo motora. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Meni opet nisu jasni oni što lepe KTM nalepnice na kineske motore ... leče komplekse, šta li ... k'o da je bitno šta na motoru piše ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Где си набавио амортизере од орион модела и ове магленке?

 

поздрав Вуче, мислим да је мој ово друго ма да не разумем се, има жуте виле колко сам видео орион аполо је са црним, ево слике како изгледа носач

 

post-25867-0-54368700-1410248970_thumb.jpg

 

поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Meni opet nisu jasni oni što lepe KTM nalepnice na kineske motore ... leče komplekse, šta li ... k'o da je bitno šta na motoru piše ::)

 

 

 

Slazem se, pre bi zalepio pravo ime motora nego tudjmansko 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Imam tesko pitanje za vas :D . Razmisljam da uzmem cross gume pa mi treba mala pomoc gledao sam na sajtu i ovo mi nekako deluje odlicno:

 

http://www.motobox.rs/continental-moto-gume/enduro-cross-gume/product/view/29/293

 

Za sva godisnja doba, moze i po putu i za off.

 

E sad na motoru fabricke su 130/70/17 i napred 110/70/17 . Da li ce ova guma da bude dobra za zadnju i koju mi predlazete za prednju.

 

 

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Imam tesko pitanje za vas :D . Razmisljam da uzmem cross gume pa mi treba mala pomoc gledao sam na sajtu i ovo mi nekako deluje odlicno:

 

http://www.motobox.r...uct/view/29/293

 

Za sva godisnja doba, moze i po putu i za off.

 

E sad na motoru fabricke su 130/70/17 i napred 110/70/17 . Da li ce ova guma da bude dobra za zadnju i koju mi predlazete za prednju.

 

 

 

 

 

 

Pozdrav!

 

Meni je zadnja 130/80 R17, tako da lagano upadaju te dimenzije u felnu, savrseno se uklapa i mozes da ih stavis :aha:

Sad sto se tice prednje, nisam video na tom sajtu 110/70 R17, tako da nemam odgovor :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

TKC je odlicna (prva ugradnja na KTM 990 i BMW GS 1200) enduro guma. Stavi to pozadi i ne brini. Ima dobar grip i na offu i na asfaltu, ali je nesto meksa pa se brze trosi. Prednju enduro gumu sa precnikom 17 neces naci. Neki su napred stavljali uske (110) enduro gume namenjene za zadnji tocak, ali ne znam kakva su konkretna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Na koliko pumpate gume?

 

 

 

Mislim da cu uzeti TKC nekako mi je sigurnija, samo ne znam da li moze lepo da se spusta sa tom gumom.

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Za off, recimo 1,5, za asfalt: 2 - 2,2 bara...

TKC je dobra na asfaltu (koliko je to moguce za gumu sa cepovima). Lepo drzi, ali zbog krampona imas blagi nestabilan osecaj (na to se treba navici), meka je pa mozes ocekivati da traje nesto krace nego gume za asfalt. Mozes da pogledas i Mitas E09 Dakar. Maltene kopija TKC (sa svim prednostima i manama), a po nizoj ceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Za off, recimo 1,5, za asfalt: 2 - 2,2 bara...

TKC je dobra na asfaltu (koliko je to moguce za gumu sa cepovima). Lepo drzi, ali zbog krampona imas blagi nestabilan osecaj (na to se treba navici), meka je pa mozes ocekivati da traje nesto krace nego gume za asfalt. Mozes da pogledas i Mitas E09 Dakar. Maltene kopija TKC (sa svim prednostima i manama), a po nizoj ceni...

 

Uff, ne znam sta da uzmem sad mi je jos gore. Ne planiram ja da vozim offroad sa TKC nego se razmisljam mozda je bolja po kisi i kad malo napada sneg. Ali kad pogledam uvek se vratim i opet mi dodje najbolja ona SM zadnja.

 

Neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

hmmm... probaj onda da postavis pitanje u nekom drugom delu foruma. Pitaj ljude koji voze asfalt i zimi. Neko ce vec znati da te posavetuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Pozdrav Apolasi :)

Izvinjavam se za dugački off,nisam dugo ni palio komp,..

 

Sa apollom sam do sada prešao 3200km,na 4000km treba da menjam ulje.

Do sada sam sa apola skinuo egr ventil i izvadio katalizatore,ide malo bolje al najviše se oseća na ubrzanju,dok je maksimalna brzina 130km/h...

 

Na zimu sam planirao da skidam glavu motora pa malo da sredjujem motor iznutra pa me zanima na koliko kila se zatežu šrafovi na glavi.Da li mozda ima neko ko zna te podatke?

 

Hvala unapred,

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pozdrav Apolasi :)

Izvinjavam se za dugački off,nisam dugo ni palio komp,..

 

Sa apollom sam do sada prešao 3200km,na 4000km treba da menjam ulje.

Do sada sam sa apola skinuo egr ventil i izvadio katalizatore,ide malo bolje al najviše se oseća na ubrzanju,dok je maksimalna brzina 130km/h...

 

Na zimu sam planirao da skidam glavu motora pa malo da sredjujem motor iznutra pa me zanima na koliko kila se zatežu šrafovi na glavi.Da li mozda ima neko ko zna te podatke?

 

Hvala unapred,

Pozz.

 

pozdrav :D

Kad si skinuo katalizatore iz auspuha, jel si dobio nesto na dubini zvuka ili na glasnoci???

Mislim jel ima poboljsanja u tom smislu, posto bih i ja da ih skinem, ali samo zbog zvuka...?:jee:

E a sto se tice tvog pitanja, mislim da mozes da ih stezes i obicnim kljucem po osecaju, samo da ne prokliza sraf... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Lepše se čuje bez katalizatora, malkice bolje vuče,u svakom slučaju treba ih vaditi napolje,jer mogu negde da ti se zapuše i da ne može motor da upali itd.

Mislim da ne bi smelo da se steže po osećaju jer je ipak komplikovana glava ima i vodeno hladjenje,pa ako se stegne previše ili premalo vremenom će da procuri ili voda Ili ulje,tako da moraju da se znaju podaci koje je fabrika propisala..

 

A ko nije skinuo egr ventil neka ga skida što pre,jer to šteti motoru,smanjuje mu dugotrajnost + guši motor

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Zna li neko ko radi ovo:

 

 

ili bar prodaje te folije koje se stavljaju na vodi. Uradio bi to ako nije mnogo skupo lepse izgleda nego folije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Uau, prvi put vidim tako nesto... :D

Svakako lepse od folija...

@Marko Tomic

Znaci samo treba iseci cev sa katalizatorima i staviti novu obicnu...

E a sad mi kazi, gde si kupio tu novu cev, gde se inace nabavlja cev za auspuhe???

E i jel ti top ostao fabricki ili si i njega promenio? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ meteorolog

 

 

Ja nisam menjao cev,vec samo odsekao deo cevi sa katalizatorom,iscukao cekicem katalizatore napolje i posle tu cev zavario,to ti je nacin da nista ne platis,a ako bas oces onda iseces odes negde kod nekoga ko pravi auspuhe pa ti on da cev li ti zakrivi ako treba,a imas i neke radnje koje prodaju cevi,kucaj na netu pa ces naci,al mislimda je moj nacin najbolji i najjeftiniji...

 

 

@ MileM

 

Ja moju sajlu samo sproveo drugacje i nema problema,umesto da ide sa desne strane motora,ide sa leve pa tu taman izgubi na duzini i onda se ne savija i ne udara u rezervoar...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Aj ako imas neku sliku postavi da vidim ne razumem kako si izgubio na duzini kad sa obe strane na kraju ide u centar u onu rupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

@ meteorolog

 

 

Ja nisam menjao cev,vec samo odsekao deo cevi sa katalizatorom,iscukao cekicem katalizatore napolje i posle tu cev zavario,to ti je nacin da nista ne platis,a ako bas oces onda iseces odes negde kod nekoga ko pravi auspuhe pa ti on da cev li ti zakrivi ako treba,a imas i neke radnje koje prodaju cevi,kucaj na netu pa ces naci,al mislimda je moj nacin najbolji i najjeftiniji.

 

A jest' vala, moze i tako, odseces, ocistis i vratis...

Aj posto vidim da si iz Beograda, jel bi mogao da se vidimo neki dan, bas me zanima kako se cuje...?

Ja cu od sutra biti tamo, pa ako si raspolozan...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Juce i danas sam preso oko 300km i danas kad sam se vracao sipam benzin na pumpu i posle krace voznje i duzeg odmora upalim i vidim nesto tesko pali trebalo mu je malo duze. Posle dok ga vozim sve ok, ali kad idem brze 5-6k obrtaja i stisnem kvacilo i krenem da kocim on spusti obrtaje normalno i onda se ugasi. A ovako kad sam iso po gradu normalno polako usporavam i nista se ne gasi.

 

Ne znam zasto tako radi, da li je problem benzin ili nesto drugo svecicu ima NGK.

 

 

Uskoro cu da postavim klip kako me je jedan lik preseko da vidite kakvi sve ljudi voze!

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ MileM

 

Pa gurao sam sajlu tamo levo uz ram de idu ove glevne zice sve i skroz ugurao u sipku i to je duzi put,nego sa desne strane i gore mi malo vise viri nego obicno i menjao sam onaj drzac sajle,onu rucku il kako se to vec zove,slikacu za koji dan pa cu da postavim slike,uglavnom dosta sam stvari imenjao da bi napravio da nesto dobro pretvorim u jos bolje...

 

@ Meteorolog

 

Da iz BG-a sam,al mi motor trenuno nije u voznom stanju,ispao mi sraf za smesu sa karburatora i bez toga ne moze da radi,pusta mnogo benzina u smesu sto ne valja za motor a i nece da radi lepo samo puca iz auspuha,a sraf nema nigde da se nadje,samo ceo karburator,pa sad skupljam pare za to :D,ali bice neki drugi put,za voznju sam uvek raspolozen.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja