Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Meterolog cestitamo na kupovini i dobro nam dosao!

 

Sto se tice akumulatora ja mislim da je univerzalna dimenzija za akumulator od 12v 7-9ah, sto znaci da ce svaki da pasuje (nisam siguran al mislim da je tako).

 

 

-------------------

 

 

Mora malo da se vratim o gumama, odlucio sam da uzmem obe ContiTwist jel tako prolazim mnogo jeftinije a para nema za bacanje. E sad da li vi preporucujete da napred bude 100/80-17 posto samo tu imaju od ContiTwist. Fabricka dimenzija je 110/70-17.

 

Zanima me da li ce to lepo da legne na felnu i da se normalno vozi sa tim? I da li je neko stavljao na apolla 100 prednju?

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Meterolog cestitamo na kupovini i dobro nam dosao!

 

Sto se tice akumulatora ja mislim da je univerzalna dimenzija za akumulator od 12v 7-9ah, sto znaci da ce svaki da pasuje (nisam siguran al mislim da je tako).

 

 

-------------------

 

 

Mora malo da se vratim o gumama, odlucio sam da uzmem obe ContiTwist jel tako prolazim mnogo jeftinije a para nema za bacanje. E sad da li vi preporucujete da napred bude 100/80-17 posto samo tu imaju od ContiTwist. Fabricka dimenzija je 110/70-17.

 

Zanima me da li ce to lepo da legne na felnu i da se normalno vozi sa tim? I da li je neko stavljao na apolla 100 prednju?

 

 

 

Pozdrav!

Prvo sto se tice akumulatora moras obratiti paznju na tvoj dali je + sa leve ili desne strane,po jacini akumulatora i oznaci koji je tvoj takve su i dimenzije.

Sto se gume tice stavi tu dimenziju koja ti pise i koja je predvidjena(ne slusaj prodavce jer oni hoce samo da prodaju) guma sirina i visina utice i na teziste motora ako ti je guma veceg profila kroz 80 teziste motora ce ti se pomeriti ka zadnjem tocku i gubices osecaj prednjeg tocka,lebdece pri dodavanju gasa i siriti ulazak u krivinu sto dolazi do popustanja trakcije (prijanjanja) i sigurnog pada. Iz iskustva u voznji,srecom bez pada. Nadam se da sam ti pomogao!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

@ Meteorolog: sirina 135mm, debljina: 75mm, levi +, 12v, 9ah...

 

 

Cekaj, u manualu stoji 110/70, ovo je 100/80 - to mu dodje maltene na istu visinu (oko 6mm razlike), a guma je uza za 10mm. Ionako su za taj motoric tolike gumetine ''preterana upotreba sile'' :D Ne znam, ja mislim da komotno moze da ''turi'' te Conti Twist. Doduse, to je samo moje laicko misljenje.

 

Evo konvertor pa nek' covek lepo vidi sta dobija, sta gubi, pa nek odluci : http://www.tacomawor...70r17-100-80r17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ja yok. Napred sam terao kinesku, originalnu, a pozadi sam stavio Dunlop TR91 130/70 R17 (valjda tako bese).

Bese prosle godine rasprava u ovoj temi o Conti Twist, neko ih je stavljao al' moja galopirajuca demencija onemogucava da ti kazem ista blize od toga. Search je tvoj prijatelj, young padawan :moto3: Salu na stranu, procackaj temu, neko ih je stavljao, pa probaj da njega upitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Vas dvoje jel ste menjali gume koje dimenzije imate napred?

imao na Hondi 110/80 R17 a treba 110 70 R17 i napisao sam ti sta se desava. Iz iskustva!! Od 70-80mm je santimetar razlika sto mnogo utice na upravljivost. Jedino sto moze da ti bude resenje za 10 mm visine koje dobijes u + da spustis stapove za toliko nize ukoliko imas mogucnosti. 10mm razlika se itekako oseti na upravljivosti motora pogotovo kretanje kroz krivine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

@ Meteorolog: sirina 135mm, debljina: 75mm, levi +, 12v, 9ah...

 

 

Cekaj, u manualu stoji 110/70, ovo je 100/80 - to mu dodje maltene na istu visinu (oko 6mm razlike), a guma je uza za 10mm. Ionako su za taj motoric tolike gumetine ''preterana upotreba sile'' :D Ne znam, ja mislim da komotno moze da ''turi'' te Conti Twist. Doduse, to je samo moje laicko misljenje.

 

Evo konvertor pa nek' covek lepo vidi sta dobija, sta gubi, pa nek odluci : http://www.tacomawor...70r17-100-80r17

kako mislis ista visina 70 i 80? profil gume (Visina)70 je manje od 80 za 1cm. a sirina 110 je sira od 100 za 1cm.Uze gume se stavljaju zbog vece terenske prohodnosti a sire zbog boljeg prijanjanja na asfaltu,ovo je super moto zar ne? Jesi video nekada Kawasaki 600 sa uskim i visokim gumama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Taman sam danas teo da narucim da mi stignu u petak da ih namestim i eto ga sad... Rece mi neki lik iz motoboxa kad su me zvali da ako uzmem 100/80-17 ona se rasiri malo i taman se kaze uklopi ko prethodna dimenzija. E sad ko zna dal je to istina ili samo da bi prodali...

 

Mozda je i bolje da uzmem original dimenzije i onu Conti Go za napred i bar sam siguran sto se toga tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Pogledaj konvertor koji sam postovao. 80 je procenat od sirine (tj. 80% od 100 i 70% od 110), kada se to preracuna, ispada da je uza guma veceg profila visa za samo 6mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo na brzinu kako sam ga sredio, napravicu klip zajedno sa slikama pa cu ga postaviti na mom kanalu:

 

 

slika01.jpg

 

 

 

 

 

slika02.jpg

 

 

 

 

 

slika03.jpg

 

 

 

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ljudi danas sam pazario akumulator za apola, vartin

za 2.5 soma... :)

kontam da to nije skupo, ako nekog zanima mogu da mu kazem gde je to mesto u Beogradu.

Sad se vracam kuci pa cu odmah da ga montiram. :D

 

@MileM

Cime si to cistio prednju viljusku pa se tako sljasti? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ljudi danas sam pazario akumulator za apola, vartin

za 2.5 soma... :)

kontam da to nije skupo, ako nekog zanima mogu da mu kazem gde je to mesto u Beogradu.

Sad se vracam kuci pa cu odmah da ga montiram. :D

 

@MileM

Cime si to cistio prednju viljusku pa se tako sljasti? :)

 

Zanima. Gde si kupio aku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ljudi danas sam pazario akumulator za apola, vartin

za 2.5 soma... :)

kontam da to nije skupo, ako nekog zanima mogu da mu kazem gde je to mesto u Beogradu.

Sad se vracam kuci pa cu odmah da ga montiram. :D

 

@MileM

Cime si to cistio prednju viljusku pa se tako sljasti? :)

 

Zanima. Gde si kupio aku ?

 

Tek sam sad video poruku pa zato kasni odgovor...

Krenes od konja, 35,43,95 i sidjes na stanici Cvijiceva, onda se spustis malo nize do radnje batery centar (Cvijiceva 18),

e onda preko puta njih ces videti jednu farbaru sa ogromnim natpisom Varta na izlogu. Udjes tu i pazaris, tu je i farbara i radnja sa akumulatorima... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

stojko94, koji je ovo put gde si iso na off-road?

 

Stavi NGK DPR8EA-9 prodavnica u obelicev venac ima veliki natpis NGK, ja sam tu uzeo nema da fali, uvek iz prve pali :D

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja