Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Kupih prednji točak od kawe kx 650...

Sledi prerada kod strugara, distancer za disk, upasivanje ležajeva. osovine.

Obratite pažnju osovina kod alpolla je 25 mm :lud:

Štitnici ručki (hand protector) su montirani,

Jel neko menjao ulje u štapovima ? Ja hoću da menjam, kako nemam pojma, (skidaju se štapovi ili ima neki ispust ?) da menjam semeringe ?

Operacija spuštanja zadnjeg dela motocikla uz zadržavanje max. tvrdoće amorta je u fazi razrade, nosim se mišlju da napravim nove tkz. bumpere (valjda se tako zovu) na water jet-u

 

saga zvana apollo se nastavlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@johann

 

Ako te nemrzi okaci slike prerade....

 

Sto se tice stapova osrafljuju se sa gornje strane odmah ispod kormana, prvo osrafis gore pa onda skines stapove bar ja tako radim ili spric sa slmcicom (cevkom) da bi mogao izvuci/dodati ulje. Sto se semeringa tice pa menjaj ih bices mirni idu sledece dimenzije 43/55/11 i tkz. prasinar 43/55/14 u svaki stap staje o.4l ulja.

 

Jel ti to grufujes orginalni zadnji amortizer od apolla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јохане, ако будеш ишао код "вотерџетисте", види у ком компјутерском формату су им шаблони за резање, па јави.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Siguran sam da je format u krivama.

 

I da podržava cdr i dwg fajlove jer water jet se kači na comp a on njega vidi kao štampač.

 

To je moje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Примљено к знању, али ако добијеш тачну информацију, не било ти заповеђено, потврди или оповргни ово што си написао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

XTR 250 je samo nasminkani apolo i mislim da ne moze da stane uz rame nasem pulenu :moto3:

 

@Zorge poceli su ljudi da ti se obracaju sa VI jel vide da si eminentan strucnjak u oblasi motociklike, pa moraju da ti se obracaju sa duznim postovanjem :lol::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Polagano će da bude sličica,

 

Kao što znate auspuh je sredjen, povadjeni katalizatori, top je preradjen pa je protočan.

 

Zvuk je :staa2::moto3: .

 

Bolje poteže iz mesta, nakon 10 min vožnje oteran je u Temerin kod Petra (petarpan) i njegovog frenda Zoltana.Da se upasuje točak, postoji mogućnost da mi Zoltan naturpija apola proširenjem i poliranjem usisnih i izduvnih grana....

 

Videćemo prvo točak posle ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Izvinjavam se zbog greske kolega lektoru Dunja 07, nece se ponoviti... Imam neku najavu o bacanju celog motora u karbonsku foliju, karbonski top i td... nadam se da ce pasti realizacija tog projekta :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

pitanje za strucnjake motociklike :moto3: da li na apola mogu da se nabudzaju dupli izduvi i da li ima veze ako su isti skinuti sa motora 500-600 ccm?? :jee: Zorge u napred hvala :D:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

To можеш да решиш и у Панчеву. Мало назад, неких 20-30 метара од раскрснице Моше Пијаде и Димитрија Туцовића, када кренеш ка бувљаку, постоји продавница делова за тракторе. Узми два ауспуха за Дајца и накалеми их. Чуда има да видиш!

 

Мислим, није неки проблем некалемити 1 у 2 ауспух, али питање чему то и шта ћеш још морати да урадиш, да ти због њих мотор добро радио, повлачио и слично.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@ Zorge vidim da dobro poznajes Pancevo ili si bezao pa sakrio se kod prodavnice ili si muvao brkatu kasirku u istoj :lol::jee: u svakom slucaju hvala na ideji :moto3:

 

@ Mali Zmaju i to sto kazes ja mislio da se kurcimi da imam dva izduva, a sta ce mi to ni sam ne znam :staa:::) hteo bi da zamenim ovaj nas fabricki auspuh i stavim nesto lepse i sa boljim zvukom ali ne znam od cega, a da ne bude neko udaranje po dzepu. Ako imas/te neki predlog tu sam :moto3:

 

p.s. Setih se gosn Zorgea sa starog buvljaka pazario neke diplome :zvizduk::zvizduk::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@miki

 

Pa jbg, ja sam platio 120e i granu i top i pravo da ti kazem nezalim nadzivece motor sigurno, e sad meni je grana bila veci problem jer se sva deformisala, nije bila za nikakvu upotrebu a o topu da nepricam, ako ste vicni varenju sklepajte neku djuntu.

 

P.S. Ako hocete da vam se cuje dublje motor slobodno eliminisite erg ventil, zvuk je dosta dublji posle zahvata :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Kako nije off kad administrator brise?

 

Nego ovo je najvise za dr. Zorgea, ne mogu nikako da nadjem sajt od ljudi sto prave tvrdu plastiku P6A(PA6) a sto je najgore nema ih ni u BubanjPotoku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Posto je sezona gotova, pocinje rastavljanje motora na proste faktore, jedino ne mogu naći nigdje dvije tvari pa molim cijenjene vlasnike kineza za pomoć.

 

prvo: koje su kilaže stezanja vijaka bregaste osovine i glave motora

 

drugo: kakve oznake ima apollo za postavaljanje notora u fazu (neki motori imaju dvije točkice, neki jednu)

 

 

Hvala:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сећа ли се неко оне приче о пумпању штапова предње виљушке, да би она била тврђа или мекша, приче о оним вентилима?

 

Ево на те вентиле који држе притисак и приликом постављања и скидања пумпе, случајно сам набасао на неочекиваном месту - http://www.aswo.rs/schrader-ventil.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

I još jedno pitanje. Agregat na apollu je kopija kojeg točno agregata s kojeg motora? :zbunjen:

Mislim da je Yamaha YZ250FR,imam i uputstvo posalji mi mail da ti posaljem!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Impozatna kolekcija ventila gosn Zorge, a cemu sluze osim za frizidere i zamrzivace?? jel to hoces da ubudzis neku rashladnu vitrinu na djuntu?? :stabre::moto3:

Људи допумпавају или испуштају ваздух из штапова и задњег амортизера, а такав вентил омогућава да се напумпа или испусти до жељеног притиска, без да се та вредност мења приликом постављање или скидања пумпе за ваздух.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja