Jump to content

Moto Zajednica

Koferaši, vaša iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Meni kofer stoji od kako sam kupio motor. Nikad nisam imao neprijatna iskustva u voznji. E sad, provalio sam da u toku voznje bilo gradske bilo van grada uvek par puta bacim pogled dal' mi kofer stoji na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Vozio sam sam do Ardena i nazad  potpuno natovaren sa svih strana i nisam primetio nikakave vibracije ili ''vrludanje'' volana. Vozio sam sa zenom i potpuno natovaren do Bretanje & nazad ....i opet nisam primetio nikakve ''negativne'' uticaje kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Imao ja na ETZ 250 kofer i kada pustim volan trese kao lud,reko kriv tocak,skinem tocak"naspanujem"zbice,tocak prav kao strela,nema lufta nigde.Poteram i opet trese isto,samo kada pustim rucice,od 60 do 90.Preko 90 nista i pre 60 isto ne trese,tek tada zakljucim da je u pitanju terbulencija vazduha koja se stvara iza mene.Do 60 nema dovoljnu snagu a preko 90 ne udara po koferu nego negde iza njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Hmmm! nikakvi problemi sa koferima ! na R1200GS ADV sva tri kofera (originalni), motor pretrpan, nema nikakvih vibracija, vozio ga do kraja, oko 210km/h

Cak i na malom F800GS samo sa bocnim isto originalnim koferima nikakve vibracije !

Jedina zamerka ! Malo "masnije" zalegne u krivinu !!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Hmmm! nikakvi problemi sa koferima ! na R1200GS ADV sva tri kofera (originalni), motor pretrpan, nema nikakvih vibracija, vozio ga do kraja, oko 210km/h

Cak i na malom F800GS samo sa bocnim isto originalnim koferima nikakve vibracije !

Jedina zamerka ! Malo "masnije" zalegne u krivinu !!!  ;D ;D ;D

 

Ma nije riječ o "manjerkama" nego o koferima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Modriča-B.Luka-N.Sad

Bisage na Ho(garu)ndi, nazada IXS ranac, ništa ne smeta, lagano se limenke ušuškaju da se ne sudaraju i ne griju, drže balans odlično.Kada se dođe na odredište, onda se tek laganice bisage prazne i naravno ponovo se dopunjuju, ali naravno ne kreće se dok se glava ne razbistri. I tako je poželjno non-stop, i vidjećeš da bisage-koferi su dobri drugari !  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Hmmm! nikakvi problemi sa koferima ! na R1200GS ADV sva tri kofera (originalni), motor pretrpan, nema nikakvih vibracija, vozio ga do kraja, oko 210km/h

Cak i na malom F800GS samo sa bocnim isto originalnim koferima nikakve vibracije !

Jedina zamerka ! Malo "masnije" zalegne u krivinu !!!  ;D ;D ;D

 

Ma nije riječ o "manjerkama" nego o koferima  ;)

 

Ahahahaahhahahahaahhhahaahaha !!!  ;D ;D ;D pa i to sto kazes ! odoh da razvezem suljpa i kupus na livadu !!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Hmmm! nikakvi problemi sa koferima ! na R1200GS ADV sva tri kofera (originalni), motor pretrpan, nema nikakvih vibracija, vozio ga do kraja, oko 210km/h

Cak i na malom F800GS samo sa bocnim isto originalnim koferima nikakve vibracije !

Jedina zamerka ! Malo "masnije" zalegne u krivinu !!!  ;D ;D ;D

 

Ma nije riječ o "manjerkama" nego o koferima  ;)

 

Ahahahaahhahahahaahhhahaahaha !!!  ;D ;D ;D pa i to sto kazes ! odoh da razvezem suljpa i kupus na livadu !!!  ;D ;D ;D

 

Moram malo da bocnem propelerčiće ( ma i ja sam vaš, imam preko 150.000 hiljada na onima što se "ispravljaju u krivini"  ) :D :D :D

 

Za BMW su koferi rađeni namjenski i trebalo bi da je to bolje nego kod ostalih... ipak je "sve ostalo" univerzalno, rijetko ko gleda specifikacije proizvođača. Veći nas to kupuje po sistemu : daj što veći, daj da stanu dvije kacige, daj da je lijep...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Sad mi je laknulo kad sam procitao za drmusanje volana..ja mislio da mi je kriva felna ;D

U zivotu mi ne bi palo na pamet da je od kofera..

 

U voznji uopste ne osecam,samo kad pustim volan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Kod mene se tresenje volana javlja i na nižoj brzini od 60, čak dosta nižoj. Zato samo mogu da pretpostavim da krivac nije aerodinamika, već vibracije podugačkog nosača i kofera koje se normalno javljaju pri vožnji. Pretpostavljam da se ove vibracije šasijom prenose na prednji kraj motora. Realno, taj wobbling (izraz sam pokupio od nekoga, vidim da ga stranjci koriste) uopšte ne smeta ukoliko ne voziš bez ruku. Kad su ruke na volanu ne oseća se ništa.

 

Inače, pade mi na pamet da je zbog kofera. Juče vibracija nije bilo, danas kupim kofer i eto ih. Kad se koferče skine i ostane samo ploča, nema ni wobblinga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova

Ja nisam imao problema sa koferom, obzirom da su mi i koferi i nosaci original GIVI, s` tim da kada se stave bocni koferi putna brzina se smanjuje - proizvodjac ne preporucuje brizine iznad 120 km/h.

Dvojici mojih prijatelja je odpadao kofer u voznji (sto moze biti zaista opasna stvar ako je motocikl u tom trenutku iza njih), ali u oba slucaja se radi o nosacima rucne radinosti i koferima "LOUIS".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

onda moraš da se odlučiš...ili da voziš bez ruku, ili sa koferom  ;D

 

 

 

;D ;D ;D

 

-nikako nije dobro da se suvozac naslanja na top case jer se pri jacem cimanju ili ubrzanju moze polomiti nosac tj veza izmedju top case-a i ploce nosaca, on treba da je fixiran u najmanje tri tacke za plocu.

 

Hmmmm, zasto onda na koferima t.j. mojim manjerkama postoje nasloni za suvozaca ?!

Verujem samo fabrickim koferima koji su pravljeni i namenjeni motoru, za nepune tri godine predjoh skoro 100.000 i nikakvih problema, pretrpan motor, suvozac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova

onda moraš da se odlučiš...ili da voziš bez ruku, ili sa koferom  ;D

 

 

 

;D ;D ;D

 

-nikako nije dobro da se suvozac naslanja na top case jer se pri jacem cimanju ili ubrzanju moze polomiti nosac tj veza izmedju top case-a i ploce nosaca, on treba da je fixiran u najmanje tri tacke za plocu.

 

Hmmmm, zasto onda na koferima t.j. mojim manjerkama postoje nasloni za suvozaca ?!

Verujem samo fabrickim koferima koji su pravljeni i namenjeni motoru, za nepune tri godine predjoh skoro 100.000 i nikakvih problema, pretrpan motor, suvozac...

Mislim da je Mikka u pravu 100%, ne bi postojale tolike cenovne razlike da ne postoji i razlika u kvalitetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Bez kofera i suvozaca je ono pravo!

 

Ja na motoru imam Givi nosac i kofer koga stavljam samo kada moram, a kada imam manje stvari, onda koristim tank bag. Kada vozim sa koferom, trudim se da mi putna brzina ne prelazi 130km/h, mada sam isao i 150-160km/h bez ikakvih problema.

 

Sto se wobbling-a tice, na Yamahi FZ6N se takodje pojavljuje, ali samo kada je kofer na repu. Kada ides manjom brzinom od 70km/h od wobbling-a ni traga i cim predjem tu brzinu, kada pustis ruke sa kormana, prednji kraj pocinje da trese. Isti efekat sam imao prilike da osetim na nekoliko motora koje sam probao. Nista strasno, ali opreza nikad dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Nijedan proizvodjac motora NEPREPORUCUJE stavljanje zadnjeg kofera u solo voznji.Pogotovo brzi turing motori kao sto je Yamaha FJR ili BMW K1300 GT jer remete ponasanje motora i savetuju stavljanje iskljucivo bocnih kofera.Ko ne veruje neka ode na zvanicne sajtove pa neka vidi.Na GS  adv zadnji sa unutrasnje strane ima natpis sa preporucenom najvecom brzinom i ona je 180 ;D ali on je minimalnih dimenzija u odnosu na maxiu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Hmmmm, zasto onda na koferima t.j. mojim manjerkama postoje nasloni za suvozaca ?!

 

Zato što to nije motor nego kamion i zato što u te kofere možeš da staviš po Tajvanku (ako se ne zajebeš) i da im ne bude ništa... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Naravno, mislim na kofere. A Tajvanke - po volji... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Skoro sam montirao na moju Hondu CBR 900RR, 3 Givijeva kofera. Peglao sam ga i 210, i ne mrda nikud, niti sam primetio kakve promene, jedino što reče "Mikka", malo masnije ulazi u krivinu.

Mnogo korisna stvar, e sad, da li to ide na moj motor ili ne, jbg... meni odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Ja danas ostade bez Givijevog kofera. Vozio sam i 150- 160 i danas ali i pre i nista, ide kao bez kofera. Oborim bzinu, vozim pa negde 100- 110  neko vreme i rupa, ne velika, mozda kao dva dlana, upade i cuh tup, pogledam u retrovizor,  kofer udara po putu i nestaje pored puta posle jedno tri udarca. Bilo nas je trojica u koloni, ja poslednji. Sta bi bilo da je neki od motora bio iza mene u tom trenutku ? Rupe su problem. Tako je otpao i mom drugu, na mnogo manjoj brzini. U gradu.  Isto rupa. Moze i to da se sredi srafljenjem kofera na nosac, ali posle nema skidanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Ja danas ostade bez Givijevog kofera. Vozio sam i 150- 160 i danas ali i pre i nista, ide kao bez kofera. Oborim bzinu, vozim pa negde 100- 110  neko vreme i rupa, ne velika, mozda kao dva dlana, upade i cuh tup, pogledam u retrovizor,  kofer udara po putu i nestaje pored puta posle jedno tri udarca. Bilo nas je trojica u koloni, ja poslednji. Sta bi bilo da je neki od motora bio iza mene u tom trenutku ? Rupe su problem. Tako je otpao i mom drugu, na mnogo manjoj brzini. U gradu.  Isto rupa. Moze i to da se sredi srafljenjem kofera na nosac, ali posle nema skidanja.

 

Pa nije predvidjen za tu brrzinu!

:o(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ja danas ostade bez Givijevog kofera. Vozio sam i 150- 160 i danas ali i pre i nista, ide kao bez kofera. Oborim bzinu, vozim pa negde 100- 110  neko vreme i rupa, ne velika, mozda kao dva dlana, upade i cuh tup, pogledam u retrovizor,  kofer udara po putu i nestaje pored puta posle jedno tri udarca. Bilo nas je trojica u koloni, ja poslednji. Sta bi bilo da je neki od motora bio iza mene u tom trenutku ? Rupe su problem. Tako je otpao i mom drugu, na mnogo manjoj brzini. U gradu.  Isto rupa. Moze i to da se sredi srafljenjem kofera na nosac, ali posle nema skidanja.

 

Koji Givijev kofer i na kakvom nosacu? Ove informacije bi koristile zbog ''rekonstrukcije''. Video sam poluskrsene motore sa gotovo unistenim Givi koferima....koji nisu otpali  :o pa bi vredelo znati sta zna da zakaze....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja