Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 23-24 maj 2009, Resava

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mnogo pozdrava sa Lomnice!

Stigli smo, upravo su nam doneli predjelo... Sir kajmak i fantasticne vrele lepinje. Domaca rakija je 5+!

Svi vi koji ste propustili da dodjete, moze samo da vam bude zao i da na zavidite :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Samo da javim da sam na brzaka nahvatao ekipu u kafani. Raspolozenje odlicno, sto znaci da je jagnjetina bila dobra. Isprati ih do Manasije, pa ja kuci , a oni odose na Lisine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo mi se vratili do BGD. Sedimo i pijuckamo kaficu u nekom lokalu sa mnoooogo motora i sjajnom drustvu sa kojim smo putovali. Moramo jos do Subotice :( Vise utisaka - sutra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: XVS1300 Midnight Star

Bilo je super. Steta sto je kisa skratila putovanje, pa ne vidosmo Grzu.

Ovo je bila nasa prva BJB voznjica (uglavnom soliramo i idemo gde nam srce ište), ali ovo nam se baš dopalo.

Ako ponovo krenete na jug- eto nas ponovo.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Stigli kuci. Bilo je fenomenalmo. Ispratili drugare za Suboticu. Sve je bilo vrh, od pocetka do kraja. Hvala Lalajku na organizaciji, drugarima na drustvu, malo odmora, pa sutra slikeeeeeeeee. Bilo malecko proklizavanje pri spustanju, sljunak, uh, al ga mrzim,  cizme sacuvale zglob, vizir napukao i to je to.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Stigao srećan i zadovoljan, sa kišom kroz Svilajinac, Markovac, V. Planu, Smederevsku Palanku, Mladenovac, Sopot. Na Avali je prestala :)

 

Evo jedan kraći video. Anonimni učesnici, jedan polomljen vizir. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Evo i ja stigo kuci  ;D

Moja prva BJB voznja, a ujedno i prva duza tura...sta mogu da kazem sem da sam odusevljen svime...drustvo vrhunsko, putevi jos bolji ( ako zanemarimo rizlu zbog koje sam navuku fobiju  ;D srecom pa nisam overi asfalt  ;D ), kampovanje malo napeto ali kobasice su izvadile stvar...sve u svemu do j*** zezanje ;D ...

 

Slika puno ali sam sad preumoran da bih ih postavljao tako da ce biti sutra...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

      Sta ste se umorili, kao da ste vrteli pedale skoro 500 km!!!!!! :D.....ja cu prvi da okacim slike, ali pre svega da napisem nesto....

    Ekipa je bila, da se samo pozeleti moze.......tura, bez komentara......jednom recju, bilo je fantasticno,....i svi koji nisu isli, grdno su pogresili. Lalajku bi se ovim putem zahvalio na bezgranicnoj kolicini zivaca koju je imao za sve nas.Pitanja :.....jel ima neko drugo mesto za postavljanje satora,....pa,ovde mnogo krekecu zabe,.....pa, a sto ne spavamo svi na istom mestu,....pa,a sto vozis toliko brzo,....pa,zar imamo samo 15 minuta za Manastir,.....pa, a gde cemo sada da idemo,....pa,ja ne bi isao tuda,bolji je onaj put.....itd, itd....

    Hvala debeli za sve,i upisi me za sledecu voznju.....a  sada slike!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

Vlado machkice...dobro ti ide ona offroad voznja preko potoka ;D vidi se da si vezbao  :D :D  HAHAHAHAHAHAHAHAH !!!  Ja sam se bas trudio da lepo spavas, da bi mogao da se koncentrises na voznju...ali dzabe  ::)  Ljudi hvala svima jos jednom...ekipa je bila fenomenalna. Sa vama i na kraj sveta! Ovakva iskustva se pamte ceo zivot, slomljeni viziri  ;D i pasulj "prdavac" cemo da zaboravimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Vlado machkice...dobro ti ide ona offroad voznja preko potoka ;D vidi se da si vezbao  :D :D  HAHAHAHAHAHAHAHAH !!!  Ja sam se bas trudio da lepo spavas, da bi mogao da se koncentrises na voznju...ali dzabe  ::)  Ljudi hvala svima jos jednom...ekipa je bila fenomenalna. Sa vama i na kraj sveta! Ovakva iskustva se pamte ceo zivot, slomljeni viziri  ;D i pasulj "prdavac" cemo da zaboravimo!

 

 

Kakvo je sad opet majstorisanje oko Horneta??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8246 postova

Sta reci - moja prva bjb voznja i moj prvi veliki motor, prvi usponi i silasci po makadamu, rizle u krivinama, kisa + rizle u krivinama... Vruce lepinje, kajmak i jagnjetina nisu prvi (ni poslednji ;)) ali jesu bili vrh.

 

Inace, predeli su bili vrhunski izabrani, sve zeleno i predivno. Lisine su mi bile pravo otkrovenje. Manasija, Ravanica i Resavska pecina bude dosta uspomena. Voznja sjajna, velika kolona je za mene uzbudljivo iskustvo. Prolazak kroz Natalince npr. pamticu dugo: impresivna kolona, ljudi izlaze u dvorista, a deca masu... Kazu mi da je bilo i mnogo vecih voznji, ali mene i ovakva kolona, samim svojim postojanjem, napuni energijom.

 

Hvala svima na fenomenalnom druzenju i velikom broju saveta. Zaista sam se za tih 48h napunio energijom - bar do sledece voznje.

 

Narocito hvala Lalajku, jer je sve ovo zamislio i vodio nas i Vladi Africi (koji je strpljivo vodio pola grupe nazad ka Bg). Momci - sjajni ste!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo i mene, (relativno) naspavanog sa gomilom utisaka i veeelikim odusevljenjem...

 

Kao sto neki od vas vec i znaju, ovo je moja i suprugina prva BJB voznja i nas prvi motor u zivotu. Znaci iskustvo u voznji = 0000.

Ne mogu da recima opisem kakva je ekipa sa kojom smo bili. Nisam se nikada ni cuo, a kamoli video sa nekim iz ekipe pre ove voznje. Nikoga nisam poznavao. A nakon samo 2 dana, bilo je kao da se znamo 100 godina :) Jednom recju FANTASTICNA ekipa! Sledeci put za neku drugu BJB voznju mozete slobodno racunati +2, definitivno :)

 

Mnogo toga sam naucio na ovoj voznji: kako bolje kontrolisati motor, kako menjati brzine bez kvacilau slucaju pucanja sajle, pravilno ulazenje u krivinu.... Mnogo hvala svima na vise nego korisnim savetima! No, naravno, i neiskustvo je moralo da uzme svoj danak. Vece pre polaska, Abby i Katerina su nas posetili na kafici i usput samoinicijativno doneli bisage u zajam i kisna odela, znajuci da to nemamo. Nase stvari koje smo planirali nositi su stale sve u mali ranac, koji je Goga htela nositi "da joj greje ledja", vremenska prognoza je pokazivala da nema sanse za kisu.... Tako smo ujutro pred sam polazak odlucili da  demontiramo bisage sa sve kisnim odelima i ostavimo ih kuci. KAKVA GRESKA!!!!!!! Tek kasnije, tokom puta, ispostavilo se koliko smo pogresili! Ranac je bio grozno veliki teret posle toliko kilometara (mi smo imali jos 400+ km, buduci da smo iz Subotice). Hvala mnogo drugarima iz ekipe koji su umesto suvozaca na svom motoru imali montiran nas ranac :) Naravno, da avantura bude kompletna, uhvatila nas je kisa, a ja sam onako mokar psovao sebe sto nisam poneo bisage :) ... Ujutro na polasku do Beograda sam se JAKO smrzao. Isto tako sam prosao vracajuci se istim delom puta sinoc. No to je to, svako iskustvo mora da kosta. Oprema, oprema oprema..... od sada opasno stedim za dobru opremu. E, na tome nema da se stedi...

 

Hvala vam svima na nezaboravnoj avanturi, znajte da je ovo nesto sto ce mi zauvek ostati u najlepsem secanju .....

 

A evo i malo slika:

post-6736-12879034497436_thumb.jpg

post-6736-12879034498128_thumb.jpg

post-6736-12879034498754_thumb.jpg

post-6736-12879034499296_thumb.jpg

post-6736-12879034499858_thumb.jpg

post-6736-12879034500385_thumb.jpg

post-6736-12879034500901_thumb.jpg

post-6736-12879034501405_thumb.jpg

post-6736-12879034502061_thumb.jpg

post-6736-12879034502574_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Bez uvrede ali nije lepo da nam ovako pravite zazubice :D

A takođe bez uvrede ali mi se čini da su sve stariji "momci"!!! Ili se ovi mlađi kriju od slikanja da ih roditelji ne vide kako rade nešto što ne bi trebalo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja