Jump to content

Moto Zajednica

nosac za gps ... home made

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

pa ovako ... :) za rodj sam dobio garmin nuvi 200 sve super sljaka ko leptir ... ali kako da ga montiram ?

prvo sam probao sa noscem za kola ( vakum ) delovalo mi je nesigurno a i kugla za stelovanje nije dovoljno cvrsta i od vibracija ( cvaje :P ) garminko je setao gde mu je volja :) ... potrazio sam neki qpovni nosac ali svi su zahtevali ili lepljenje plocice na aparat ili su ostajali na motoru kada se gps skine ( a posto je nosac plastican nisam bio odusevljen stalnim skidanjem i stavljanjem ... ) a nisam bio odusevljen necim metalnim sa sve nekoliko srafova sto mi ostaje na motoru kad mi gps ne treba :) ... pala mi je na pamet i tank toribica ( magnetna ) koju sam cao i porucio no setih se na vreme da mi je rezervoar plastican :) nista od toga i onda sam se bacio na izradu ovoga ...

post-2103-12879031416471_thumb.jpg

post-2103-1287903141787_thumb.jpg

post-2103-12879031418753_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

... nosacu koji sam dobio uz njega odsekao sam kuglu predvidjenu za stelovanje i uz malo gvozdja odredio ugao koji mi odgovara da mi gps zaklanja samo brzinomer jer i sam gps meri brzinu a da mi obrtomer i temp ostanu na raspolaganju ... izbusio sam rupe tj izbusili smo ( deda je bio od velike pomoci :) ) ... kacice se na sipku ispod kontrolne table ( okacicu slike )

post-2103-12879031419745_thumb.jpg

post-2103-12879031420729_thumb.jpg

post-2103-12879031421641_thumb.jpg

post-2103-12879031428875_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

... malo farbe ... malo gume gde nosac naleze na sipku zbog zastite a i da umanji vibracije ... i ... sljaka :) nosac koji se skida za 5 sekundi nema stelovanje jer mu ne treba ne plasim se da cu da ostavim navigaciju negde usput i kada mi ne treba nema delova koji ostaju na motoru :P ... moje zahteve ispunjava :) ... okacicu jos neke slike po danu toliko za veceras ... poz

post-2103-12879031430305_thumb.jpg

post-2103-1287903143409_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Imam isti GPS i nosač, ali mi stoji u kolima ili eventualno u tank torbi kad mi baš treba jer je taj nosač predvidjen za kola i mislim da će na nekoj rupi garmin da dobije krila tj. izleti jer se drži u samo dve tačke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

... busili smo iz ruke tj. drzac u stegi a busilica iz ruke bilo je zeznuto ali nekako je uspelo :)

... i meni je ovaj sistem kacenja delovao malo nesigurno ali ne skidam ga sa nosaca tj skidam ceo nosac sa motora a ne odvajam ga od uredjaja tako da se nadam da ce ovako ne ' izlizan' drzati ... no videcemo :) kako te sluzi ... poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

evo i moje majstorije......nosač je izrađen iz 4mm RF (inox) , testiran več 30.000 km i radi.....

IMG_3032-1.jpg

.

IMG_3030.jpg

.

IMG_3031.jpg

.

IMG_3032.jpg

.

IMG_3033.jpg

.

IMG_3034.jpg

.

IMG_3035.jpg

.

IMG_3036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da ne bi otvarao novu temu, pisem i ja ovde, nadam se da postavljacu teme ne smeta posto je ista tematika i naslov :)

Prvo sam kao nosac navigacije koristio plastican nosac za mobilni telefon, ali mi je delovao nesigurno i nestabilno. Plastika je jedno, ali je gvozdjurija prava stvar, zato sam napravio buletproof nosac iz koga nema teorije ni da se makne, ni da ispadne navigacija.

Evo slicica:

 

fTbEh_img1599800x600.jpg

 

jP7Jr_img1597800x600.jpg

 

rl3zS_img1596800x600.jpg

 

b9i9c_img1594800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja bi jedino na ove kadže možda stavio termobužir na delu gde je u kontaktu sa navigacijom, čisto da je ne grebe  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Zagledaj malo pazljivije! ;)

pardon, mislio sam

 

@aca-pn i za njegov nosač

ja bi jedino na ove kadže možda stavio termobužir na delu gde je u kontaktu sa navigacijom, čisto da je ne grebe   ;)

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Lepo uradjeno svaka cast. Ja bih imao pitanje kako da napravim neki drzac za gps/mobilni  da montiram na zzr posto ja nemam neku okruglu povrsinu na kojoj bi mogao pricvrstiti na taj nacin kako ste vi radili. Trenutno nemam sliku kako sve to izgleda al mogao bih i slikati nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako imas imbus srafove oko poklopca rezervoara mogao bi da napravis univerzalni drzas telefona/gps-a/kamere koji ce se drzati na tim srafovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pratim temu,i namece se pitanje kradje uredjaja! malko sam se poigrao sa idejom,gruba skica! u celoj prici sam zamislio bravicu koja se koristi za zakljucavanje dva smaknuta stakla!fBE1n_20144835.jpg

jovre_79027726.jpg

oc3aE_73448960.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

paaaaaaaaaaaa,posto sam ja jos motoras u povoju! Idem stopama iskusniji tj za onima koji imaju GPS,pravit cemo prvo tebi!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja