Jump to content

Moto Zajednica

Problem - Cagiva Mito 125 ( delimicno resen) + CRK'O Alnaser

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

E ovako. Posle 500-600 metara brze voznje, motor se jednostavno ugusi, kao da nema benzina, a ima ga i vise nego dovoljno :) Malo podigne obrtaje i pocne sam da se gasi, a davanje gasa mu samo pomaze da se brze ugasi. Posle toga, samo moze pod sauhom da se upali,treba mu da se vrati u normalu 6-7 sekundi, i posle vracanja sauha, radi normalno.... Kao da nema dobar dovod benzina...??

 

Kupio sam novu svecicu, NGK,  problem isti. Posle toga ( danas ) ocistimo karburator, diznu i filter za benzin - problem i dalje postoji. Filter za vazduh je skoro ciscen, tako da nije ni on problem.

 

Da li neko moze da mi pomogne i da mi kaze o cemu je rec? 

 

 

EDIT:

 

crk'o mi je alnaser, zezao me vec desetak dana, cas hoce da zavergla, cas nece, pa hoce samo ako se kucne... sad je definitivno crk'o. nece uopste. u fazi je popravljanja ili narucivanja novog, da vidimo do cega je pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ocigledno je problem u dovodu goriva cim hoce samo na sauh!Kad povuces sauh smanjis vazduh a povecas kolicinu goriva!Proveri crevo za dovod goriva da nije negde presavijeno ili ako vuce gorivo vakumski crevo vakuma ili membranu na slavini! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

Ocigledno je problem u dovodu goriva cim hoce samo na sauh!Kad povuces sauh smanjis vazduh a povecas kolicinu goriva!Proveri crevo za dovod goriva da nije negde presavijeno ili ako vuce gorivo vakumski crevo vakuma ili membranu na slavini! ;)

 

hvala :) cim se sutra vratim iz skole provericu sve to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Slazem se sa Vladicom da je problem u nedostatku goriva , a pored ovog sto je on naveo moguce je da je i sama slavina prljava , pa ne pusta dovoljno goriva .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Proveri i cep na rezervoaru, da se rupica za odusak nije zacepila, meni simptomi ukazuju na to !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

E slusaj ovako...Na tuaregu 600 sam imao slican problem...Jes da je ovaj 4t a tvoj 2t,al nema veze.Znaci vozim motor i posle km ostre voznje mi se ugasi uvek kao da nema goriva.Sacekam malo,izverglam ga i on upali normalno.Poteram ga opet km i on se ugasi isto...Sipam ja lepo 15 litra goriva i vise ne pravi problem.Ovo je radio samo samo kad je imao recimo 6-7 litra goriva..Probaj da napunis rezervoar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

@VladaSrbijaSP  moguce, :) probacu sa sipanjem vise goriva :D

 

da nije MOZDA problem, ako uzima jacu mesavinu ( vise ulja ) pa da se gusi zbog toga, mozda treba ppumpica da se podesi bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Pa da ima jacu mesavinu,mnogo bi dimio motor i ne bi se sigurno ugasio u ostrijoj voznji zbog toga.Probaj da sipas vise goriva pa sve ostalo.Posle ti ostaje da ocistis filter u rezervoaru sto stoji na slavini(ako ga ima) i da vidis da ti slucajno ne glavi plovak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Taj problem sam imao jos 1981 godine na Jawi. Dok je vozim do 70 km/h ide lepo, cim predjem preko 70 - pocne da se gasi. Gorivo je isticalo iz rezervoara, a rupica na cepu bila zapusena i stvarao se vakum.  Najjednostavnije ti je da probas da cep na rezervoaru ne zatvoris skroz ( ne znam koji ti je sistem zatvaranja cepa ) , vec ga ostavis nekako otskrinutog, pa sedi na motor i probaj kako ide. Ako ne zeza - to je to !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

skinuo sam crevo za benzin i produvao sam slavinu, imao sam jos jedan problem, sajla za gas je bila ustipana na jednom mestu i uopste nije isla do kraja. to je reseno

 

 

NOVI PROBLEM. CRK'O ALNASER. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

skinuo sam crevo za benzin i produvao sam slavinu, imao sam jos jedan problem, sajla za gas je bila ustipana na jednom mestu i uopste nije isla do kraja. to je reseno

 

 

NOVI PROBLEM. CRK'O ALNASER. ;D

 

i meni na mitu nesto se sjebao alnaser pa sam novi stavio neki dan :D 

ali mislim da se ovaj stari moze srediti... pa ako se ne snadjes zovi da ti posaljem ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

 

EDIT:

 

crk'o mi je alnaser, zezao me vec desetak dana, cas hoce da zavergla, cas nece, pa hoce samo ako se kucne... sad je definitivno crk'o. nece uopste. u fazi je popravljanja ili narucivanja novog, da vidimo do cega je pa javljam

 

CETKICE!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja