Jump to content

Moto Zajednica

nolan n101

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
razmisljam da je kupim pa me interesuje kakva je zimi ili neciji komentar
Imao sam ju...kaciga je topla i udobna ali dosta je bučna na večim brzinama i često se zamagli vizir iz čista mira..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja je imam. Presao sam 'pola sveta' sa njom. Istina je da je bucnija i pre svega prilagodjena touringu i motorima koji imaju kakvu-takvu zastitu od vetra. Nikada mi nije zamaglila. Sto se magljenja vizira tice, mislim da je jedna od najboljih na trzistu.

 

Ne znam, ja bih je preporucio. Ono sto je meni bitno je da prilikom letnjih vrucina, omogucava voznju sa otvorenom klapnom dosta velikom brzinom, za razliku od npr. Schubeth C1 koja kad ima otvorenu klapnu, pravi veliki otpor i cini mi se da je voznja brzinom preko 80-90 na sat nemoguca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Udobna jeste, ne magli nešto tragièno, flip-up stvarno zna da zakomplikuje i ujebe stvari oko dihtovanja te svira huèi i cvili ako nisi komplet zaštiæen motorom... Ako ti nije O-GLAVU nemoj Flip-up uzimati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ponosni sam vlasnik iste.

 

Sto se tice sustanja nije nista vece nego na ostalim Nolan modelima koje sam nosi N60 i N81.

 

Ovo je prvi model filp kacige koju sam imao i nenameravam da promenim u skorije vreme.

 

Za magljenje vizira nebih znao jer imam probiker antifog foliju u boji.

Sto se tice sistema za otvaranje ni jednom mi se nije desilo da je zakazao. Od kada sam je uzeo nisam stavio slemic (koji sam ranije koristio za voznju po gradu) ni jedan jedini put. Jako je zgodna za grad i za vrucinu jer kao sto je Djura rekao moze bez problema da izdrzi i preko 80km/h a da ti ne "cupa" glavu sa ramena.

 

Mislim da neces pogresiti jer ipak je to Nolan i ne daju oni za dzabe 5 godina garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

SAMO me brine kakva je zimi kako dihtuje i to sustanje a za maglu dobija se antifog uz nju,najvise mi treba zbog ljetnje voznje ali i zima prelazim 5000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
moj motor je prerada atraktivna ali sa slabom zastitom od vjetra pa me zanima dal da je uzmem?
NIKAKO!!! Definitivno nije nizašta NI NALIK na golišavce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Narode, nadam se da znate da vam bezbjednost pri padu nije zagarantovana ukoliko vozite kacigu otvorenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kaciga definitivno nije ni za kakve nakede, R-ove ili nesto slicno. Da imam motor takvog tipa, imao bih i fullface kacigu. Meni veoma odgovara kada putujem i zateknem se u nekom gradu - omogucava laku komunikaciju sa domorocima. Voznja leti sa otvorenom klapnom je vec pomenuta gore. Znam da nije najbezbednija stvar na svetu ali sta da radim....uzdam se u moje panterske reflekse i u to da kada krenem da padam, imam oko 2 milisekunde da navucem klapnu nazad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

meni ja n102 nolanki klapna bila dosta teshka i samo bi trznuo glavom ona se vracala i kacila sama momentalno ;) medjutim kako sam psoa i izgrebao je okachio sam je o klin ko suvenir i sad razmisljam o kupovini full face

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: SARAJEVO

Zadovoljan sam nolankom iz svih prathodno navedenih razloga. I suprugu sam poèastio istim modelom jedino što je moja silver a njena crna. Dihtovanje u vožnji je dobro na brzinama do 120. Sve preko te brzine poveèeva buku ali mi nosimo èepove u ušima. A klapna je nezamjenjiva naroèito u ljetnim mjesecima i u vožnji po nepoznatim gradovima. Dobra je za komunikaciju. I tamni dodatni vizir je izvrna spravica posebno kod ulaska u tunele. Svim bikerima ju preporuèujem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: SARAJEVO

Imao sam jedan sluèaj kada mi se nekontrolirano zatvorila prethodno dignuta klapna. Ali, vozio sam R-a na kome je opravljaè dosta nizak i glava je više spuštena u odnosu na enduraše. I još raspalim po rupi na cesti koja noæ prije nije bila tu. Na mom enduru takav sluèaj nisam imao niti jednom. Nolanku klapaèu preporuèujem otvorenu do max.brzine 80/h.

Sve preko je risk kao i kod otvorene standardne kacige.Sa magljenjem nikada nisam imao problema-to se ne dešava radi duplog vizira.

Nolanka klapaèa odlièno dihtuje kada se zatvore ventilac.otvori na tjemenu i bradi. To tvrdi i moja supruga koja ima problema sa sinusima.

Jedino se treba priviæi na njenu težinu koja naroèito u poèetku malo smeta ali vrat se brzo prvikne. Uostalom i druge kacige koje imaju ovu sigurnost su za nijansu teže od jeftinjaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ako nekome to nesto znaci, u N101 se lako ugradjuje komunikacija...

 

Svabi nije trebalo ni 3 sata :)

 

aNUwA_dsc02943resize7wf.jpg

 

QiR6U_dsc02945resize0ne.jpg

 

Ne, bez zezanja, ide sve fino, i ako je u pitanju neki mototouring i to bi trebalo uzeti u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa mislim da je malte ne ista kao i N 101,naravno mislim da je bolja za nijansu,ali ova n-com ima u sebi bluetoth,ja isto razmisljam o njoj,ali tesko da je sada mogu dokuciti,pogledaj koliko je sada cijena u Danteu na Banom Kuku.

Naravno imas verziju i bez bluetoth-a.

http://www.nolan.it/caschi/Presentazione/N102.pdf

http://www.nolan.it/home.asp

 

Meni je kaciga lutka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

N102 je nasljednik modela N101, sto znaci da je po koncepciji ista ali u detaljima ima razlika. I najveca novina i jeste oprema, pogotovu u varijanti N-com, odlicna igracka za vozace touring i sporijih motora. :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ono sto vidis na stolu je Svabina N102 a ono u Svabinim rukama je moja N101. Nema bitnijih razlika osim sto sada postoji samo jedna polugica kojom otvaras klapnu i malo je drugaciji ventilacioni otvor sa gornje strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma kakvi tribali samo mat crna dolazi u obzir,a ona mora biti i jeftinija,jos kad skines PDV,cijena pada solidno,doduse ne racuna ti PDV na tu vrijednost,nego na onu po kojoj je on nabavio,mislim da bi mat verzija kad ti vrate PDV trebala da bude oko 50 evra manje,provjeri!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
I ja razmišljam izmedju nolana i caberga :roll:

 

Mislim da tu nema razmisljanja... Nolan je generalno dosta bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

meni je nolanka n 102 koshatala 280 eura i plus 30 eura za bluetooth koji za nju dolazi , oko 10 minuta posla stavljanje ;) i naaaaaaaaaaaj stvar na tim nolankama je onaj mali dodadtni crni vizir do pola koji kad vam ne treba samo stavite gore i vrne ete opet ;)))))))) al jbg kad na moju glavu nece vishe ici jer sam je grebnuo istina skoro malo al kazu ne valja se i sad cekam novu koja ce biti cista perverziiiiiijaaaaaaaaaaaaaa hehehe vidjecete slike vec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja