Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Da da :)

 

Onda da racunam na tebe?  8)

Znaci ni za gajbu piva!  ;D ;D ;D ;D

Nemam ti ja veze sa ovim tim.....malo vamo malo tamo ali za te radove preporucujem

Aspara dobro radi a i nije skup.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: POŽAREVAC

Vozim ga tek 800km tako da sam slušao razne priče o brzinama kojima ga treba voziti.Iskreno ne vozim ga pod punim gasom nego 3/4 i negde na 80 je po meni najudobnija vožnja.Jednom sam probao pun gas ,dodje blizu 100 i ne može više.Ima li 125 neku blokadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Pitanje za nekog od experata sto se Kineza tice. Dvoumim se izmedju Keeway Speeda 125 novog za 800 i polovnog Princa 125 300 km za 650 eur.

Iskreno vise volim Princa i nekako je veci za mojih 191 i 105 kg, kmada mi Keeway deluje ipak nekako sa boljom zavrsnom obradom.

Citao sam razne vase komentare posebno je dobar Zoran i Uketic i hvala im na savetima.S obzirom da su to razliciti motori ( naked vs cruiser ) sta vi predlazete.Vasa ce mozda biti odlucujuca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Pitanje za nekog od experata sto se Kineza tice. Dvoumim se izmedju Keeway Speeda 125 novog za 800 i polovnog Princa 125 300 km za 650 eur.

Iskreno vise volim Princa i nekako je veci za mojih 191 i 105 kg, kmada mi Keeway deluje ipak nekako sa boljom zavrsnom obradom.

Citao sam razne vase komentare posebno je dobar Zoran i Uketic i hvala im na savetima.S obzirom da su to razliciti motori ( naked vs cruiser ) sta vi predlazete.Vasa ce mozda biti odlucujuca :)

 

Princa naravno  8)

 

Jos ako si dobar trgovac, tvoj je za 600€ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

kivej je za manje ljude, a na princu ce ti noge biti pod cudnim uglom, ali snadjes se ili preradis, imas po forumu, mislim da je tema nesto kao "ideja nije moja ali rad jeste"

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

sta se radi na drugom servisu na 1200km, osim zamene ulja, jel bi tu trebalo pritezanje glave i stelovanje ventila.... majstor mi danas rece da steluje ventile samo ako se cuju, ja sam uzeo svecice pa cu sam da zamenim, a stare stavim za rezervu, i na koliko se menjaju svecice? Cini mi se da je neko negde spomenuo da fabricko ulje za kocnicu nije neko i preporucio zamenu, a uzeo sam i "original" filter za gorivo, ali i to cu sam

izvinite ako ima negde na forumu, znam da ima ali zabolese me oci od trazenja

hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Na prvom servisu obavezno odradi stelovanje ventila. Ja sam ih nastelovao na oko 3000. 3 su bila malo odtegnuta ali vrlo malo tako da se u opste nisu cula a jedan je bio pretegnut mada se i on nije cuo u voznji. Dobro je sto nije izgoreo u voznji. Obavezno proveri ventile, bez obzira da li se cuju. Svecicu mozes da menjas na oko 10000. Ako je kineska onda je promeni odmah. Na mom Princu su bile Ngk kad sam ga uzeo tako da planiram zamenu pocetkom sledece sezona tj na oko 8000-9000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Juce sam vozio mog Princa, i sve je bilo ok, do 100ke je izvlacio sa lakocom. 

Posle 40tog km na autoputu, kao da je poceo da gubi snagu kad mu dodajem gas...sa 90km/h je spao na 60.

Mada ga nisam konstantno vozio tom brzinom, bilo je tu voznje po gradu, i pauza. Ovo mi se nije desavalo pre, mada nisam ni pravio neke duze voznje od 30-40km.

Mislim da se vec neko zalio na slican problem, ali se ubih trazeci i ne mogu da pronadjem.

 

Zna li neko sta bi ovo moglo da bude?

 

Poteracu ga danas, da vidim dal ce se opet ponovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Prince jl 125-11, Transalp XL 600 V

Meni se desavalo da se na duzim rutama oko 100-150km pregreje kad sam povremeno pokusavao da ga nateram do 115-120kmh, ako ga vozish oko 80kmh nema takvih problema, naravo zavisi i kakv je teren po kom ga vozish i koja je temperatura, ali sve u svemu kad osetish da gubi snagu stanes pored puta napravish pauzu od 15 min i posle ide bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Prince jl 125-11, Transalp XL 600 V

Meni su na tom servisu na 1000km u Nisautu samo zamenili ulje, pa sam ja kuci lepo zaseo i proverio gomilu sitnica, srafove, svecice, lanac,filter za vazduh, akumulator i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Ja sam pisao o tome, i posle svih stelovanja i raznih majstora isto! Ali tek kada predjem preko 100km a vozim koliko moze, prosecno 80. Znaci ne moze da se vozi 100tka dugo, mora da se odmara i onda je sve ok. Sad ne znam da li to ima veze sa pregrevanjem jer pri ovim sadasnjim teperaturama ne bi trbalo da moze da se pregreje pogotovo na auto-putu. I interesantno je sto mi se to nikada nije desilo po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

zar mi treba ovlasceni majstor za zamenu ulja? pa to sam video kako radi prosli put, nemoguce da je zamena toliko skupa, haha

uzeo sam prvu pomoc za motor za 470 din kod nas u perli, trazio polir pastu i video da imaju sve i svasta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Ej drustvo, da se pohvalim.Posle visemesecne redovne posete forumu i gubljenja  ociju trazeci sve vase savete i komentare, dodjoh do neke kinte i prelomih.Uzeh svoj decacki san, cruiser, znate vec koji.Godinu dana star,  3400 km predjenih, izuzetno ocuvan, i vdii se odrzavan.Provozah ga, dosada sam vozio nekoliko i ovaj se cini najbolji.Samo se pri prebacivanju iz 2 u 3 i kontra cuje zveket lanca.Oseecaj je skroz drugaciji u odnosu na Pjadjo Liberti 125 ccm koji sam do sada vozio.I mogu vam reci da mi se svidja. :).

Cujemo se kasnije sa utiscima samo bih molio Sinisu da mi kaze gde je ta tema o preradi polozaja nogu za Princea ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

jaoj kako bese, probaj u pretraga nesto kao " ideja nije moja ali rad jeste"....

da se pohvalim da sam posle II servisa na 1200 danas na ravnom putu presao famoznih 100km/h, verovatno ima veze sa razradom masine

to pomeranje na temi je poprilicno komplikovano i planiram da uradim nesto mnogo lakse i manje ali da bude ok, ali tek nakon isteka garancije

danas sam sreo blackcat u gradu i bas se lepo javila, istrcala na put pred mene...hahaha pozdrav svim mangulicama

uz put uzeo sam neki hrom kliner za 233 din i lepo radi, samo ne skida i one zute fleke, znaci za male fleke je ok, za ozbiljnije treba ozbiljnije sredstvo koje kosta 15e i u tubi je, neki metal kliner, mada sam problem resio uz pomoc wd40 i zice za sudove, sad mi motor sija ko psece OO i razmisljam kuda sutra na voznju

pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

jaoj kako bese, probaj u pretraga nesto kao " ideja nije moja ali rad jeste"....

 

 

To je mozda na forumu choper srbija  ;)

Inace taj sam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Ej Dzoks nasao sam na Mangulicama ;)

I to u vreme kad si ti pisao post.Dobra ideja nema sta i ovaj mi je Prince skroz o.k., a Zoli ce vec naci kupca.

Nadam se skorom vidjenju na nekom skupu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Evo da i ja pitam? Kako je moguce da se ne pregreva po gradu kada je napolju 35c, cak ni na otvorenom ako voznja u jednom danu nije duza od 150km to jest, gubi snagu ako napravis pauzu na 100km pa nastavis posle 3 sata i za jedno 30-50km eto problema! Licno jos nijednom nisam imao problema sa pregrevanjem (ako je uopste to u pitanju) na dnevnim turama ispod 180km ili sa manjom prosecnom brzinom, kada je ispod 70 nema nikakavih problema. Ako neko ima ideju o cemu se radi neka je napise. U obzir dolaze i sulude pretpostavke! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja