Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

Evo da se prijavim da sam od juce postao ponosni vlasnik jednog lepog, izvanredno ocuvanog primerka od 125cm3, tako da ako zatreba neka pomoc oko neceg pitacu vas, ipak ste iskusniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bogda ja sam ga gazio i kilometar sat mije pokazivao malo preko 100 a gps oko 86km!Interesuje me kako si merio 110km.Pozdrav!

 

Na nekim modelima brzinomer laze. Kod mene laze ali vrlo malo, skoro neprimetno. Odprilike laze na svim brzinama za oko 2km. Na 40 Gps pokazuje 38, na 60 pokazuje 58 na 80 77-78.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ја узмем и поједем тај брзиномер који код кинеза на 80 не показују између 80-120!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ја узмем и поједем тај брзиномер који код кинеза на 80 не показују између 80-120!!!

Dam ti ja moj brzinomer da pojedesh  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

e ovako, video sam kod jednog lika prosto napravljena crevca za sinhronizaciju karbova! Jel moze to na princu da radi i gde da se tutne crevce i kako se steluje? sprava je providno crevce napunjeno donekle uljem,zakaceno za dasku... znaci kapiram da bi oba trebala u isto vreme da rade i da se nivo ne pomera, ali gde da zavucem krajeve crevca sa uljem i jel se steluje kad motor radi ili na verglanje...? ako moze neko malo detaljenije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Imas u sam svoj majstor o sinhronizovanju pa tamo pogledaj.

 

Inace na Princu ne postoji ta mogucnost, treba da ima izvod na usisnoj grani na koji bi se creva prikacila, a to ne postoji. Jedino sam da busis ili pravis.

 

Inace, na ovim slabijim motorima i nije toliko bitno da je idealno sinhronizovano, jer su redovno leptirovi otvoreni na pola u voznji, tako da je dovoljno podesiti priblizno koliko je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ljudi, presao sam oko 1500 km sa mojim za sada, i rekoh da ga teram malo preko 80 na sat... Probao sam i tu oko 100 km/h je motor stao sa ubrzanjem ... nije mogao da ide preko toga... Jel mozda neko zna zbog cega ? Inace, do sada sam ga najvise vozio oko 90 ... Jel da ga malo forsiram da probije tih nedostiznih 100 ili ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

moj sat pokazuje 90 , to ja max,  a GPS 110 , inace GPS mi laze pri toj brzini za 5 km tj. pokazuje manje (provereno na tri automobila ). Znaci letim 115 km/h a sat pokazuje 90  :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

moj sat pokazuje 90 , to ja max,  a GPS 110 , inace GPS mi laze pri toj brzini za 5 km tj. pokazuje manje (provereno na tri automobila ). Znaci letim 115 km/h a sat pokazuje 90  :o :o :o

Jesi pomoslio mozda da automobili lazu a ne gps  ;) ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ljudi, presao sam oko 1500 km sa mojim za sada, i rekoh da ga teram malo preko 80 na sat... Probao sam i tu oko 100 km/h je motor stao sa ubrzanjem ... nije mogao da ide preko toga... Jel mozda neko zna zbog cega ? Inace, do sada sam ga najvise vozio oko 90 ... Jel da ga malo forsiram da probije tih nedostiznih 100 ili ???

 

Meni se to desilo sa jakim cheonim vetrom, vozio sam pravac od Kovina do Pancheva i jednostavno u 5. brzini nije hteo da ubrza , chak je i usporavao.Onda preshaltam u 4. i on pichi do 110-115kmh na 9000 obrtaja .Prebacim u 5. i on drzi neko vreme pa opet zbog otpora ne moze da ubrzava.E sad prichamo o 125cc ti ne bi trebao da imash te probleme sa 250cc.

Nego jesi povadio blokade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A koji je to GPS koji laze 5 km/h? I koji su to automobili koji imaju apsolutno tacne cajgere? Pa u svakom auto magazinu navode kolika je greska na cajgerima pri kojoj brzini. Ja sam u svojim kolima stavio pored Mio navigacije i Garmin eTrex Vista rucni GPS, pokazuju isto. Da bi GPS lagao treba da laze satelit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Bački Breg

PA I MOJA 125 TICA U PETOJ SA JAKIM vetrom skoro da pada brzina nista cudno sto kaze kolega pa to je 125 ,a i nisam ni ja cuo da neki gps laze ali auto svaki ,recimo samo da mu nisu propisane gume on vec laze.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ljudi, presao sam oko 1500 km sa mojim za sada, i rekoh da ga teram malo preko 80 na sat... Probao sam i tu oko 100 km/h je motor stao sa ubrzanjem ... nije mogao da ide preko toga... Jel mozda neko zna zbog cega ? Inace, do sada sam ga najvise vozio oko 90 ... Jel da ga malo forsiram da probije tih nedostiznih 100 ili ???

 

Meni se to desilo sa jakim cheonim vetrom, vozio sam pravac od Kovina do Pancheva i jednostavno u 5. brzini nije hteo da ubrza , chak je i usporavao.Onda preshaltam u 4. i on pichi do 110-115kmh na 9000 obrtaja .Prebacim u 5. i on drzi neko vreme pa opet zbog otpora ne moze da ubrzava.E sad prichamo o 125cc ti ne bi trebao da imash te probleme sa 250cc.

Nego jesi povadio blokade?

 

 

kakve blokade ? nisam nista niti dirao niti vadio... niti znam da ima blokadu... cak sta vishe mislim da ni nemaju blokade nasi motori ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Prince jl 125-11, Transalp XL 600 V

Ljudi, presao sam oko 1500 km sa mojim za sada, i rekoh da ga teram malo preko 80 na sat... Probao sam i tu oko 100 km/h je motor stao sa ubrzanjem ... nije mogao da ide preko toga... Jel mozda neko zna zbog cega ? Inace, do sada sam ga najvise vozio oko 90 ... Jel da ga malo forsiram da probije tih nedostiznih 100 ili ???

 

Meni se to desilo sa jakim cheonim vetrom, vozio sam pravac od Kovina do Pancheva i jednostavno u 5. brzini nije hteo da ubrza , chak je i usporavao.Onda preshaltam u 4. i on pichi do 110-115kmh na 9000 obrtaja .Prebacim u 5. i on drzi neko vreme pa opet zbog otpora ne moze da ubrzava.E sad prichamo o 125cc ti ne bi trebao da imash te probleme sa 250cc.

Nego jesi povadio blokade?

 

 

kakve blokade ? nisam nista niti dirao niti vadio... niti znam da ima blokadu... cak sta vishe mislim da ni nemaju blokade nasi motori ...

 

Princevi nemaju nikakve blokade, za 125-icu sam siguran 100%, a mislim da i 250-ica nema nikakvu blokadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ti verovatno imas. Na "trci" u ubrzanju uvek te oduvam  ;D. Salim se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Uzmi lepo zapushi ona mala sranja shto vire na pochetku auspuha, gde su ona gumena creva shto idu u filter za vazduh.

Tu cjesh malo da dobijesh na snazi, pa onda kad prodje garancija lepo mu pochupash katalizatore iz auspuha i probijesh sve tri membrane

i trebalo bi malo da se rastereti i da bude zivahniji.

Bash mi je chudno da ne moze preko 90kmh  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Prince jl 125-11, Transalp XL 600 V

Ti verovatno imas. Na "trci" u ubrzanju uvek te oduvam  ;D. Salim se  ;)

 

Hehe, ma imam ja blokadu u glavi, ja sam easy rider tako da na ubrzanju svako moze da me oduva jer uvek vozim onako old school, polagacke, da me vide sve snase :P:D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

:) :) :)

 

Ewo danas sam ga cepnuo na 110... :) Nije hteo preko toga... Valjda dok se malo ne navikne na silovanje... :) Doguracu ga ja na 130 km/h kad tad... Ima da ide i da peva... :)

 

E, jwel ide neko na skup u Vrshac sad za vikend ???

 

A shta mislite o ulju gradacije 20w 60 ili 20w 40 Modrica ??? Ili mozda neko drugo ? I koju gradaciju preporucujete, al samo neko ko je vec sam menjao ulje... :)

I da, jel se ulje menja tako shto samo odvrnem od dole onaj sraf i pustim da iscuri do kraja ???? Koliko znam, filter za ulje i vazduh nemamo na motorima... Jel da ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne znam koliko je tvoj motor presao. Ako je jos nov nikako mineralno, najbolje neku polusintetiku. Filter vazduha ima. Filter ulja nema. Odvrni merac i donji sraf, pusti da istece, malo zaljuljaj, navali na stranu da iscuri svo ulje. Zasrafi sraf i sipaj novo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

ma presao je 1500 km . na koliko vi menjate ulje i koje mu sipate ???

 

tako sam i predpostavio da se menja ulje... a gde mu stoji filter vazduha i koliko on koshta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

 

tako sam i predpostavio da se menja ulje... a gde mu stoji filter vazduha i koliko on koshta ?

 

filter vazduha stoji ispod levog deklija iaspod sediasta, kad skines sediste, odsafis saf koji drzi plasticni dekli polako ga skini da ne polomis zabice, ispod deklija ces videti kutiju viltera za vazduh, odsrasfis ta 3-4 srafa i tu je filter. ja sam  do sad presao 8000 i nisam menjao ni jednom filter, trebalo bi da ima da se naruci u novom sadu kod uvoznika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma nema potreba za kupovinom novog filtera. Dovoljno ga je samo oprati benzinom ili odmascivacem i posle opet malo nauljiti. ja sam ga cistio na nesto preko 13000  ;D. Ostavio sam ga suvog jer se desava da Princ, bar 125-ice izbace ponekad ulje u filter, verovatno na vecim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sto se tice intervala zamene ja sam u pocetku menjao na 3000, kasnije na 4000 a sada na oko 5000. Sa zadnjim uljem sam vec presao 5000 i moracu sad da ga menjam. Tu kilometrazu sam presao za manje od 3 meseca tako da se jos uvek odlicno ponasa, cini mi se da sad menjac radi jos bolje. ja koristim Motul 5100, u pocetku 15w-50, sad sam pri zadnjoj zameni stavio 10w-50, fino se ponasa. Rado bih probao i neku drugu polusintetiku ali u Nishu mogu da nabavim samo Motul ili Yamalube, razmisljao sam se da porucim Bardahl ili Bel-ray ali ne planiram skoro da dolazim za Bg a ne placa mi se postarina za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Na ovu vrucjinu shto gushcje ulje.

Ja sam sipao Optima long life 20w 60 i samo prede.

Motul, Bardhal , Bel Ray su odlichna ulja , ali ne za nashe agregate koji su pravljeni 70-tih godina

proshlog veka. Moze i fancy ulje ali stvarno nema potrebe.

Ja sam ovo zamenio na oko 3000km a ovo cju verovatno da menjam na jesen kad malo padnu temperature

pa da sipam neko malo redje 15w40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma nema potreba za kupovinom novog filtera. Dovoljno ga je samo oprati benzinom ili odmascivacem i posle opet malo nauljiti. ja sam ga cistio na nesto preko 13000  ;D. Ostavio sam ga suvog jer se desava da Princ, bar 125-ice izbace ponekad ulje u filter, verovatno na vecim obrtajima.

Ili izduvati kompresorom u pravcu suprotnog od uvlacenja u slucaju da je papirni filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja