Jump to content

Moto Zajednica

GSX 1300R Hayabusa 1999-2007

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSX 1300R Hayabusa 1999-2007

 

404.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002 GODISTE

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

put na skup u Sutomore 2008 godine.U oba pravca oko 800 km.Osim toga vozio sam ga u vise navrata lokalno.

3. Sta mi se dopada:

Snaga!Motor je stravicno snazan a zvuk agregata( ne auspuha!) jasno pokazuje da je masina jako ozbiljna.Potrosnja do 100km/h se kretala oko 5-6 litara.

Udobnost je iznenadjujuca za moju visinu i tezinu(191c m i 120 kg).Sediste je dovoljno udobno tj.dosta udobnije od racing motora.Sa mojom visinom nisam imao problema u upravljanju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Malo bolje prednje kocnice,mada je to  jako individualno.Recimo bolje za 10%.U odnosu na Ninju 2007 slabije koci prednjom.Mozda bolja kljesta sa pancir crevima npr. da se stave.Ali je ovo bas najstrozije zapazanje tj. generalno ima dobre kocnice.Recimo,po mom misljenju od 1-5 neka bude 4.To je trazenje "dlake u jajetu" kad je ova motorchina u pitanju.

5. Moj utisak:

Jedan od najozbiljnijih sportskih(touring) motora koje sam vozio.Kada sam sa njega presao da vozim racing motor razocarao sam se.Svi drugi racing  motori su mi delovali slabije i siromasnije u poredjenju sa njim.Opet kazem,licni utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Hayabusa,Africa Twin

Odgovor za Bandita PG uz poštovanje forme odgovora[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

 

2005 (K5)

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

 

Hazybusa je kod mene sedma godina.Inače ukupno vreme na motorciklime je mnogo veće (oko 30 god.)

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

Ukratko,ali može da se otvori tema.Karakter,fun faktor,snaga,brzina,ubrzanje,pouzdanost,kvalitet finalne izrade,originalan i prepoznatljiv dizajn i pojava (ili voliš ili mrziš),ne vozi svako i nije za svakoga,nosivost,potrošnja,zahvalan režim održavanja itd.itd.

 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

za normalnog vozača ništa ali ima puno prostora za upgrade.Odlična tema.

 

[b]5. Moj utisak:[/b]

Samo za Bandita PG što se tiče vožnje po našim putevima.Hayabusa može da se vozi i kao baba i kao zver.Bez problema ide i 60 i 160 i 260.Zahvaljujući dobrom ramu i kvalitetnom vešanju uspešno pegla masu neravnina gde se mnogi drugi uvijaju.Po putu ide kao voz.Mora da se pazi na šahte i veće rupe ali to važi i za druge motore.Voli dobar asfalt i duge i pregledne krivine.Na oštrim i zavojitim putevima (sasvim sam iskren) se ne snalazi baš najbolje kao neki supermoto ili šestotinjak ili pak hiljadarka ali za to nije ni napravljena.Odlična za dug put.Suvozača i prtljag (sva tri kofera i ostalo ne oseća) i ako si u formi možeš da predješ 1000 i više dnevno,normalno ukolko dozvoljavaju uslovi puta.Ona spada u grupu hipermotorcikala i osnovna namena joj je za prelaženje velikih daljina velikom brzinom pa se onda i najbolje ponaša na takvim putevima.Prenos snage na podlogu je brz i direktan pa zahteva mirnu ruku i stalnu procenu podloge.Najiskrenije radi se o brutalnoj zveri u turing klasi koja mora da se drži na lancu ukoliko vam je ljuto srce.Svi elementi vešanja mogu da se unaprede i time se ona po putu još bolje ponaša.Kako god,bez ikakvih problema može da se vozi i po našim putevima uz normalnu obazrivost i pažnju.Za sada toliko a za detalje piši.Veliki pozdrav.<br class="Apple-interchange-newline">

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Hayabusa,Africa Twin

Pozdrav bratu Miljanu od dr.big-buse.Pročitao sam tvoj pregled-alal vera.Zapažanja su ti odlična.Ja nisam hteo da smaram ali i ima malo zamerki na prednje kočnice.Ja sam u tom smislu umesto fabričkih postavio odlične Pazzo levere iliti ručke,umesto fabričkih creva postavio sam karbonska creva Fren Tubo Carbotech,umesto fabričkih diskova nove Galfer wave diskove i Galfer kočione pločice i desilo se čudo.Koči kao smrt i do 30% bolje ali po meni šta je još važnije,toleriše uzastopna jaka kočenja i nema više pregrevanja i popuštanja.Ovo se ne odnosi na sportsku vožnju mada može bez problema,već na vožnju pod punim opterećenjem.To je jako značajno za krupnije vozače.Ja inače imam 2m i 130kg i neminovno je bilo da se unaprede kočnice.Nakon ovih izmena kočnice više nisu 4 nego jaka devetka.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002 GODISTE

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

put na skup u Sutomore 2008 godine.U oba pravca oko 800 km.Osim toga vozio sam ga u vise navrata lokalno.

3. Sta mi se dopada:

Snaga!Motor je stravicno snazan a zvuk agregata( ne auspuha!) jasno pokazuje da je masina jako ozbiljna.Potrosnja do 100km/h se kretala oko 5-6 litara.

Udobnost je iznenadjujuca za moju visinu i tezinu(191c m i 120 kg).Sediste je dovoljno udobno tj.dosta udobnije od racing motora.Sa mojom visinom nisam imao problema u upravljanju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Malo bolje prednje kocnice,mada je to jako individualno.Recimo bolje za 10%.U odnosu na Ninju 2007 slabije koci prednjom.Mozda bolja kljesta sa pancir crevima npr. da se stave.Ali je ovo bas najstrozije zapazanje tj. generalno ima dobre kocnice.Recimo,po mom misljenju od 1-5 neka bude 4.To je trazenje "dlake u jajetu" kad je ova motorchina u pitanju.

5. Moj utisak:

Jedan od najozbiljnijih sportskih(touring) motora koje sam vozio.Kada sam sa njega presao da vozim racing motor razocarao sam se.Svi drugi racing motori su mi delovali slabije i siromasnije u poredjenju sa njim.Opet kazem,licni utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Pozdrav bratu Miljanu od dr.big-buse.Pročitao sam tvoj pregled-alal vera.Zapažanja su ti odlična.Ja nisam hteo da smaram ali i ima malo zamerki na prednje kočnice.Ja sam u tom smislu umesto fabričkih postavio odlične Pazzo levere iliti ručke,umesto fabričkih creva postavio sam karbonska creva Fren Tubo Carbotech,umesto fabričkih diskova nove Galfer wave diskove i Galfer kočione pločice i desilo se čudo.Koči kao smrt i do 30% bolje ali po meni šta je još važnije,toleriše uzastopna jaka kočenja i nema više pregrevanja i popuštanja.Ovo se ne odnosi na sportsku vožnju mada može bez problema,već na vožnju pod punim opterećenjem.To je jako značajno za krupnije vozače.Ja inače imam 2m i 130kg i neminovno je bilo da se unaprede kočnice.Nakon ovih izmena kočnice više nisu 4 nego jaka devetka.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002 GODISTE

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

put na skup u Sutomore 2008 godine.U oba pravca oko 800 km.Osim toga vozio sam ga u vise navrata lokalno.

3. Sta mi se dopada:

Snaga!Motor je stravicno snazan a zvuk agregata( ne auspuha!) jasno pokazuje da je masina jako ozbiljna.Potrosnja do 100km/h se kretala oko 5-6 litara.

Udobnost je iznenadjujuca za moju visinu i tezinu(191c m i 120 kg).Sediste je dovoljno udobno tj.dosta udobnije od racing motora.Sa mojom visinom nisam imao problema u upravljanju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Malo bolje prednje kocnice,mada je to jako individualno.Recimo bolje za 10%.U odnosu na Ninju 2007 slabije koci prednjom.Mozda bolja kljesta sa pancir crevima npr. da se stave.Ali je ovo bas najstrozije zapazanje tj. generalno ima dobre kocnice.Recimo,po mom misljenju od 1-5 neka bude 4.To je trazenje "dlake u jajetu" kad je ova motorchina u pitanju.

5. Moj utisak:

Jedan od najozbiljnijih sportskih(touring) motora koje sam vozio.Kada sam sa njega presao da vozim racing motor razocarao sam se.Svi drugi racing motori su mi delovali slabije i siromasnije u poredjenju sa njim.Opet kazem,licni utisak.

Znači ipak kočnice mogu biti bolje...Odlična informacija za creva, diskove i pločice..30% je već ogromna razlika.. Obzirom da je motor kod mog drugara Gorana Radovanovića, pokušaćemo da nešto izmenimo..Mada je on detlić na njemu pa mu i ne trebaju jače kočnice ;):moto3: Ali ovih dana odoh Busom malko da me želja mine.. Gledao sam tvoju Busu i napakovao si je jako lepo opremom..Svaka čast.. :takoje:

Hteo bih samo da dodam ono što sam propustio..Obzirom na moju visinu i težinu, Busa je pogodak kad je sport touring klasa u pitanju..Motor se bira po vozačevoj šasiji(skeletu) jer on mora da bude komplementaran sa šasijom motora.KAda sam vozio ninje, r1...bio sam zgužvan kao pita na njima..Teško sam obarao i jako su neodobni, dok su drugi, niži ljudi uživali..Busa je definitivno za malo snažnije i višlje ljude.. Ja sada Busu vozim povremeno a više "V trom" (penzionerski). :zvizduk: Ali često se uželim Buse...prvom brzinom 170? LUdilo.. Agregat je gabarita agregata nekih automobila. :zbunjen: Lanac kao da će kamion da vuče...Zaista Kralj.

ps. pozdrav za kolegu bajkera- doktora.. JAvižu ti se nekada, kada te vidim,,,tebe je teško ne videti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Hayabusa,Africa Twin

Još jedna važna stvar da ne zaboravim.Kod motrocikala kao što je Hayabusa,ukoliko uradite prepravke na prednjem kočionom sistemu preporučuje se, a i ja Vam najiskrenije preporučujem da uradite set-up prednjeg vešanja ili još bolje da zamenite prednje opruge,Da bude jasno,fabričke opruge su dovoljne za vozače manje težine kao i fabričke kočnice,Ukoliko ste teži (stotka i više),vozite oštrije povremeno ili stalno ili imate često suvozača i dosta prtljaga, obavezno promenite opruge.Ja sam stavio Ohlinsov komplet i Ohlinsovo ulje i vešenje je precizno i brzo kao sat.Da ne zaboravim još nešto.Ukoliko menjate opruge i ulje ne važi više fabrički set-up za opruge,kompresiju i ribaund već te parametre podesite prema Vama.Ukoliko još mogu da budem od pomoći javite se.Pozdrav.

Pozdrav bratu Miljanu od dr.big-buse.Pročitao sam tvoj pregled-alal vera.Zapažanja su ti odlična.Ja nisam hteo da smaram ali i ima malo zamerki na prednje kočnice.Ja sam u tom smislu umesto fabričkih postavio odlične Pazzo levere iliti ručke,umesto fabričkih creva postavio sam karbonska creva Fren Tubo Carbotech,umesto fabričkih diskova nove Galfer wave diskove i Galfer kočione pločice i desilo se čudo.Koči kao smrt i do 30% bolje ali po meni šta je još važnije,toleriše uzastopna jaka kočenja i nema više pregrevanja i popuštanja.Ovo se ne odnosi na sportsku vožnju mada može bez problema,već na vožnju pod punim opterećenjem.To je jako značajno za krupnije vozače.Ja inače imam 2m i 130kg i neminovno je bilo da se unaprede kočnice.Nakon ovih izmena kočnice više nisu 4 nego jaka devetka.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002 GODISTE

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

put na skup u Sutomore 2008 godine.U oba pravca oko 800 km.Osim toga vozio sam ga u vise navrata lokalno.

3. Sta mi se dopada:

Snaga!Motor je stravicno snazan a zvuk agregata( ne auspuha!) jasno pokazuje da je masina jako ozbiljna.Potrosnja do 100km/h se kretala oko 5-6 litara.

Udobnost je iznenadjujuca za moju visinu i tezinu(191c m i 120 kg).Sediste je dovoljno udobno tj.dosta udobnije od racing motora.Sa mojom visinom nisam imao problema u upravljanju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Malo bolje prednje kocnice,mada je to jako individualno.Recimo bolje za 10%.U odnosu na Ninju 2007 slabije koci prednjom.Mozda bolja kljesta sa pancir crevima npr. da se stave.Ali je ovo bas najstrozije zapazanje tj. generalno ima dobre kocnice.Recimo,po mom misljenju od 1-5 neka bude 4.To je trazenje "dlake u jajetu" kad je ova motorchina u pitanju.

5. Moj utisak:

Jedan od najozbiljnijih sportskih(touring) motora koje sam vozio.Kada sam sa njega presao da vozim racing motor razocarao sam se.Svi drugi racing motori su mi delovali slabije i siromasnije u poredjenju sa njim.Opet kazem,licni utisak.

Znači ipak kočnice mogu biti bolje...Odlična informacija za creva, diskove i pločice..30% je već ogromna razlika.. Obzirom da je motor kod mog drugara Gorana Radovanovića, pokušaćemo da nešto izmenimo..Mada je on detlić na njemu pa mu i ne trebaju jače kočnice ;):moto3: Ali ovih dana odoh Busom malko da me želja mine.. Gledao sam tvoju Busu i napakovao si je jako lepo opremom..Svaka čast.. :takoje:

Hteo bih samo da dodam ono što sam propustio..Obzirom na moju visinu i težinu, Busa je pogodak kad je sport touring klasa u pitanju..Motor se bira po vozačevoj šasiji(skeletu) jer on mora da bude komplementaran sa šasijom motora.KAda sam vozio ninje, r1...bio sam zgužvan kao pita na njima..Teško sam obarao i jako su neodobni, dok su drugi, niži ljudi uživali..Busa je definitivno za malo snažnije i višlje ljude.. Ja sada Busu vozim povremeno a više "V trom" (penzionerski). :zvizduk: Ali često se uželim Buse...prvom brzinom 170? LUdilo.. Agregat je gabarita agregata nekih automobila. :zbunjen: Lanac kao da će kamion da vuče...Zaista Kralj.

ps. pozdrav za kolegu bajkera- doktora.. JAvižu ti se nekada, kada te vidim,,,tebe je teško ne videti :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]2002

 

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]Kupljen u maju 2012 do sada sam prešao 5000km

 

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]vozim motore veoma drugo. Hayabusu 1.put. Vlasnik od koga sam kupio rekao mi je da probaš jednom Hayabusu uvek ćeš ga imati. Nisam se prevario. Uvek sam vozio trkalice ali ovakav udoban motor nikada.povuče u bilo kojoj brzni ili obrtaju,nije bitno u kojoj. kočnice su fantastične(promenjene su koč.creva na teflonski).Idealno za dvoje na duže putovanje.

 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

Meni je sve ok

 

[b]5. Moj utisak:[/b]Preporučujem svakome ko voli putovanje,brzinu....:)

post-21635-0-54493600-1349198754_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda ST1100

1. 1999godiste

2. Posedovanje "buse" u periodu od 2012g do 2016g. Za te četri godine apsolutno jedan od najlepsih perioda u mom zivotu sto se tice voznje i samog motora (bar do sada). Nekih 70% voznje sam a nekih 30% sa suprugom. Isli i po Srbiji i van. Na more u Pargu...Grčka,Bugarska itd...

3. Motor je po mom skromnom misljenju savršen☺. Osim redovnih servisa i odrzavanja nisam imao nekih vecih neprijatnih situacija. Jako,jako udoban motor. Ja sam visok blizu 2m i tezak oko 115kg i nisam nikada osetio bilo kakvu neudobnost ili nedostatak komfora. Ne spada bas u lake motore ali ta tezina bukvalno nestaje čim predjete brzinu od 20-ak kilometara na čas. Ja nisam bas i neki super-sport vozač ali mi je motor prilicno brzo "lego" i za krivine. Osecaj sigurnosti je na dosta visokom nivou. Bez obzira na puno konja moze biti jako "pitom" i gutati kilometre i kilometre puta bez ikakvog umora ni putnika ni motora.

4. Ja nisam imao nikakve zamerke ali he☺ supruga je u par zadnjih duzih tura pocela da se prica da nije bas toliko udoban na zadnjem sedistu. Pretpostavljam da je glavni razlog sto je i saputnik blago nagnut prema napred prema vozacu i to na neke duze staze mozda malo bude nezgodno. Ne mislim da je bio problem u ogibljenju i vešanju ali jednostavno ne sedi se skroz uspravno.Vozio sam sa njim i Transfagaresan u Rumuniji sa drugarima. Za neke jako oštre krivine i serpentine nisam se bas snasao kao na primer drug na ZX6 ali mozda je i do mene a i motor je bukvalno duplo veci po gabaritima. 

5. Utisak..utisak je takav da cu jednog dana ponovo kupiti čuvenu hayabusu. Supruga se sve manje i manje vozi tako da jednoga dana ponovo će biti druzenja i uzivanja sa busom. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja