Jump to content

Moto Zajednica

Cudne situacije na drumu...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Palo mi na pamet da bi (mozda) bilo dobro da svako iznese svoje cudno iskustvo sa druma jer mi se danas dogodila veoma nesvakidasnja situacija... ovo bi pomoglo da predvidimo svasta sto moze da nas zadesi.

 

Evo sta mi se dogodilo:

podjem danas sa dragom na Kosmaj (iz BGa) i cim smo napustili Banjicu i krenuli onim vijugavim (losim) putem, svakih par minuta zastaje moja kolona jer neko napred hoce da skrene levo i, normalno, mora da propusti vozila iz suprotnog pravca. Obicno se vec priblizi levoj strani kolovoza tako da mogu da se provucem sa desne strane (sto NIJE preporucljivo). I sta se desava... tako dva-tri puta ja obidjem s desne vozilo koje stoji i ceka da skrene levo i naletim na dva vozila koja stoje... e sad, pretpostavim da opet neko hoce da skrene levo i pocnem polako da ga obilazim sa desne kad.... ispred prvog vozila stoji zategnuta sajla za vucu kola, a drugi auto, za koji je sajla zakacena , je parkiran sa desne strane, upravno na kolovoz!! Drugim recima, lik se setio da vucnom sajlom isparkira u rikverc drugi auto i to u G (cirilicno)!!! U poslednjem trenutku sam primetio jedva primetnu sajlu i zakocio, samo malo naleteo na sajlu, nista strasno... sva sreca pa sam isao sporo. Eto.

 

Aj pisite vasa iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Imam ja jedno neobicno (bar meni) iskustvo.

Isao sam trecim bulevarom u smjeru grada. Guzva ogromna, sve cetiri kolone pune automobila jos od buvljaka.

Polako se provlacim i skrecem lijevo prema Sava centru. A tamo na semaforu prije nadvoznjaka raskrsnica potpuno blokirana. Ne mogu nikako da se provucem izmedju automobila jer su se skroz priblizli jedan drugom. Stojim izmedju dva automobila jer mi nedostaje jedno desetak centimetara da prodjem.

I tad mi se desava nesto neobicno sto mi je uljepsalo dan: vozac desnog automobila sklopi svoj retrovizor da bih ja mogao da prodjem!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Slična stvar se i meni desila u Nemanjinoj uzbrdo kod raskrsnice sa K. Miloša. Provlačim se kroz iglene uši i odjednom lik u srednjoj traci zaklapa retrovizor i čak se malo pomerio napred i navio u svoje desno taman da se provučem. Bilo je toplo i digao sam brnjicu od kacige tako da sam mogao jasno i glasno da mu se zahvalim, našta lik kaže nema na čemu, samo guraj. Pazi kad sam se više začudio tada nego za sve puteve kad me je neko isekao, izgurao, presekao... Baš mi je bilo prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kada u gradu vidite vw caddy saren kao forneti, ali pise MP-SOFT, na semaforu levi retrovizor stoji sklopljen  ;D

Sklapam retrovizor bar 5 puta na dan, cak i kad ima mesta da se prodje, cisto da dam znak kolegi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Kada u gradu vidite vw caddy saren kao forneti, ali pise MP-SOFT, na semaforu levi retrovizor stoji sklopljen  ;D

Sklapam retrovizor bar 5 puta na dan, cak i kad ima mesta da se prodje, cisto da dam znak kolegi...

 

 

bas htedoh da napisem - to je sigurno neko od nas. ne treba se toliko cuditi jer, kad se bas mora i bajkeri voze automobile  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Znaci ne mogu da verujem sta mi se desilo malopre :o :o :o :o

Dolazim do zgrade, i reko ajde jos jedan krug po kraju, pa na spavanje. Skrecem na semaforu, pravac, grupa klinca, njih jedno5-6  krecu da pretrcavaju ulicu. Ja reko bolje mi je da im amlendujem da mi se ne zatrci pod tockove. Amblendnem ja a klinac se zatrcava nogom u mene ??? ??? ???

 

Po ko zna koji put ne reagujem, ili sam postao pametniji ili polako starim ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Šejtane, Šejtane, offovao si. Ovo je tema za ČUDNE situacije. Šta tu kod tebe ima čudno?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

I to sto kazes, samo mi je svaki dan cvrsca odluka da napustim ovu zemlju >:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Cekam zoljicom na prvom semaforu od zeleznicke ka Slaviji, Nemanjina ulica...staje neki lik kolima u traku pored mene i upozorava me da mi ne radi zadnje svetlo... Zahvaljujem mu kroz kacigu i parkiram matika na trotoar da bih konstatovao da baca na masu.

Malo izolirke i sredjena stvar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

u Bulevaru Arsenija Carnojevica blica meni murija,vece palo,oko pola 9,ja se pitam sta sad ovi tripuju,kad on ovaj za jahacom masinom zaboravio da upali svetla.Eto sudnije bi bilo samo da mi blica interventna...ili bi ispalili hitac upozorenja u znak upozorenja o ugasenim svetlimaa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

SVAKA CAS TIM LJUDIMA KOJI IZLAZE U SUSRET MOTORSIMA, bilo oni bili i sami motoras.. :)..

 

i ja, pocetnik, sam jednom naleteo na coveka u kolima kraj koga sam prolazio i stao pored njega na semaforu, kretanje mi je bilo malo teze pa je covek zastao, video da sam pocetnik i pokazao mi da idem isred njega i na sledecem semaforu mi je rekao da polako vozim, bez nerviranja i oprezno..! mnogo sam ga zavoleo i srce mi je bilo puno! delovao je kao da prica rodjenom sinu! moram da kazem da su mi Shesti i Velja dali par prijateljskih saveta, onako od srca..! :)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

pa dobro, ja sam pokrenuo temu drugim povodom, mislio sam na neka losa cudna iskustva na koje treba da se pripazimo, al kad ste vec poceli sa dobrim ...

 

da i ja sam primetio poslednjih dana da mi se cesto, ali vrlo cesto, sklanjaju automobili na semaforu, praveci mi mesto da se provucem... i to u situaciji kada stanem iza njih i ne mogu dalje. Ako me primeti, ubaci u prvu i malo se izvuce da mogu da prodjem. Bas lepo od njih/nas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

A ako se ta kofa ne pomera uopšte, znači da mu je opet umrlo kvačilo pa pomozite čoveku da izgura leš sa puta ili još bolje, okrenite glavu na drugu stranu (taj gest ga oduševljava i ima iskustva sa time)

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Juce idem ka Sremskoj Mitrovici i u Martincima zena ide na biciklu ispred mene.Okrece se unazad i gleda ide li ko iza nje u namjeri da skrene lijevo,ja lagano usporavam da je pustim da skrene, jer je vec na sredini moje trake i .....Zena k`o koza skace sa bicikla ispred mene i stoji u mojoj traci.Ludnica, ne znam da`l da joj sve po spisku ili da se smijem.Uglavnom prikocim i pustim je da pjeske preveze bicikl preko puta bez ikakve moje reakcije.

 

@Shejtane

sta mislis koliko sam ja ostario. ;D ;D ;D E da, prestao sam razmisljati o napustanju zemlje, pa gdje ima ovakivih Bisera. ??? ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vukane, pa gde ces cudnija iskustva od ovako pozitivnih, ka nama motoristima? Nema cudnije od toga, kad je normalno da nas gaze, guraju i 'ne vide'...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Znaci ne mogu da verujem sta mi se desilo malopre :o :o :o :o

Dolazim do zgrade, i reko ajde jos jedan krug po kraju, pa na spavanje. Skrecem na semaforu, pravac, grupa klinca, njih jedno5-6  krecu da pretrcavaju ulicu. Ja reko bolje mi je da im amlendujem da mi se ne zatrci pod tockove. Amblendnem ja a klinac se zatrcava nogom u mene ??? ??? ???

 

Po ko zna koji put ne reagujem, ili sam postao pametniji ili polako starim ;D

 

 

Šteta što nije bilo nas nekoliko tu pa da se mi malo zaletimo i nogama i kacigama, karbon rukavicama...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako niste znali, kad se krecete svojom trakom i to po PS-u, desnom stranom trake a neki drugi kolega (misli da je bajker jer vozi beverli) koji je bio inace iza vas, sece dve trake i ide ka vama sa mogucnoscu da vas udari vi treba da ga obavestite da ste u toj traci da vas on ne bi udario, iako ste dijagonalno ispred njega i u njegovom "sirokom" vidokrugu.

 

evo malo detaljnije, veceras se vracam sa posla i prolazim pored sajma, mala guzvica pa odlucujem malo da vozim zutom trakom posto nema automobila, ali morao sam posle semafora kod Ruske ulice da predjem u srednju traku jer je autobus stajao na stanicu, u medjuvremenu vozac beverlia vozi ko nenormalan, provlaci se izmedju kola u pokretu, voznja cik cak, prolazi pored mene i prestroji se u desnu traku, kad sam obisao autobus vracam se u zutu traku i nastavljam lagano, kad malo dalje taj isti lik shvativsi da ne moze da se provuce izmedju nekih kola sece srednju traku i priblizava mi se velikom brzinom levo od mene, malo sam se pomerio u desno i nastavio.

Ukljucio sam se pred nadvoznjakom u srednju traku i lagano idem za kolonom kad evo ga on opet pored mene i i vice nesto, ja gledam sta mu je, kad on kaze "Trebao si da mi svirnes, zamalo da te udarim"  ???

ja zbunjen gledam u njega i razmisljam o situaciji i razmisljam jel sam ja normalan ili je on lud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja