Jump to content

Moto Zajednica

SL1000 Falco

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Aprilia SL1000 Falco

 

aprilia_sl1000_falco_l.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Motor je 2001 godiste , inace proizvodila se od 1999 do 2005, svi modeli su skoro isti uz manje izmene kombinacije boja..

 

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Godinu dana vec vozim apriliu tj nekih 3000km ..

 

 

3. Sta mi se dopada:

Dosta mesta iako je polozhaj vishe kao na R motorciklima .. Odlicne kocnice marke Brembo , doziranje odlicno i veoma osetljiva kocnica , zvuk - naravno uz neki aftermarket top posto se sa fabrickim izduvima veoma slabo cuje i nema pravi v2 prodoran zvuk.. Jos jedna stvar koja mi se svidja je kocenje motorom  , vesanje je veoma kruto kao na dosta R-ova , dodao bih da je jos bolje ako se kombinuje sa zadnjim stelujucim amortizerom SACHS od aprilie RSV .. Trosi oko 7L na 100km.

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Ovde bih pomenuo menjac koji je veoma bucan i ne bas precizan , veoma tvrdo kvacilo koje je nepodnosljivo za gradsku voznju [ali ipak ovaj motor nije za to ni namenjen]  isto tako i fabricki los cilindar kvacila koji kad tad procuri, a vrlo je tesko naci repair kit bez kupovine novog.. Kratka prva brzina , pregrevanje od semafora do semafora[paljenje ventilatora]. Pomenuo bih da je motor veoma tezak oko 210kg , ali na otvorenom putu to se i ne oseti mnogo.

 

 

5. Moj utisak:

Sada i moje misljenje o motoru.. Veoma pouzdan i ide izuzetno dobro,  udoban za duza putovanja , ali nezgodan dok ne nadjete najbolji polozaj u sedistu , posto je polozaj ruku i sedenja kao na R motorima.. Za mene je Falco vise sportski motor .

121ks sa LeoVince topovima i chipom , veoma jak , to se najbolje vidi na otvorenom putu i pri ostroj voznji , najmanji potrosac u odnosu na konkurenciju .. Najvise snage ima u rasponu od 6-9k rpm , preko toga nema potrebe ici zato sto vec na 11000 ulazi u blokadu . Ali kao sto sam pomenuo nesto sto me najvise odusevljava na ovom motoru su kocnice .  Sto se tice servisa , ja nisam imao problema , motor je presao oko 24.000km i pre 2000 promenjeno ulje , filter za vazduh , filter za ulje , takodje bih preporucio kupovinu kvalitetnih svecica[4kom] i to iridijumskih posto obicne se nisu bas najbolje pokazale . Ipak i pored navedenih mana za mene se motor odlicno pokazao i nemam nameru skorije da ga menjam [ osim ako se ne pojavi neka RSV].. toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

1. Godiste motorcikla koji ste vozili:

 

Moj Falco je 2003, kupljen je nov u Martu 2004 i vec sestu sezonu se lepo vozimo i druzimo.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

5 punih sezona, predjenih samo 20,000 milja (32,000km)

 

3. Sta mi se dopada:

Pre Falca sam imao 2000 RSV Mille s kojom sam imao jedan neprijatan udes i u kome je RSV "preminula".  Pe kupovine Falca razmisljao sam da uzmem ponovo RSV novi model ili Multistradu.  Presudilo je fenomenalno iskustvo koje sam imao sa predhodnim motorom i naravno razlika u ceni.

 

Odlican obrtni moment, estetika (dizajn), ciklistika, minimalno odrzavanje, odlicne kocnice. 

 

Sa Falcom sam dosta putovao, mogu reci da je vise R motor nego sport-touring iako ja na mom imam fabricke bisage.  I kao takav motor je odlican, nije mi bio problem i da ga vozim 14 sati bez prekida (800 i kusur milja).  Zastita od vetra je odlicna, doduse ja sam serijsku soferku zamenio PUIG touring verzijom koja je malo veca i nudi bolju zastitu.  Vozljivost je takodje jako dobra.  Odrzavanje je minimalno i jeftino, ventili na mom Falcu su i dalje u normali i nikad NIKAD nisu stelovani iako je motor presao 32,000km. 

 

Moram da napomene da sve Aprilije od '98 do '04 imaju mali problem sa punjenjem akumulatora ali se to da resiti za 15 minuta.  Takodje vec pomenuti Brembo pomocni cilindar kvacila je problematican je posle par godina pocne da curi.  Nije u pitanju gumica nego je sam odlicak porozan.  Ja sam moj zamenio nemackim MPL modelom koji je uradjen iz jednog dela (bilet) i evo vec tri godine nemam nikakvih problema.

 

Takodje otisao mi je relej alnasera koji sam zamenio absolutno identicnim Yamahinim modelom koji je uzgred 3 puta jeftiniji.  Osim ovih problema sa Falcom sam prezadovoljan.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Serijski zadnji amortizer je los.  Ja sam moj zamenio sa modelom od Tuona/RSV i jako sam zadovoljan.  Nebih se slozio da je menjac bucan ali s druge strane ja sam malo nagluv pa mi nije za verovati.

 

5. Moj utisak:

Cinjenica da ga vozim vec sesu sezonu govori sama o sebi.  ja sam prezadovoljan i svima bih preporucio Aprilijine modele.

 

 

2003 SL1000 Falco

 

Factory Pro 1413 chip

Akrapovic Slip -On Izduv

High Flow Filter vazduha

Finalni prenos: 16/44

MPL cilindar kvacila

Amortizer od Tuona/RSV

Max. vozena brzina sa ovim prenos 247km/h potvrdjenih sa GPS-om, moze jos ali nisam imao potrebe.

Max. vozena brzina sa serijskim prenos je 260km/h, takodje potvrdjeno sa GPS-om. 

Potrosnja: kako kad.

 

U naredne dve nedelje nameravam da zamenim zadnju viljusku sa viljuskom od RSV modela radi estetike, amortizer ide na rebildovanje da se podesi za moju tezinu, takodje prednje viljuska ide na zamenu ventila i semeringa.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja