Jump to content

Moto Zajednica

Prvo BJB Kupanje!!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Stvarno dobar predlog.. mozhemo da isplaniramo ZATVARANJE SEZONE recimo negde oko 1. Septembra......

pu,pu,pu Da nisi mislio na 1. novembar?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Bolje na zimu!

 

LEPTOSPIROZA

 

"Sta je leptospiroza?

Leptospiroza je bakterijska infekcija od koje obolijevaju i životinje i ljudi. Uzrokuje je

bakterija iz roda Leptospira. Bolest je rasprostranjena u cijelom svijetu.

Kod ljudi uzrokuje širok spektar simptoma, ali može proteći i bez kliničkih simpoma i

znakova bolesti. Simptomi koji se mogu javiti su: visoka temperatura, glavobolja, bolovi

u stomaku, bolovi u mišićima, povraćanje, žutilo kože i beonjača, proliv ili osip. Kod

neliječenih bolesnika može doći do oštećenja bubrega, upale moždanih ovojnica

(meningitisa), oštećenja jetre i respiratornih poremećaja. U težim slučajevima moguć je

i smrtni ishod. Leptospire uzrokuju promjene na sitnim krvnim sudovima,ćelijama jetre i

bubrega, gdje se i odvija patološki proces.

 

 

Kako ljudi obolijevaju od leptospiroze?

To je najčešće profesionalno oboljenje osoba koje su izložene ZARAZENOJ VODI zbog

prirode svog posla (farmeri, rudari, ribari, veterinari, vojnici, radnici u klanicama,

radnici na pirinčanim poljima) ili REKREATIVCIMA (KUPACIMA, KAMPERIMA i SPORTISTIMA).

Obolijevaju osobe koje su izložene površinskim, mirnim stajaćim vodama (bare, jezera,

mirni rukavci rijeka, kanali, potoci) zaraženim urinom domaćih i divljih životinja.

Vodu zaražavaju bolesne životinje koje najčešće nemaju nikakve simptome i znake

bolesti.

Bolest ima sezonski tok sa najvećim brojem oboljelih u LETNJIM mjesecima. Bolest se prvo

pojavljuje u vidu sporadičnih slučajeva medju osobama koje su slučajno izložene

izvorima zaraze ili se kreću po aktivnom prirodnom žarištu a mogu nastati manje ili veće

epidemije."

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Toxicity
  • Motocikl: enduro u srcu! duša na krosu!

a zaboravio sam da dodam koj si bre ti mentol mik ovakvu akciju da sabotiras !!OPROSTI MU BOZE IZ PANCEVA JE NIJE ON KRIV

iselićemo sve hejtere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Na zimu neka se kupa ko god hoce a ja cu vala na leto i preuzimam sav rizik bez straha!

I kad rekoste da je zatvaranje-otvaranje ili produzetak sezone  :)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Verujte mi da mi ni na kraj pameti nije bilo da bilo sta sabotiram, naprotiv!

E sad, ako se neko malo poplasi, mislim da to i nije lose - pogledajte u sta cete to da se bucnete, i to je sve. Ako je voda ustajala, batalite kupanje a sa dobrom ekipom nece izoztati dobar provod. Ili, na primer, ako kazem da je po Pancevu i okolini asfalt ljigav k'o zabokrecina (narocito kad je vlazan, a to ce vam i drugi potvrditi), onda to ne znaci da taj grad zelim da vam zgadim, nego samo da budete oprezni.

A zasto sam ovo stavio, i to bas ovde! Pa eto, gledao sam fotke bas sa uzivanjem, s druge strane u novinama sam nasao neki clanak o ovoj bolesti, i na kraju (a hronoloski kao prvo) neki moj drugar je, jos kao klinac, na Dunavu zaradio taj meningitis - detalje o tome kako se osecao, kako su mu zabijali neke igle u kicmu i sve ostalo sto ga je snaslo spada u ono sto ne zelite ni da cujete a ne da (ne daj boze) dozivite.

Prema tome, samo napred, obazrivo kroz Pancevo i ... i ako kupanje izostane, bice i bez toga svakako gomila razloga da taj skup ostane upamcen (a nadam se i uslikan - molim vas da opet postavite fotke ovde) po lepom druzenju kao i gomila razloga da opet bude ponovljen.

Svako dobro i prijatan put

od sveg srca

Mik

P.S. Uostalom imam 100 godina, sta i ocekivalti od takvog nego da deli "pedagoske cuske" (u najboljoj nameri svakako)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Dobro pa sta sad?!?

Video sam clanak u nekim svezim novinama, setio se sta je mog drugara ('davno, 'davno na Dunavu) snaslo ("ni krivog ni duznog"), istina da je bilo naprasno (zbog tog clanka u stampi) po sistemu "copy & paste" sa nekog medecinskog sajta, ali stvarno mi ni na kraj pameti nije bila losa namera! Opet, daleko od toga da bi nesto sabotirao!

Jel moze bar neko da mi kaze sta sam zasro' time sto sam upozorio na kojesta sto curi (ili se nalazi u) nasim (ali pre Evropskim) rekama? I da li je moguce da ovim sto sam stavio ovde (a ne osporavam da je kao "copy & paste" odbojno) sabotiram bilo kakvo okupljanje dobre ekipe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Toxicity
  • Motocikl: enduro u srcu! duša na krosu!

...

Jel moze bar neko da mi kaze sta sam zasro' time sto sam upozorio na kojesta sto curi (ili se nalazi u) nasim (ali pre Evropskim) rekama?...

"nešto" je bolje NIKAD ne saznati  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Tacno! I narocito ne doziveti!

I bas zato sam na ovo upozorio!

Jos jednom, na brzinu sam stavio onu preipisku sa nekog sajta, slazem se da tako prepisano "zatvara apetit", ali nikako ne za druzenje, ne za voznju, ne za rostilj (ipak pazite i gde kupujete meso!!!) i, da ponovim, svakako u najboljoj nameri!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Slazem se sa covekom u potpunosti.

Moramo paziti, takva su vremena.

Usput, pazite gde tocite gorivo, neki sipaju pola vode, pazite kada prelazite ulicu, ne idite nigde ako ne morate.

Pazite kada idete trotoarom, mozda vam nesto padne na glavu.

Pazite da u krivini nema sljunka, bolje idite gradskim prevozom....

Necu vise  ;)

A kome je ipak i do malko akcije i rizika neka stavi predlog datuma, ako moze nedelja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...upravo gledam prognozu na TV, sad za nedelju predviđaju kišu i zahlađenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Stvarno, bre, nemoj si gej, ajmo na Gaj :D

Vidi, vidi, okuplja se ekipa.....pa mogli bi da ponovimo,.....ali unecemo neke ''novine''......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja