Jump to content

Moto Zajednica

Keeway - O kompaniji i nacinu proizvodnje

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova



Za one koje interesuje Keeway se u originalu zove Qianjiang, a  brendirani su kao Keeway  za evropsko trziste.

Da Keeway pretenduje da postane ozbiljan igrac na trzistu motocikala govori i kupovina cuvenog italijanskog proizvodjaca Benelli, a surovanje sa italijanima se ogleda i u dizajnu nekih kineskih modela, a vrlo verovatno i resenjima za buduce modele ove firme.
Kao nuspojava ove nazovimo to saradnje pojavljuju se i Benelli skuteri koji nisu nista ili bar ne znacajno napredniji od Keeway skutera jer takodje koriste kineske komponente, ali na racun dobrog imena Keeway verovatno ostvaruje vecu zaradu nego sa maternjim modelima.

Sto se tice motora Benneli ostaje egzotika kao sto je i bio, a verovatno je iz tih razloga bio i osudjen na propast u kojoj su kinezi videli sansu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

600 kuba je jako lepo ali cini mi se da sam  negde video na netu i cenu koja nije nimalo naivna.Inace Kiwi je jedan od kvalitetnijih Kineskih proizvoda sto dokazuje i garantni rok od dve godine bez obzira na kilometrazu.Prateci ih unazad 3-4 god koliko su prisutni kod nas na trzistu nisam cuo jis da je neko imao bilo kakvih problema sa agregatima.Imaju najjacu servisnu mrezu u Srbiji u odnosu na sve ostale Kineze.Ozbiljna firma nema sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ne znam o keeway-u puno, ali sam hteo da kupim benelli pepe, mislim da je odlican skuter, velika nosivost (ako se dobro secam 170kg + 90kg skuter) i ugradjuje se minareli agregat, onaj isti koji je u vecini piaggio i aprilia skutera, jak i dugotrajan. Kazu da su kocnice za nijansu slabije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sad imam ponudu da izaberem neki od Keeway skutera, pa me zanima koji bi bio najbolji.

Preporucujem Outlook, zbog velikih tockova, znaci dosta za stabilnost i udobnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

ja sam vozio F-act 50cc 2 leta  presho oko 7000 i nije bilo nikakvih problema... samo redovni servis i vozi.... cak ga je i devojka skrshila jednom prilikom a delooovi jeftini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Da li neko ima predstavu kako bi trebalo da izgleda ta mašina od 600cc, i koliko košta? Mene je baš zagolicalo... :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Procitah na jednom Bosanskom sajtu o Keeway-u pa da podelim.

 

"Keeway je Europski brand Qianjiang Group sa sjedištem u Mađarskoj. Keeway posjeduje vlastiti dizajnerski centar u Italiji koji je zaslužan za dizajn svih modela,a vlasnik je i cijenjenog Italijanskog proizvođača motocikala Benelli-a.

Qianjiang Group ima oko 14000 zaposlenih radnika i godišnje proizvedu preko 1.200.000 skutera,motocikala i ATV vozila.

Ultra moderna fabrika prostire se na 670.000 m2 prostora i sva proizvodnja se odvija sofisticiranim mašinama uvezenim iz Njemačke, Italije i SAD-a.

Garanciju kvaliteta potvđuje i certifikat

ISO 9001:2001 izdat od TÜV NORD."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja