Jump to content

Moto Zajednica

Uskrsnja akcija NACRTAJ OSMEH - 19 april, Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

 

Ovo je dnevnik 2, tu nije bilo nista, bilo je u dnevniku 1, ali toga nema na rts.rs

 

Svaka cast ljudi, bilo je super. Ovo mi je cetvrti odlazak u Sremcicu i svaki put smo sve bolji i sve nas je vise. Druzenje sa njima je svaki put sve opustenije i to im mnogo znaci, kao i nama jer je osecaj da si ovim osobama ulepsao dan neverovatan.

Saxi organizacija na nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Evo i ja da se javim i da kazem da je organizacija bila na najvisem nivou i da mi je srce bilo puno kad sam video osmehe te dece,mene uvek racunajte za oraganizacije ovoga tipa i sire,svaka cast Saxi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Moj prvi (ali ne i poslednji  :) ) Vaskrs koji sam proveo sa Vama svima. Stvarno mi je puno srce, jer sam u razgovoru sa štićenicima doma saznao da oni još uvek pričaju o poseti Deda- mrazova. Sama činjenica da smo ulepšali nekome bar jedan dan u životu je dovoljna da i dalje radimo šta god je u našoj moći da se ovaj (sada već) niz akcija ne prekine. I ubuduće, GospoDŽa Jeca i ja smo na raspolaganju.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bajkeri - grubo lice, a meko srce... :)  Ima nas i u Alo novinama...

 

 

http://www.alo.rs/vesti/14316/Bajkeri_-_grubo_lice_a_meko_srce

 

Al su me citirali... 'Okupljamo se na internet sajtu. Imamo puno ljudi, puno energije, pa smo u ovo vreme krize i nemaštine odlučili da uradimo nešto umno. Tako smo se pokrenuli i već godinu i po dana radimo humanitarne akcije - kaže Ivan Pavlović, predsednik Asocijacije motociklista.'

 

A ja reko 'odlucili da uradimo nesto Humano'.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Cika Pablo,

 

Priznaj da ti puno srce.

 

A ne mozemo ocekivati da svako razume sta radimo.

 

Vazno je sta je svako osetio kada je otisao u Sremcicu...

 

Neke stvari uzimamo zdravo za gotovo.

Sada, kada vidimo sta imamo, mozemo samo pomoci onima koji su za isto uskraceni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Drugari, svaka cast... ;D ;D

 

jos jednom smo pokazali da mozemo i umemo da napravimo nesto lepo za decu kojima je to najpotrebnije...

 

...slike govore!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Nisam išao samo zbog jednog razloga ... Stalno Sremčica , DOKLE BRE ? Pa , ima valjda još neke dece u Beogradu koja čekaju na nas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Zašto misliš da nije ? Dve nove godine i dva uskrsa u Sremčaji ... Šta ćemo sa decom po sigurnim kućama koja su zlostavljana , sa decom po raznim prihvatilištima koja nemaju ni čime da se operu ... Zar oni ne slave nove godine i uskrs ? Zar oni ne mogu da imaju bajkere za prijatelje ? Njihove suze ne znače ništa ? Izvini , ali ja mislim da se ne treba vezivati samo za jednu ustanovu i samo za jednu grupu dece !!!

 

Kada smo jesenas vozili za radost evrope , seti se one divne dece na platou ispred skupštine i na trgu koja su pitala "a kada ćete doći i do nas u izbeglički kamp u Krnjači ?" , ili u Zvečansku , ili Tiršovu ... Ima još puno mesta koje bi valjalo posetiti , deca su svuda ista !!!

 

U ostalom i ta deca imaju neke roditelje koji voze kola , možda će početi da nas malo drugačije gledaju u saobraćaju i više obrate pažnju ... Svrha posete nisu samo pokloni , već i edukacija ! Razmisli Pablo , molim te !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Surcin

Slazem se da treba posecivati i druge ustanove,poput Zvečanske , ili Tiršove,i bilo bi mi drago kad bi to organizovali .. Ali mislim da je malo glupo da zbog tvog stava "da se netreba vezivati za jednu ustavnovu" nedodjes na skup.. Zar nije bolje da dodjes na skup i da licno predlozis Pablu i ostalim urednicima foruma,da treba da organizujemo skup "poseta deci iz tirsove i  zvecanske"

 

naravno ovo je samo moje misljenje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nisam išao samo zbog jednog razloga ... Stalno Sremčica , DOKLE BRE ? Pa , ima valjda još neke dece u Beogradu koja čekaju na nas ...

 

Jeste u pravu si. evo reci nam gde si ti bio u nedelju i mozemo sledeci put tamo.

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

I ja takodje mislim da b trebalo ici i na druga mesta ne samo na jedno,ali isto tako mislim da nema opreavdanja za stav "necu na isto mesto tri puta.."! Druze trebalo je da vidis osmehe te dece kad su nas videli,trebalo je da cujes kako se raduju,oni zive u dvoristu od 30 ari njihov zivot je 30 ari dvorista zamisli koja je radost kad u tom dvortu vide 120 motorista,ONI CE TO PAMTITI CEO ZIVOT,a to nema cenu! Ovo je prvi uskrs koji nisam proveo sa prodicom kuci i NISAM SE POKAJAO NI JEDNOG TRENUTKA! Razmisli o tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Nisam išao samo zbog jednog razloga ... Stalno Sremčica , DOKLE BRE ? Pa , ima valjda još neke dece u Beogradu koja čekaju na nas ...

 

Bio si u Kulini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Polako sa tim izjavama da se stalno ide na ista mjesta. Obratite malo pažnju da iza tog odlaska u Sremčicu, kako ovog posljednjeg, tako i prethodnih puta, stoji ogromna organizacija. Najlakše se pojaviti, ponijeti 10-20-50 jaja i učestvovati u nečemu (kao što je velika većina nas uradila). Zaboravljate da je potrebno mnooogo točkića da rade kako treba da bi sve izgledalo onako kako je bilo u nedelju.

 

Najlakše je doći i reći "a zašto nismo išli tamo?", bez imalo razmišljanja o realizaciji svega toga. Koliko se sjećam, u Zemun kod slijepe djece nismo išli kako zbog logističkih (parkiranje najveći problem uvijek i svuda), tako i zbog realnih problema reakcije te djece. Djeca izbjeglica su, realno gledano, "najmanji problem" jer nemaju bilo kakvih fizičkih poremećaja, kao svi ostali koje posjećujemo (znam zato što sam i sam izbjeglica), tako da ona mogu da imaju "manji prioritet", ali nikako ih ne treba zanemariti. Na Institut za onkologiju i radiologiju Srbije, Dječje odjeljenje nismo išli zbog specifičnih uslova u kojima ta djeca žive tokom liječenja u toj ustanovi (mnooogo više pažnje se treba posvetiti njima nego svima ovim ostalima u smislu mogućnosti narušavanja njihovog zdravlja dodatno preko njihove bolesti, veliki dio te djece ima strahovito slabašan i krhak, ionako već rasturen, imunitet).

 

A u duhu toga da odemo negdje drugdje, mislim da niko na forumu nema ništa protiv, čak štaviše. Ali, sa druge strane treba sagledati dve stvari:

1. Organizacija svega toga - stalno isti ljudi podmeću svoja leđa da se neka akcija završi.

2. Brojnost i prisutnost - stalno isti ljudi dolaze na te akcije.

 

Iako ne učestvujem u organizaciji, znam da je ista "pain in the ass", jer moraš da sklopiš sve kockice i sa svima se dogovoriš i moraš da prihvatiš činjenicu da ti zavisiš od drugih i da će jako mali broj stvari biti po tvome, a još ćeš morati veoma mnogo da vodiš računa kad dođeš tamo negdje o ponašanju svih koji su sa tobom došli, jer ako nešto ne bude valjalo niko neće cimati i trčati tog nekog ko "pravi probleme", već će trčati za tobom - jer si ti organizovao to. A to je samo za vrijeme trajanja te neke akcije. O periodu poslije akcije i rekla-kazala nakon toga - neću ni da razmišljam, a kamoli da pričam.

 

Uostalom, mogao bi da se prihvatiš organizacije neke akcije? Siguran sam da ćeš dobiti pomoć sa svih strana - kako od nas članova, tako i od uprave i menadžmenta BJB-a i Asocijacije... Mnogo je tu stvari na koje se treba obratiti i posvetiti pažnja u toku dogovora, kao i same realizacije neke akcije.

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

Izuzetno zanimljiva teorija da treba animirati roditelje VOZACE  Mislim da bi na to trebalo ubuduce obratiti paznju jer je cinjenica da u vise od 90% vozaca automobila imamo neprijatelja ili u najmanju ruku antipatije. Bilo bi lepo da probamo tu nepravdu da ispravimo ( ipak smo svi mi na drumu i vecina nas vozi i automobile )

Ajmo da svako razmisli na tu temu, mozda nam neka akcija padne na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Đole  u pravu si , ali ne sasvim ! Svi koji me znaju mogu da ti kažu gde sam i u čemu učestvovao , a jako dobro znam da ljudi koji organizuju sve to , rade savršeno i savesno ! Nemam ništa protiv organizacije , samo predlažem da posetimo i neku drugu decu . Probaj da shvatiš da se ne radi tu o nekoliko jaja i nešto novca , već to sve može da se iskoristi i za neke druge stvari . Kada sam vodio emisiju na radiju , nije prošao minut a da nisam pomenuo BJB pozivajući ljude da se pojave na sajtu ... Pridružio sam se kada je ovde bilo manje od hiljadu članova . Danas sam jako srećan što se ovde raspravlja o mnogo važnijim temama , a ne o pljeskavicama , pivu i rock'n roll-u ! Bezbedna vožnja , normalna vožnja  i još puno toga su glavne teme , a dobri ljudi (čitaj članovi) daju još veću vrednost ovom sajtu i samoj asocijaciji . Sve to može da se iskoristi u cilju postizanja svega onoga što nas muči , počev od registracija , pa sve do samog zakona o saobraćaju . Veruj mi na reč , PROPAGANDA JE ČUDO !!! Cela stvar je u tome da se ne ograničavamo samo na jednu stvar , kada možemo mnogo više !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja