Jump to content

Moto Zajednica

Uskrsnja akcija NACRTAJ OSMEH - 19 april, Beograd

Recommended Posts

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

I ja takodje mislim da b trebalo ici i na druga mesta ne samo na jedno,ali isto tako mislim da nema opreavdanja za stav "necu na isto mesto tri puta.."! Druze trebalo je da vidis osmehe te dece kad su nas videli,trebalo je da cujes kako se raduju,oni zive u dvoristu od 30 ari njihov zivot je 30 ari dvorista zamisli koja je radost kad u tom dvortu vide 120 motorista,ONI CE TO PAMTITI CEO ZIVOT,a to nema cenu! Ovo je prvi uskrs koji nisam proveo sa prodicom kuci i NISAM SE POKAJAO NI JEDNOG TRENUTKA! Razmisli o tome!

 

Druže moj , gledao sam osmehe te dece ... Da li si ti video osmehe i neke druge dece ? Da li si video osmehe dece u sigurnoj kući koja žive u 40-ak kvadrata pod stražom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Ej ljudi ovo je malo glupo, jedini forum i jedini bajkeri koji su ikad nesto ovako uradili, pa je glupo cak i da ima neko neku kritiku na to...Naravno da postoje mnoge druge ustanove koje su u jako losijem stanju i kojima treba pomoc pre nego nekim drugim, ali mislim da je krajnje nepotrebno komentarisati akciju ma kakva ona bila, evenutalno neki detalji da bi sledeca bila kompletnija i potpunija...

Naravno da bi bilo lepo da se posete jos neke ustanove, sto kao prvo nije ne izvodljivo i nema potrebe za ikakvim kukanjem i pravljenjem problema gde ga nema...

Ovaj forum nije toliko "star" pa da godinama i godinama posecuje samo Sremcicu i tacka.Polako ljudi, tek smo krenuli u akcije i predstojimo da ih realizujemo u sto vecem broju na sto razlicitijim mestima.

Ako bi tako navodili razloge onda bi postavili pitanje, kada je kraj i da li je ostao mozda jos neki dom da se obidje?

Ima toliko domova kojih treba posetiti i pomoci, verovatno je sledeci neki drugi...Ali sa druge strane DOBRA, VISE NEGO DOBRA I KRAJNJE HUMANA stvar je sto smo ih uopste i posecivali i pomagali onima kojima to zaista treba!

S'toga, nema razloga za ljutnju, nervozu i neobrazlozene suvisne komentare, zar ne ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Konstruktivna je ovo diskusija samo jalova, već smo prošli kroz istu tokom raznih sastanaka. I baš je ovako bilo, da li da se Ustanove menjaju ili da se vežemo za ono što radimo, radimo ga provereno najbolje pa sami vremenom nadmašujemo rekorde koje smo postavili.

 

A ustvari je potpuno pogrešna postavka jer mi zapravo nemamo nikakav izbor, ova dilema uopšte ne postoji.

 

Ne poznajem nikoga ko je toliki nečovek pa da može da izađe pred decu iz Sremčice sa pričom zašto baš ove godine Deda Mrazovi neće doći!

 

Nema Deda Mraza? Nema poklona? Nema motora?

 

Deca su to. I to sa posebnim potrebama. Nema hoću - neću, dam ti - ne dam ti. Tu sam pa me nema.

Ti nećeš dobiti poklon jer treba da ga dobije neko drugi.

 

Pa našta to liči, jesmo li takvi ljudi?

 

RTS je iz opširne izjave izvukao samo jednu rečenicu, kako nameravamo da našim aktivnostima namirimo sve ustanove u zemlji. I to je tačno samo se ostatak konteksta nije čuo: ...Zato apelujemo na sva pravna i fizička lica, ljude dobre volje i širokog srca, da nam u tome pomognu i materijalno ojačaju svaku od naših akcija.

 

I ovu akciju sada smo, u materijalnom smislu, jedva ispratili. A svi znamo da postoje i Kinder jaja, razna čokoladna jaja, zeke i ko zna kakve sve zezalice za decu...

 

Kako budemo jačali tako ćemo se i širiti, kako kažu ''koliki je jorgan''. I ja sam nestrpljiv jer znam da sigurno ima mnogo dece koja bi volela da dožive ovu istu stvar a nas kod njih nema.

 

Ali to je realnost, mi sami finansiramo sve akcije iz svih mogućih i nemogućih izvora, natežemo se i ja stvarno verujem da svi naši ljudi daju onoliko koliko mogu a sigurno i preko toga.

 

Nemože baš sve da se stigne za ovako kratko vreme mada je ambicija razumljiva i potpuno ljudska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

O.K. nema potrebe za nervozom , jednostavno me niko nije razumeo i to je to ! Hajde iz početka ... Nova godina i uskrs nisu jedini praznici , a postavlja se pitanje da li uvek praznik mora da bude povod za humani gest i pomoć nekome ? Godina i dalje ima 365 dana , ili grešim ...

Pitanje broj dva je da li tako nešto može da se iskoristi i u druge svrhe ? Hmmm , publicitet , reklama , skretanje pažnje na loše stvari koje nam se događaju u saobraćaju , crna hronika koja gotovo svaki dan dobije po još neku tužnu vest ... Da li grešim ? Naravno , uz sve to uvek može da se progura edukacija u smislu boljeg saobraćaja ! Slučajno znam da sve ovo o čemu pričam ima smisla , jer uopšte nije teško doći do osoba koje odlučuju i pišu zakone . Bitno je samo da znamo šta hoćemo !

 

Ovo je samo dobronamerna kritika i predlog , s toga tumačite kako vam je drago ! U svakom slučaju ću i dalje podržavati ljude koji sve ovo vode i organizuju kako BJB , tako i moto asocijaciju ! Toliko od mene ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Bambi otvori novu temu u vezi planiranja novih akcija.  Ova akcija je završena, sređuju se lepi utisci. Naravno da treba razmišljati šta dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

samo da podsetim: povodom poslednje DedaMraz akcije upravo je Pablo pokrenuo inicijativu da se razmotre odlasci i u druge ustanove. diskusiju na tu temu imate ovde http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24981.0

 

Drugari, doslo je vreme da pocnemo da organizujemo drugu po redu BJB Deda Mraz akciju, koja ce nadam se postati tradicionalna akcija koju organizujemo :)

....

 

Ono sto je sada na redu je da odaberemo ustanovu u koju cemo ici. Postoji ideja da idemo opet u Sremcicu, ali hajde da razmislimo jos jednom dal postoji neka druga ustanova u koju bi bilo lepo da odemo jer nam Sremcica ostaje uvek kao opcija.

 

Molim da krenete sa predlozima koji treba da budu tipa 'predlazem tu i tu ustanovu, nalazi se tu i tu, ima toliko i toliko dece'... Sto vise predloga date, bolje cemo odabrati.

 

Takodje, ovim putem pozivam sve Predsednike moto klubova koji zele da u svom gradu organizuju slicnu akciju, da se jave da bismo se sto lakse organizovali oko svega sto treba. U Beogradu cemo lakse moci da dodjemo do Deda Mraz odela, tako da mozemo zajednicki kupiti sva odela za Beograd i sva druga mesta u kojima se ista akcija bude organizovala. Takodje, ako se kao moto klub budete zvanicno pridruzili akciji, u ime BJB-a mogu da ponudim da nasu proslogodisnju akciju koristite kao referencu u smislu 'evo vidite kako je to organizovano prosle godine. tako cemo isto i mi sa njima da organizujemo u nasem mestu ove godine.. bla bla' prilikom prikupljanja dobrovoljnih priloga firmi koje vam mogu dati slatkise i poklone za malisane.

 

Dakle, hocu da cujem predloge za ustanove u Beogradu ili u blizini (do 20km) Beograda... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pokusali smo zaista da se prosirimo na druge ustanove jer je to bila osnovna ideja da se svake godine poseti po neka ustanova ali uslova nema pa nema. Ispred Zvecanske i Tirsove moze da se parkira delegacija od desetak motora, a da ne ulazim dalje.....

Radimo onako kako mozemo i taj rad ima svoju ideju vodilju, korigujemo je ali neke stvari ipak ne idu drugacije, bar za sada.

 

Naravno, konkretni predlozi su uvek dobrodosli, nikad nije kasno samo ako je ostvarivo. Mislim da Sigurne kuce ne mozemo posecivati zbog prirode cele ideje takvih mesta koja ne tolerise javnost.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sve ok, drugari. Bambi nije mislio nista lose, samo mi je to lose zvucalo.

 

Apsolutno podrzavam ideju da se bavimo i ostalim ustanovama osim Sremcice. To smo oduvek tako i planirali, samo je uvek Sremcica na kraju ispala kao najbolje resenje i zbog broja dece i zbog parkiranja i zbog ostalih stvari poput prirode same dece u domu. Takodje, Sremcica je izvan Beograda i nije toliko popularno mesto poput vecine domova u Beogradu. Sa druge strane, ni Sremcica nije savrsena 100% jer je relativno daleko, pogotovo za dedamrazijadu kada je napolju temp u minusu. Sa trece strane, deca u Sremcici nam se i dalje nadaju da cemo im ponovo doci. Ko je bio u Nedelju, sigurno je cuo od dece da su nas ocekivala i da pamte dedamrazijadu.

 

Do sada smo prilikom organizovanja ovakvih dogadjaja uvek strepeli za posecenost, tj. za broj bajkera koji ce doci. Zato je bio i problem da se prihvatimo obilaska vise mesta simultano. Fala Bogu, sada taj problem vise nemamo, pa cemo svakako ubuduce uslozniti akciju posetom vise slicnih ustanova u poluprecniku od 30km od centra Beograda. Sada imamo relativno dosta iskustva u smislu organizovanja takvih aktivnosti, imamo super posecenost motociklista => mozemo organizovati i komplikovanije i slozenije akcije. ;)

 

Samo da podsetim sve da je ova akcija nacionalna i da nismo posetili samo Sremcicu. Svi to znate, ali da ipak podsetim - u Subotu smo bili u Domu u Kulini sa bajkerima iz Nisa, u Nedelju su nasi novosadjani posetili dve ustanove u Novom Sadu, a BG deo AMS je posetio Sremcicu. Sve to bez ijednog incidenta. Ja ne znam za vas, ali meni je puno srce i srece zbog postignutog efekta kod dece i uopste medija, i ponosa zbog uspesnosti jedne ovakve nacionalne akcije. Ovo pokazuje da smo na dobrom putu i da treba da nastavimo ovako.

 

Znam da ovo ne postize ocigledan efekat za motocikliste, u smislu smanjenja dazbina i slicno. Ali, ovakve akcije pokazuju nase kvalitete i prirodu, pokazuju da smo ljudi velikog srca i da za razliku od mnogih drugih koji nisu naizgled problematicni, mi radimo sve sto mozemo da i drugima ulepsamo zivot. Svidjalo se to nama ili ne, smatraju nas problematicnim ucesnicima saobracaja. Takodje, smatraju nas uglavnom i losim momcima. Zato je bilo koji dijalog u kome ucestvujemo unapred jos tezi za nas jer nas uglavnom ne vole i nemaju razumevanja za nas. Zato treba da ovakvim akcijama pokazemo koliko smo humani, spremni da pomognemo i uradimo vise od ostalih. Ovakvim akcijama postizemo male, ali stabilne korake ka promeni javnog mnjenja u vezi motociklista i sebi gradimo bolju poziciju u bilo kakvim buducim ozbiljnim razgovorima i pregovorima. Jeste put dugacak i trnovit, ali uz pametnu i istrajnu kampanju, rezultati ne mogu izostati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

 

Znam da ovo ne postize ocigledan efekat za motocikliste, u smislu smanjenja dazbina i slicno. Ali, ovakve akcije pokazuju nase kvalitete i prirodu, pokazuju da smo ljudi velikog srca i da za razliku od mnogih drugih koji nisu naizgled problematicni, mi radimo sve sto mozemo da i drugima ulepsamo zivot. Svidjalo se to nama ili ne, smatraju nas problematicnim ucesnicima saobracaja. Takodje, smatraju nas uglavnom i losim momcima. Zato je bilo koji dijalog u kome ucestvujemo unapred jos tezi za nas jer nas uglavnom ne vole i nemaju razumevanja za nas. Zato treba da ovakvim akcijama pokazemo koliko smo humani, spremni da pomognemo i uradimo vise od ostalih. Ovakvim akcijama postizemo male, ali stabilne korake ka promeni javnog mnjenja u vezi motociklista i sebi gradimo bolju poziciju u bilo kakvim buducim ozbiljnim razgovorima i pregovorima. Jeste put dugacak i trnovit, ali uz pametnu i istrajnu kampanju, rezultati ne mogu izostati.

 

Bravo , to sam upravo i želeo da kažem ! Što se tiče medija , znate i sami da uvek možete računati na moju pomoć ! Idemo dalje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa sto ne poradis?

 

...ili mislis da je dovoljno napisati neka-se-poradi i mi svi krecemo da poradimo...bez obzira sto smo vec poradili na tome.

Malo realnosti ipak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Evo jos par slicica.

 

Polazak sa parkinga bazena na brdu.

 

Vlado, jel' ovaj momak što stoji sa vama vozi ovog Fireblade-a iz 2007 u HRC bojama ako me vid dobro služi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Evo jos par slicica.

 

Polazak sa parkinga bazena na brdu.

 

Vlado, jel' ovaj momak što stoji sa vama vozi ovog Fireblade-a iz 2007 u HRC bojama ako me vid dobro služi?

 

Da, da a taj momak sam ja. ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Lep momak, lep motor, a tek sto igra CS... :)

Ja ne bih isao tako daleko  :D, ali motor je definitivno primecen i to kao, verovatno, najlepsi tog dana. Stvarno izgleda mnogo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja