Jump to content

Moto Zajednica

pottrebnba pomoc oko pokretenja tv emisije o motorima

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova

kao sto pise u naslovu potrebna mi je pomoc oko pokretanja emisije o motociklima i motociklizmu,imam produkcijsku ekipu pa solidnih ideja pa me interesuje sta bi to bilo zanimljivo iz ugla motociklista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

sigurnost motociklizma, oprema, pozivanje ljudi u emisiju da pricaju o iskustvima i da podele znanje. cak bih mogao podeliti emisiju u nekoliko sekcija kao na primer "garaza" "putevi i opasna mesta po srbiji" i slicno. moze se jako puno uraditi samo se treba setiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

ideja ima milion, kao sto vec vidis iz prethodnih postova, ali da bi dobio konkretne predloge treba malo da opises sta i kako mislis/mislite da pravite (snimate). Da li cete to da radite iz dobre volje ili da se i zaradi neki dinar. Od toga zavisi (mada to znas i sam), koje rubrike ubaciti, jer ne kosta svaka rubrika isto.

 

Prva i osnovna stvar je budzet koji posedujete, odnosno na koji nacin mislite da ostvarite profit radeci to sto planirate da radite.

U startu treba da osmisliti neki osnovni koncept od kojeg se polazi, odnosno neke rubrike koje ce biti stalne,tj. u svakoj emisiji, tipa:

1.predstavljanje (test) motocikla

2. Noviteti, odnosno vesti iz sveta motociklizma

3. Uradi sam (pokazati gledaocima sta i na koji nacin mogu sami da urade na svom ljubimcu - servis i modifikacije)

4. Reportaza o nekom putovanju (interesantne lokacije,putevi za voznju)

5. Reportaza o firmi/servisu za motocikle

6. Moto oprema (sta je novo na trzistu, gde su popusti, gde sta moze da se nabavi, sta za cega sluzi)

7. Skola voznje

8. Moto sport

...

 

kao sto visis ima milion tema (ovo su samo neke koje su mi sad pale na pamet)

 

Pored ovih mozete da pravite i neke periodicne/ne stalne rubrike....

 

Takodje je veoma bitno (sto te ja ovim putem i pitam) gde i na koji nacin ce se emitovati emisija,koliko ce da traje svaka epizoda, emitovanje jednom nedeljno, jednom mesecno...kvalitet produkcije,bla, bla... jer od toga zavisi i gledanost, a samim tim i prihod, a samim tim uspeh koji ce te ostvariti.

 

Jel planirate da radite iz ljubavi ili da pored zadovoljstva i zaradite neki dinar?

 

Pitam te sve to jer imam iskustva u slicnom projektu - radio sam emisiju "TUNING&STYLING" o modifikovanju automobila.

Produkcija je trajala dok je trajala nasa dobra volja da je radimo, jer je prihod bio NULA (dobro ne bas nula, ali nedovoljan). Da bi radio iole kvalitetno, treba ti dobra ekipa (koja kosta), dobra oprema (koja kosta) i dosta vremena (koje opet kosta, jer treba i od neceg ziveti).

 

Ali ipak, svaka cast za ideju!!! Uuz dobru organizaciju, OGROMNU energiju i dobru ekipu moze itekako da uspe.

 

Zelim vam uspeh  i da istrajete u tome sto ste naumili.

Ako ikako mozemo pomocu, tu smo, slobodno zovite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

kao sto pise u naslovu potrebna mi je pomoc oko pokretanja emisije o motociklima i motociklizmu,imam produkcijsku ekipu pa solidnih ideja pa me interesuje sta bi to bilo zanimljivo iz ugla motociklista

 

ovde imas materijala za "spansku seriju"  :)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23275.0

 

a i gde god drugde da kliknes na ovom forumu imas toliko dobrog materijala da nema te produkcije koja bi sve zanimiljivosti mogla da pokrije (garaza, motoristi na drumu, akcije moto zajednice, moto oprema...pa i crna hronika u edukativnom smislu...)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

kao sto pise u naslovu potrebna mi je pomoc oko pokretanja emisije o motociklima i motociklizmu,imam produkcijsku ekipu pa solidnih ideja pa me interesuje sta bi to bilo zanimljivo iz ugla motociklista

 

ovde imas materijala za "spansku seriju"  :)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23275.0

 

a i gde god drugde da kliknes na ovom forumu imas toliko dobrog materijala da nema te produkcije koja bi sve zanimiljivosti mogla da pokrije (garaza, motoristi na drumu, akcije moto zajednice, moto oprema...pa i crna hronika u edukativnom smislu...)

 

 

 

 

 

 

evo kocha ima dobru ideju. znaci prvo pogledas forum, tu ima dosta da se obradi u emisiji. emisija moze biti jako dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Hvala svima na sugestijama,trenutno sam u pregovorima sa nekim sponzorima,onda cemo nesto snimit kao neke pilot epizode,poslije toga idem od televizije do televizije da predstavim projekat nadam se da ce mi bar neka izaci u susret na teritoriji Srbije.Posto ovdje u CG nije bili neke zainteresovanosti.

Planirao sam (uz saglasnost autora) da reklamiram i bjbikers,ali o tome tek kad pocne snimanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako nesto znaci, u poslednjem broju Moto Magazina ima rubrika sa statistickim podacima o rastu broja motocikala kod nas iz godine u godinu, sto znaci rastu same popularnosti ove teme. Mislim da bi to moglo biti od velike vaznosti prilikom predstavljanja ovog projekta na razlicitim televizijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Tema stara godinu dana...

 

 

Nit ima slicne teme nit resenja problema!!!

Danas ceo dan gledam Hrvate.Imaju petnaestominutnu emusiju o motorima,vrlo bogatog sadrzaja.Zasto je ne bi imali i mi!!!

Toliko bajkera a ja moram da cekam Alvirovica da u deset emisija ukaze dva minuta o bajkerima.Sramota!

Muvaju i ovi iz Vrelih guma al sve to slabo i uz put.

Treba emisija o motorima pod hitno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

sszgo - podržavam.

 

jbt ili nek se javi lik koji je pokrenuo temu, ili neko drugi ko će da pravi emisiju, ili nek se zaključava.. svaki put se is3pujem da neko stvarno hoće da pravi emisiju...

 

na kraju ću ja ;D samo da zovem čika Đoleta Đenića da mi pomogne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pa ja bi prvi da radim emisiju , al nema sponzora ni za lek , rachunaj da bez 1500e po emisiji nema od toga nishta , niste svesni koliko je skupa sekunda i to na nekoj lokalnoj televiziji , a treba ti bar dve godine da predjesh na neku mainstreem televiziju , a stici do neke od 5 najgledanijih tevevizija posle je josh dosta muke ali generalno to je manji problem od samog pochetka ako postoji realni kvalitet ;)

 

ako neko je rad da investira , rado cu se upustiti u ovu prichu , de cesh bolji posao od nechega shto volish ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja