Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone ili kombinezon za grad

Recommended Posts

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Od kako se temperatura spustila poslednjih nedelju-dve, svako jutro mi se noge smrznu na putu do posla. Uvek nosim jaknu, ali mi je glupo da idem u pantalonama, pa da se presvlaèim na poslu i to sve zbog par kilometara vožnje. Negde sam èuo za pantalone koje se nose preko ovih obiènih "pešaèkih" i nekako jednostavno navlaèe i skidaju. Još bolje mi deluje kombinezon u koji bih ušao potpuno obuèen, nešto kao oni automehanièarski, samo sa par protektora. Nisam uspeo na louis-u i hein gericke da pronaðem ništa interesantno. Ima li neko kakvu ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

uhhhh... potpuno te razumem. jos se lecim od pre par dana, kada sam se vracao uvece. sad, znao sam da ce da bude smrz, pa se natronto u kancelariji, ali posto se sipci 15 min pesaka do parkinga, stigo sam znojav, seo na masinu, i filozofijom "nek agonija sto krace traje" pokosio rekord do kuce, a i sebi zdravlje. trebo sam se presvuci kod masine, al ajd sad...

treba uzeti nesto da se brzo i lako navuce preko i isto tako lagano svuce. ja razmisljam da odradim termo pantalone sa po rajsferslusom duz oba spoljna sava. cap-cap. sad sumnjam da bi rajsferslus odigrao jaku ulogu pri padu, mislim da bi se otvorili, ali sto se tice drzanja dok zujis i brzog montiranja, tu su extra.

Endurac, prati ovo pomno... :D

 

nesto vako

Fh5fl_paabbqxx3.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

I ja vec dugo razmisljam o takvoj soluciji, cekam da prelomim pa da realizujem isto.

 

Evo vam dva konkretna prijedloga. U oba slucaja su u pitanju textilne pantalone sa rajfeslusom koji se proteze cijelom duzinom. Nemaju protektore ali imaju prostor za ubacivanje istih na koljenima.

 

 

IXS-ov model Maui - 105 eura - vodo i vjetro-nepropusne (mogu se kupiti u BSZCompany-u i kod Auto Grk-a, u BSZ-u ih imaju na lageru, gledao sam ih)

 

pxPBd_ixsxraintrousersmaui105euraubszubd3.th.jpg 0hoDo_ixsmaui78eurakodsepicaudumi0.th.jpg

 

 

Iz Louis-a mozete naruciti Outdoor-ove pantalone - 70-80 eura (manje velicine su 70e a vece 80e)

 

aDxPL_louisoutdoor80eurafs4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja problem resavam jednostavno - ne mrzi me da se kuci obucem u pantalone, jaknu i rukavice (kacigu podrazumevam) i pravac na posao, koji mi je udaljen svega 3-4km od kuce. U kancelariji imam odelo ili dva koje donesem kad dodjem kolima na posao (u proseku 50% dolazaka nedeljno mi je kolima a 50% motorom), i cim stignem lepo se presvucem za 5 minuta i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja sam kupio kishno odijelo u ribarskoj radnji , ono gumeno dvodjelno i navucem pantalone , pod njih je toplo ubistvo i miran sam , cim dodjem na posao skinem u kofer mi zauzme jedno 1ml prostora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

I ja svaki dan pre posla navlachim kombinezon preko garderobe i skidam ga kad stignem na posao...

U pochetku mi je bilo cimanje, a sad je vetj stvar navike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

stvarno ste amateri :D

Koma i ja smo nabavili po jedan ovaj! ima samo jedan problem, mnogo mi je vruce kada je vise od 10 stepeni, pa moram da raskopcavam jaknu i da dizem vizir ne bi li se o'ladio!!!

 

Imam samo dve reci koje opisuju ovu napravu: DNEVNA SOBA!!!

 

nWJX0_dnevnasobaqa7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Ove "overpants" pantalone su suviše uske. OK su za farmerke, ali mi se èini da bi se pantalone poprilièno izgužvale. Varijanta sa presvlaèenjem je dobra, samo što sam malo preterao kod izbora pantalona. Kupio sam neke Germas Highway, u kojim sa oznojim dok stignem od motora do kancelarije, a i kreæem se kao robokap. :)

 

@mina: O kojem modelu kombinezona se radi?

@dane@: Ovo je prava stvar. Mislio sam da se pravi samo za skutere. Daj neki link. Kako se ovo uopšte zove? Ja ga zovem æebence. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
stvarno ste amateri :D

Koma i ja smo nabavili po jedan ovaj! ima samo jedan problem' date=' mnogo mi je vruce kada je vise od 10 stepeni, pa moram da raskopcavam jaknu i da dizem vizir ne bi li se o'ladio!!!

 

Imam samo dve reci koje opisuju ovu napravu: DNEVNA SOBA!!!

 

[img']http://cdn.bjbikers.com/images/imported/RQ/jbR1z_dnevnasobaqa7.jpg[/img]

 

Druze jel dovoljno zalednelo da stavljamo ove nase zeceve,mozda da sacekamo jos malo a? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

 

@mina: O kojem modelu kombinezona se radi?

@dane@: Ovo je prava stvar. Mislio sam da se pravi samo za skutere. Daj neki link. Kako se ovo uopšte zove? Ja ga zovem æebence. :)

 

 

Dajte ljudi link....otpadose mi noge...vidim da ima i za Stroma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Firma se zove TUCANO URBANO. Dzaba link, mora neko da vam kupi u inosranstvu i donese... cena oko 70-80 evrica... Dzabeeeeeeeeee

Koma moze i danas da se vozi samo bez jakne gore, eventualno neka lanena kosuljica, da fino produvava :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
Firma se zove TUCANO URBANO. Dzaba link' date=' mora neko da vam kupi u inosranstvu i donese... cena oko 70-80 evrica... Dzabeeeeeeeeee

Koma moze i danas da se vozi samo bez jakne gore, eventualno neka lanena kosuljica, da fino produvava :D :D :D[/quote']

 

uh,hvala ti druze,za malo da se pretoplim i da obucem duks...hvala :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
stvarno ste amateri :D

Koma i ja smo nabavili po jedan ovaj! ima samo jedan problem' date=' mnogo mi je vruce kada je vise od 10 stepeni, pa moram da raskopcavam jaknu i da dizem vizir ne bi li se o'ladio!!!

 

Imam samo dve reci koje opisuju ovu napravu: DNEVNA SOBA!!!

 

[img']http://cdn.bjbikers.com/images/imported/IT/8GxRv_dnevnasobaqa7.jpg[/img]

 

Ljudi moram samo da napisem da je ovo definitivno strasna stvar...sinoc sam stavio na motor jer je bilo hladno,normalno vozio u gradskim cipelama i farmerkama do kafane a kada sam krenuo iz nje kisa lije kao iz kabla...sednes opet lepo na motor,suvo sediste uvuces nogice i pun gas,toplo,suv si ,cipele gradske suve...definitivno vredi svaki dinar i preporucio bi svima koji nemaju auto i moraju da voze motor i zimi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Samo mi hvalite to æebence... Gde ja da ga kupim? Našao sam ga u Italiji za 66 eur, ali tip tvrdi da je poštarina do Srbije 100 eur! Ništa nisu pomogla moja ubeðivanja da mi je Hein Gericke slao lanac i lanèanike za 5 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
Samo mi hvalite to æebence... Gde ja da ga kupim? Našao sam ga u Italiji za 66 eur' date=' ali tip tvrdi da je poštarina do Srbije 100 eur! Ništa nisu pomogla moja ubeðivanja da mi je Hein Gericke slao lanac i lanèanike za 5 eur.[/quote']

 

to je cena ,meni i danetu je drugarica donela..ne znam kako da ti pomognem,ako neko ide zamoli ga da ti ponese,ako imas tamo nekog neka ti ubaci u bus,to se pakuje u jednu obicnu kesu.

ali vrhunska je stvar,samo ti treba dobra jakna i nama svlacenja i oblacenja po pola sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam resio da kupim tucano ali izgleda da ovde nema dilera. Kada se salje postom je skupo, mozda da se udruzi nas nekoliko - izaci ce jeftinije garantovano.

 

Na ovaj nacin moze sezona da se produzi. Imam ortaka koji ga ima (doduse za skuter) i kaze da je savrseno.

 

Video sam na sajtu da ima i posebna navlaka koju stavis na kvacilo, sacuva cipele pri saltovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja