Jump to content

Moto Zajednica

prva pomoc za 300 dinara

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Prvu pomoc sam kupio jos prosle godine u metrou i jedva sam je spakovao ispod sedista.A sto se tice sijalica jedino da povadim alat i umesto njega stavim sijalice. :( :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R, Yamaha X max 300

Danas sam bio u Metrou, kupio prvu pomoc 350 din i florescentni prsluk 90 din!!! Da kupio sam i aluminujumske kapice za ventile na tockovima za 114 din, a u na Novom Beogradu u radnji gde drze Luis opremu ista prva pomoc kosta 800 din, a kapice 500, pritom su identicni proizvodi, na prvoj pomoci su cak zaboravili da skinu cenu iz Metroa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam uzeo jos prosle godine. Imas skoro sve sto je potrebno samo u manjem pakovanju i mali osiromaseno u odnosu na prvu pomoc za auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja nemam onu karticu za kupovinu u metrou.

Jel ima neki kolega koji bi ucinio dobro delo i da mi uzme prvu pomoc pa da mu ja donesem parice???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nosim PP i sijalice od prvog dana kupovine motora. PP sam kupio na bubnju za neku sicu para, onu veliku plavu za kola, ispostavilo se da je kompletna. Cak sam dodao i prasak protiv bolova  ;)

A da, sve to nosim u rancu jer ispod sedista nema mesta, naravno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja pre neki dan kupih tu PP iz Metroa, cena je 411 din. Na kutiji pise da je po JUS-u pa nisam ni otvarao da vidim sta sve ima. Valjda je tu sve sto treba. Uzeo sam i prsluk za 120-ak din. I jedno i drugo nosim u rancu jer na motoru apsolutno nema ni trunke prostora.

 

Na pumpama sam nalazio samo auto apoteku tj onu ogromnu kutiju a to nije dolazilo u obzir za motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

OPREMA ZA PRUŽANJE PRVE POMOĆI

 

U motornim vozilima, osim u motociklima radne zapremine motora do 50 cm³, mora postojati, na vidnom mestu, oprema za pružanje prve pomoći (kutija prve pomoći) tako da je vozač može po potrebi, koristiti.

 

Sta znaci na vidnom mestu??? Ja nema prostor ispod sedista, kad skinem kofer nemam nikakav prtljazni prostor (osim onog za alat gde ne moze da stane nista drugo). I meni ispod sedista nije ni malo "vidno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

 

OPREMA ZA PRUŽANJE PRVE POMOĆI

 

U motornim vozilima, osim u motociklima radne zapremine motora do 50 cm³, mora postojati, na vidnom mestu, oprema za pružanje prve pomoći (kutija prve pomoći) tako da je vozač može po potrebi, koristiti.

 

Sta znaci na vidnom mestu??? Ja nema prostor ispod sedista, kad skinem kofer nemam nikakav prtljazni prostor (osim onog za alat gde ne moze da stane nista drugo). I meni ispod sedista nije ni malo "vidno".

 

 

Mislim da je ovo malo besmisleno sroceno,trebalo je valjda da pise "mora postojati i biti dostupno ili dati na uvid sluzbenom licu ako ono to zatrazi ili sl."! Ovako samo da ga nosis na glavi ili na rezervoaru......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Moram da upozorim sve vas koji planirate da kupite prvu pomoć iz Metroa- pre oko mesec dana otišao sam da kupim, ali ni jedna (!!!) kutija nije bila kompletna! Radnik Metroa koji me je video da kupujem prvu pomoć bio je fer i upozorio me da prvo pogledam šta sam stavio u korpu- falilo je pola stvari sa spiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Prva pomoc netreba da bude na pristupacnom mestu da bi je prikazali ovlascenom licu nego da bi u slucaju nesrece neko ko vam pruza pomoc mogao lako da je nadje i upotrebi iskljucivo na vama i vasem suvozacu.Znaci prva pomoc sluzi za pruzanje prve pomoci vozacu i putnicima ,a ne trecim licima ,za njih se koristi njihova prva pomoc.

PS Ko sumnja u ove navode neka proveri nacela pruzanja prve pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Mene zanima uzeo sam prvu pomoc za kola,odvojio po komad i stavio u par kesa i pod sediste.Da li se to racuna kao prva pomoc?Mada je malo glupo,ko zna jel to jos sterilno i to... ne bih se previjao time  :D

Prva pomoc netreba da bude na pristupacnom mestu da bi je prikazali ovlascenom licu nego da bi u slucaju nesrece neko ko vam pruza pomoc mogao lako da je nadje i upotrebi iskljucivo na vama i vasem suvozacu.Znaci prva pomoc sluzi za pruzanje prve pomoci vozacu i putnicima ,a ne trecim licima ,za njih se koristi njihova prva pomoc.

PS Ko sumnja u ove navode neka proveri nacela pruzanja prve pomoci.

Ko sto sam napisao stim treba tebi da se pruzi pomoc pa ti stavi sta god hoces.Ako nekom drugom pruzis pomoc i izazoves problem mozes cak i da odgovaras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Aha, moze samo da me povuce za onu musku stvar...

Ja paket drzim na "pristupacnom" mestu, jer nemam zadnju policu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R, Yamaha X max 300

Ja nemam onu karticu za kupovinu u metrou.

Jel ima neki kolega koji bi ucinio dobro delo i da mi uzme prvu pomoc pa da mu ja donesem parice???

Kupio sam ti druze 410 din. u METROU javi se kad hoces kod mene je u Zemunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

MA DAJJJJJJJJJJJJ

a sta ce ljudi koji voze Zujalice, da stavi ranac na ledja pa sve potrpa u ranac........Neko moze u gepek ali sta ce ostali koj nemaju gepek???

APSURD!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

isto sto i kandidati za polaganje voznje, kako ce da doteraju motor do poligona ako su vratili L table :)

 

...na zalosta nasi zakoni su suplji ko sita al na nasu stetu naravno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

MA DAJJJJJJJJJJJJ

a sta ce ljudi koji voze Zujalice, da stavi ranac na ledja pa sve potrpa u ranac........Neko moze u gepek ali sta ce ostali koj nemaju gepek???

APSURD!!!

 

Apsolutno si u pravu!

Treba zujalice osloboditi nosenja prve pomoci jer kada vozac padne sa njih prva pomoc mu ne treba, a ne moze ni da pomogne nekom drugom jer mnogo brzo vozi i ne vidi kada nekom treba pomoc...

Ma daj...

U krajnjem slucaju tenk torba, pa u nju.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 683 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000xr, Piaggio Madley 150.

ma da sad cu tank torbu da nosim samo za prvu pomoc puca mi tuki bash ... zasto u kolima moze u gepek a na motoru da bude na vidnom mestu ? debilizam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Tank torba Held Tiny, zapremine 1L i cene 2000 dinara je meni savršena za prvu pomoć. Stane taman u veći džep i još ostane mesta za recimo novčanik. U providni deo ide mobilni, u manji džep još nešto od dokumenata... Kada se skine sa rezervoara može da se nosi kao pederuša. Bolje 2000 za torbicu nego 3000 za kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R, Yamaha X max 300

Tank torba Held Tiny, zapremine 1L i cene 2000 dinara je meni savršena za prvu pomoć. Stane taman u veći džep i još ostane mesta za recimo novčanik. U providni deo ide mobilni, u manji džep još nešto od dokumenata... Kada se skine sa rezervoara može da se nosi kao pederuša. Bolje 2000 za torbicu nego 3000 za kaznu.

gde si kupio tu torbu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

gde si kupio tu torbu?

www.motokucalazarevic.rs, brka (mladenovac), a ima jedna i u kdm-u.

Takodje, u Maxmoment-u imaju torbicu na slican fazon koja moze lepo da se prosiri i da stane svasta u nju, a kada se sklopi kao pederusa.

Maxmoment moto shop, Karadjordjeva 55

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Meni je Dimac pre par dana u Metrou kupio prvu pomoc za 410 din, a to sta ima u njoj uopste me ne zanima, jer je fabricki upakovana u celofan! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja