Jump to content

Moto Zajednica

Jagnjijada 2009 - Organizovani odlazak

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Oko mene ima puno ljudi koji bi isli, a nisu na forumu. O kakvimprijavama se radi? Ja sam razumeo da su svi dobrodosli!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa, vrati se na pocetak teme, tamo pise i o organizovanom odlasku (to, doduse, pise i u naslovu teme i svakom odgovoru na temu, pa i Tvom), zatim o prebrojavanju zainteresovanih da bi organizator mogao da ima okvirnu sliku iz logistickih razloga, a u njih spada i kotlic koji bi se za nas spremao, zatim prosotr za izlaganje motora, pa prostor za kampovanje onih koji bi prenocili i slicno. U jednom momentu je Gremlin insistirao na glasanju za jagnjecu kapamu da se vidi koliko je ljudi zainteresovano da to proviri iz kotlica, a sad u svemu tome potrazi o kakvom se "prijavljivanju" radi :)

 

Naravno, prilikom prijavljivanja ne treba biti neozbiljan, jer se kod prijava na ovom forumu ocekuje onaj stepen ozbiljnosti koji zahteva da razmislis pre prijavljivanja, bar utoliko da ne bi neko pravio kolicine koje ce se posle bacati, eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Pozdrav,

 

pa, vrati se na pocetak teme, tamo pise i o organizovanom odlasku (to, doduse, pise i u naslovu teme i svakom odgovoru na temu, pa i Tvom), zatim o prebrojavanju zainteresovanih da bi organizator mogao da ima okvirnu sliku iz logistickih razloga, a u njih spada i kotlic koji bi se za nas spremao, zatim prosotr za izlaganje motora, pa prostor za kampovanje onih koji bi prenocili i slicno. U jednom momentu je Gremlin insistirao na glasanju za jagnjecu kapamu da se vidi koliko je ljudi zainteresovano da to proviri iz kotlica, a sad u svemu tome potrazi o kakvom se "prijavljivanju" radi :)

 

Naravno, prilikom prijavljivanja ne treba biti neozbiljan, jer se kod prijava na ovom forumu ocekuje onaj stepen ozbiljnosti koji zahteva da razmislis pre prijavljivanja, bar utoliko da ne bi neko pravio kolicine koje ce se posle bacati, eto...

Hvala na obavestenjima, ja cu ubrzo prijaviti broj ljudi koji ide samnom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Nešto mi govori da ovu feštu nikako ne bi trebalo propustiti. Stoga, eto i mene na spisku. E, sad, što se kapamice tiče...naravno! Ja uvek savetujem nešto čorbasto pre pečenja! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Još nije zvanično objavljeno, ali mislim da grupa CHOPPERS-a iz Mladenovca, u saradnji sa svojim članovima iz ostalih gradova, priprema mini skup u tom terminu gde je uključena i poseta jagnjijadi. Ne bi bilo loše da se akcije objedine. Naknadno ću ubaciti ime čoveka iz organizacije i telefon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Nadam se da ce biti dosta jagnjica jer dolaze bajkeri iz bgd-a. beste sivi oblaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Definitivno, ovo se ne sme propustiti. Jos treba samo da vidim da li sam +1 ili single....Sad jos cekam temu za prijave.. ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

jel ovo bese spisak za kapamu  8)

 

1. Misha i Ljilja Pei

2. Gremlin i Gremlinka (ako bude dobra  Zelenko)

3. dr.Bane

4.Saxi & Saxolina

5. dimac

6.M a R k o

7. Lancia88 x barem 2 (ne znam za ostale koji bi posli da li su za kapamu)

8. thelord

9. kochaMatori (+ kochaMladji opciono - ako tada ne bude u vakumu izmedju prodaje i kupovine motora)

 

mada ne ljutim se ako umesto/pored kapame padne i ariljski specijalitet "jagnjecina u vocu i povrcu"  ::)

 

zJTnk_28052008044800x600gy7.jpg

W203w_28052008045800x600ni5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Citiracu samog sebe.....

 

Kapama, staro srpsko jelo. Uzme se mlada jagnjetina /najcesce jagnjeci pikljevi/, napravi se nesto poput gulasa od toga, a pred kraj se ubaci zelje. Postoje razni modaliteti, naravno. Sluzi se vruce, direktno iz kotlica, a odozgo se zvizne dobra kasika kiselog mleka, po mogustvu ovcijeg.

 

Ne verujem da moze da se nekom iskrenom ljubitelju jagnjetine ne dopadne kapama.

 

Naravno, Greca je dodao neizostavnu lepotu dozivljaju, vruc lebac iz furune :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nismo mnogo probirljivi ;) Vidis i sam da se skoro sve vrti oko klope, a voznja je usput ;D

 

Ako cemo bas Muckalice moracu preko leta da jednom da uhvatim caleta kad je slobodan da pravi muckalice na Kosmaju jer je stvarno ekspert, tu ni baba ni majka ne mogu da ga pobede. Kad bih povuko makar malo na njega za spremanje hrane... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Muckalice ne odbijam, ni u ludilu :D. Jedino sto, posto je jagnjeca tema, da se drzimo jela od jagnjetine. Znaci, pecenje, kapama, jagnjeca sarmica u maramici, jagnjeca corbica, jagnjeci pikljevi, starija jagnjetina, tj ovcetina.... :D

 

Ajd nagradno pitanje, ko zna kako se zove jegnje adolescent /nije mlada jagnjetina, nit je ovcetina/ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ne! Muckalica samo i jedino od svinjskog mesa, onog od kog se prave raznjici! Ako neko pravi drugacije, dolazim da probam ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja