Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Krusevac - Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

ponedeljak; 2 MArt 2009

 

:) Stigao sam na autobusku stanicu u Beogradu:

IMG_7251.jpg

 

posto sam imao naporan dan, zakupio sam zadnjih 9 sedista da se ispruzim i malo odmorim :)

IMG_7254.jpg

 

Juce  je bilo prelepo vreme pa sam ocekivao da ce i danas biti suncano. Malo sam se presao. Posto sam stigao u Krusevac sa namerom da prevezem Afriku u Bg, oblacno i mestimicno kisovito vreme nije moglo da mi poremeti planove.

 

Utorak; 3 Mart 2009

 

Oko 10:30 posao sam iz Krusevca preko Kragujevca, Arandjelovca, Lazarevca i ibarskom magistralom do Beograda.

 

Cesto sam ulazio u kisovita podrucija pa sam fotoaparat pakova u torbu, ali sam ipak uspeo da zabelezim par interesantnij fotki sa puta:

 

Oprostice te mi ali stvarno nemam pojma gde sam sta slikao: 

 

IMG_7265.jpg

 

IMG_7277.jpg

 

IMG_7287.jpg

 

IMG_7293.jpg

 

IMG_7300.jpg

 

IMG_7304.jpg

 

IMG_7322.jpg

 

IMG_7327.jpg

 

IMG_7334.jpg

 

ovo je sada Kragujevac:

IMG_7356.jpg

 

a ovo je Lazarevac, Lalajko i Ja:

IMG_7373.jpg

 

Kada sam posao od Lalajka, kisa je pocela jace da pada tako da sam do kraja morao da drzim aparat u torbi. Ali na dalje i nije bilo interesantnih fotografija Ibarska Magistrala, samo pravo....

 

 

:) e sada ide onaj interesantiji deo. Sinoc sam napisao ovu pricu i kada sam hteo da je postavim skapirao sam da nema niceg toliko interesantnog zbog cega bih ovo putovanje podelio sa forumasima, pa sam je zatim i izbrisao... ali ne lezi vraze... :)

 

Sreda ;4 Mart 2009; danas :)

 

Posle jucerasnjeg dana Afrika je bila sva blatnjava, pa cak je i sediste bilo prljavo, tako da prva stvar koja je danas trebala da s uradi jeste pranje:

 

IMG_7381.jpg

 

IMG_7385.jpg

 

Resim ja malo da se provozam po gradu i evo posledica te voznje: Tacno na semaforu ispred crvenkapice ja kocim na crveno svetlo. Sto ne mogu da kazem da je radio i covek iza mene. :) Ljudi iz prvog lica vam pricam, to je ono "Ko prezivi pricace"... Kakav je to udarac bio... i kako je to samo kratko trajalo.... u jednom trenutku ja sedim na Africi u drugom trenutku posle silovitog udarca dizem se sa zemlje... Ono sto se izmedju ta dva trenutka desavalo je to da sam u trenutku udarca poleteona haubu, udario ledjima i glavom u haubu i skliznuo na zemlju... Afrika je odletela  4 metra napred..... Iskreno nisam imao vremena da pomislim nista samo sam osetio jaku silu koja me je protresla...

 

Po ogrebotinama na pesackom prelazu mozete da vidite gde je stala:

IMG_7387.jpg

 

kako izgleda auto:

IMG_7387a.jpg

 

i afrika kad smo je podigli:

IMG_7388.jpg

 

 

Ustajem ja sa zemlje, mislima predjem preko celog tela da vidim da li sam i dalje u operativnom i funkcionalnom stanju :)... sve ok... uuu a nesmem ni da pogledam Afriku,pogledam ono vidim samo delove po putu... mislim se gotova je moja voznja motora za ovu sezonu.... Okrecem se prema coveku u kolima i pokazujem mu na semafor da je crveno, on izlazi iz kola,izvinjava se vidno potresen.Kaze, neko mi je svirao iza i on se okreuo da vidi sta je bilo.... Okupila se masa ljudi, svi me pitaju da li sam povredjen, a ja posto znam da nisam u mislima zalim Afriku i samo mi jeona u glavi samo da mi motor nije ostecen... Pridlaze dva momka i kazu mi "Brate mi smo tvoji" i pomazu mi da podignem motor. Nazalost u celoj toj guzvi oni se izgubise i nisam stigao da im se zahvalim. (E, ako slucajno procitate ovo, javite se da vas vodim na rucak)... Podigosmo mi Afriku, ja gledam motor, nigde nista, ni ogrebotine. Ne mogu da verujem.... Oni delovi po putu su bili od onog kineskog kofera i stvari koje su bile u njemu. Sednem ja, upalim motor, malo se gusi...opet.... opet.. i upali.... provozam ga ja malo u krug i sve radi super...

 

Padne meni kamen sa srca, pozovem ja opet saobracajce i kazem im da sam se dogovorio sa covekom. Odemo do njega kuci, on mi je dao nesto malo para, za novi kofer. Seli u kafic ispricali se dobro i na kraju smo zakljucili da nam je bas drago sto smo se upoznali... Stvarno je dobar covek, i mnogo mi ga je bilo zao, posle 2 sata njemu su i dalje drhrtale ruke. On mi kaze da po tome kako sam leteo, je misio da me je sve ubio...

 

E da, nije da nisam prosao bez telesnih povreda. Samo mi nije jasno kako se to desilo kada sam imao zastitne rukavice sa protektorima?

 

Polomio sam nokat..  ;D

IMG_7393.jpg

 

 

Sali na stranu, ostaje mi da se stvarno duboko, OPET, zahvalim Bogu koji me je spasio iz ove situacije koja ni malo nije bila bezazlena. Kornjaca koju sam nosio je izgrebana u visini 3-4 prsljena i jos uvek osecam mesto na glavi kojim sam udario u haubu... da nije bilo kacige sada bi neko pisao u meni u crnoj hronici i pricali bi ste kako je steta sto mu se to desilio.... pu, pu, pu :)...

 

Pozdrav svima od mene prezivelog :)

veve

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

takvi su svi carapani ,tvrdi kao afrika, sve u svemu dobro si prosao, ako je samo nokat.

 

tu sekundu ili delic sekunde kad cujes udarac,a  svatis da vise nisi na motoru nego na asvaltu...nikom da ne pozelimo

 

srecno ti bilo i neponovilo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobro je druže, hvala bogu da si ti dobro prošao...a za nokat nađi neku da poljubi i da prođe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Uff, citam i taman da ti kazem kako si se lepo provozao kad ono :o :o :o :o :o

Hvala Bogu pa si dobro ;)

Ajde odmori malo, dan-dva, ionako je kisa do kraja nedelje, pa posle brrrrmmmm ;D ;D ;D

 

A da, NOKAT :o :o :o Evo ja cu da ti platim nadogradnju vestaka  :P :P ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pridruzujem se ucescu za nadgradnju :D. Odlicno si prosao. Sad, pazljivo pregledaj da se nije iskrivila zadnja viljuska, osovina i sam tocak /zavisi gde te je udario u Afriku. Budala, krenuo goloruk na kontinent :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ja sam posle ove price dosao do zakljucka da treba dublje da secem nokte i da nikad ne stajem na "taze" crveno.

Dobro si prosao. Cini ti se da ti nista ne fali, tek ce za jedno dan 2 malo da boli po nesto. Imao sam i ja slicnu situaciju, tek posle 2 dana boleo kuk, a glavu jedno 7 dana nisam mogao da okrenem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

 

@zlajabgd

Bogami ja cu taj trenutak da pamtim... nema straha, nema misli, samo spoznaja da te je neko udario...

 

@shejtan

Pa malopre sam pomislio da odem motorom do greenet-a na kafu  i vidim kroz prozor kisa.... tako da cu svakako da odorim 2-3 dana :)

 

@arakis

Polako, ide leto bice i poljubaca :)

 

E, a za nokat moramo da se dogovorimo nesto... de cu ovako  nagrdjen u ljude.... moram sto pre na sredjivanje...

:) Evo nasao sam mesto gde nadogradjuju nokte.... moramo da saniramo posledice!!!

 

http://nadogradnjakose.wetpaint.com/page/Nadogradnja+noktiju?t=anon

 

@PICASOMZ

Prvo hvala Bogu jer da nije bilo njega ni opema me ne bi spasila. A posle hvala opremi, jer je stvarno odradila fenomenalan posao...

 

@misa-pei

Ma odmah sam gledao zadnju viljusku, lik me je udario u zadnji tocak tako da sam pomisli da je sigurno on unisten, a li vozio sam posle jos 5-6 kilometra i brzo i polako i nista, niti se trese zadnji deo, ma nista uopste, ide kao i pre sto je isla.... mada svakako moram da je vozim sada na servis, za svaki slucaj da se proveri sve detaljno... pa treba Srbija da se obidje ovog leta....

 

@muljaz

Pa tako nesto sam i ja ukapirao sada, a najace je to sto sam na dva zuta na crveno presao pre toga....

a sto se tice udaraca, osecam malo da me boli leva ruka kod lakta i kuk... ali na skali od 1-10 bol je inteziteta 0.5....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Veve , jesi li ti juce oko 5 sati popodne prolazio  Cukarickom padinom ? Bio sam u kolima pored tebe ali bilo mi glupo da se derem i pitam ko si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Brate i ti si morao da naucis ko ja. Na semaforu samo uz liniju i u retrovizor. Mene je prosle godine prosula zena. Jos kad sam joj se obratio ni prozor nije otvorila samo mi pokazala na sat kao zuri. Drago mi je zbog tebe i motora bas bi bilo sranje tek pocinje sezona, nisi se ni posteno navozao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@Mikulanac

Uh, mislim da sam to bio ja, bas sam tada od prilike tu prolazio. I bre Mikulanac pa  trebao si da se deres :) , bas bi mi bilo drago da te upoznam....

 

@kepo

:) pa tako to i ja gledam...

 

@Velja

Pa ja kad vozim uz liniju onda me preticu ko blesavi, sve na 20-30 cm... pa ja reko da preticem njih... i sve je super islo dok ovaj lik nije razbio taj sablon :) .... od sad i ja uz liniju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Nisam mislio ceo put uz liniju nego samo tu gde moze da nastane ovakvo sranje. Ja ovako radim:

Pre ulaska u raskrsnicu malo se primaknem liniji i ako se pali zuto ili prelazi pesak tj. ako trebam da kocim pre nego sto i pipnem kocnicu gledam intenzivno u retrovizor da pokusam da procitam da li ovaj iza mene gleda i koliko je daleko, koliko brzo vozi itd. Stati se mora ali u ako procenim da je rizicno stanem malte ne na liniju. Jednom sam stvarno u 29og novembra ovako izbegao i mnogo mi je bilo drago. Decko sa kadetom je izleteo do pola raskrsnice vratio se u rikverc i stao pored mene nije me ni pogledao.

Inace mog druga je udario covek dva semafora dalje nego mene na banditu i kad ga je ovaj pitao sta si to uradio ovaj mu je rekao da je mislio da ce obojica da prodju i pitao ga sto je kocio (na crveno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Dobro si prosao, a zahvaljajuci tvojoj Sreci ispade interesantna reportaza. ;)

Jezivo je koliko je tanka granica do katastrofe :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Uh dobro je, znaci bice jos mnogo lepih reportaza. Nece grom u Vevea,  ;)

A to za odabir mesta stajanja, prilicno je u zoni srece. Par puta stajao sam  na liniji i imao sam prilike da kola  prodju na vrlo maloj razdaljini od mene, otprilike sto blize to bolje, onako namerno, a stajati na crti takodje rizicno, pa otprilike je zakljucak da je to jako opasno mesto koje treba izbegavati ako ikako moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@velja

:) a bas sam vodio racuna, gledao i levo i desno i u retrovizor non stop... ali tad bas nisam pogledao...

 

@deki59

pa da, taman kad nisam imao sta interesantno da kazem zbog cega bih postavio temu, zacas se nasao razlog :)

 

a cak mi ni "film zivota" nije prosao kroz glavu u trenutku udarca, nekako sam ipak bio tu... verovatno mi nije bilo sudjeno da napustim ovaj svet pa mi zato nisu ni pustali film :) ...

 

@djomla

A bice odlicnih reportaza, sad sam se bas zainatio.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Jeste li vi ljudi videli kakav je auto nakon udarca u Afriku....Sta dalje da vam pisem.....Sledeci put kada se budes vracao, ili te put nanese tamo, svrati u manastir sveta Bogorodica i Djunisu. Ja tamo cesto idem, jer su moji odatle. Super si prosao..... Neka nas Bog cuva.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

Evo sada sam otisao da slikam zadnju viljusku, jeste kriva ali mislim da je takva bila i pre?

IMG_7399.jpg

    A ja mislim da nije, posle onakvog udarca nesto je moralo da plati  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Au al si me iscimao  :o

Ja krenuo da citam, reko jos jedan lep putopis, kad ono iz 1-2 sto bi rekli kladionicari  ;D

Pravi triler nema sta ! Vazno da si ti ziv i zdrav, a motorce ces da sredis .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@zozon

 

:D E, Afrika je ovo, nasao sam neku staru sliku i ipak je bilo krivo:

IMG_73__.jpg

 

@vule_tigar

:) pa i ja sam mislio da bude standardan putopis ali sudbina je imala druge planove..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja