Jump to content

Moto Zajednica

Metzeler Z6 Vs. Michelin Pilot Road Za Tdm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Znam da je bilo vec vise tema o gumama, ali me interesuju konkretno ove gume narocito kako se ponasaju na mokrom kolovozu. Znam da sve dobre gume dobro drze na suvom, ali je uvek problem mokar asfalt.interesuju me konkretna iskustva ljudi koji su koristili ove gume, mada dolaze u obzir i predlozi o drugim gumama.Pa, momci, izvolite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Imam na mom TDM-u METZELER Z6 i mogu reci da sam prezadovoljan.

Ponasa se odlicno po suvom, a po kisi sam takodje zadovaljan, mada nisam vozio cesto i nesto preterano puno. Ipak mi motor sluzi za suvo vreme, a po kisi auto. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dok sam vozio TDM-a kupio sam Z6 cim su se pojavile i tom trenutku su bile po meni best buy. Za njih nemam ni jednu jedinu zamerku. Odlicno drzanje i po suvom i po mokrom, trajale su 15k+. Pre njih sam voziuo Michelin Maraton koje su bile serijski na TDM-u i Metzeler mi je bio dosta bolji. Sto se tice Pilot Road, nisam ih probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Hvala, momci. Ima li neko da je vozio Michelin Pilot? Sto se tice voznje po kisi, naravno da najcesce vozimo po suvom, ali ako te kisa iznenadi na putu... sa losim gumama problem. Sada imam na TDM-u Pireli Sport Demon sa prilicno dobrom sarom, proizvodnje 2002g. i mislim da su prilicno "plasticne",tj. treba im dosta voznje da se zagreju, a za kisu....imao sam prilicno nezgodne situacije.Znam da je i godina proizvodnje veoma bitna bez obzira na saru, zato i hocu da ih zamenim. Dajte i neki komentar za Michelin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Hvala, momci. Ima li neko da je vozio Michelin Pilot? Sto se tice voznje po kisi, naravno da najcesce vozimo po suvom, ali ako te kisa iznenadi na putu... sa losim gumama problem. Sada imam na TDM-u Pireli Sport Demon sa prilicno dobrom sarom, proizvodnje 2002g. i mislim da su prilicno "plasticne",tj. treba im dosta voznje da se zagreju, a za kisu....imao sam prilicno nezgodne situacije.Znam da je i godina proizvodnje veoma bitna bez obzira na saru, zato i hocu da ih zamenim. Dajte i neki komentar za Michelin.

 

pogledaj ovu temu link teme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=21214.0

 

Ja uzeo Micehlin-a i nisam se nimalo pokajao. Prešao sam za sada nešto manje od 5000 km i još uvijek nema nikakvih tragova potrošnje. Odlično drži, što bi trebalo biti normalno za dvokomponentnu gumu, super se ponaša na kiši.

 

Ako ni zbog čega drugog, treba ići na Michelin jer je novija guma, dobrano je jeftinija od Metz-a i dvokomponentna je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Procitao sam sve textove, i hvala vam. Verovatno ce biti Michelin na mom motoru, jedino kako ga nabaviti, zato dajte kontakte da se proveri cena i dimenzije koje su mi potrebne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Možeš preko Joce, a pogledaj malo i po forumu, čini mi se da je Matav16 rekao da i on ima Michelin. Ja sam uzeo kod Joce i cijene su od njega (285 eura komplet).

 

Imaš i opciju da odeš do Osijeka i da te izađu jeftinije. Čini mi se da je to Grof-ova tema za gume i put u Osijek, pa i to pročitaj.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Imao sam Z6 dvije sezone ....

Guma je extra za suvo vrijeme ali po kisi zadnja je po meni previse klizava...mozda zbog toga sto nema saru po sredini mozda ne....uglavnom meni se nije svidjalo to sto je pri svakom kocenju zadnjom (pa cak i po suvom za razliku od Metzeler Lasertec(koja je ujedno i znacajno jeftinija) koji ima bolji kontakt sa podlogom i zadnja guma vidno bolje "grebe" pri kocenju) previse "klize" po podlozi!

Ipak Z6 odlicno drzi u krivini! Obozava "nagibe" sto se i vidi po gumi kad dodj vrijm za zamjenu...sredina ostaje kao nova a bocne strane se istanje toliko da sam ja skroz izbrisao sare!Vjerovatno se radi o meksoj smjesi pri krajevima da bi bolje drzala u krivini , sto je i pokazala za svo vrijeme dok sam je imao na mom motoru!

Razmisli o Lasertecu ako ti prdnja sara nije previse ruzna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Možeš preko Joce, a pogledaj malo i po forumu, čini mi se da je Matav16 rekao da i on ima Michelin. Ja sam uzeo kod Joce i cijene su od njega (285 eura komplet).

 

Imaš i opciju da odeš do Osijeka i da te izađu jeftinije. Čini mi se da je to Grof-ova tema za gume i put u Osijek, pa i to pročitaj.

 

Pozdrav.

Matav 16 trenutno ima Metzeler, a Michelin za 15-tak dana. Daj neki kontakt za Jocu na PP.

Imao sam Z6 dvije sezone ....

Guma je extra za suvo vrijeme ali po kisi zadnja je po meni previse klizava...mozda zbog toga sto nema saru po sredini mozda ne....uglavnom meni se nije svidjalo to sto je pri svakom kocenju zadnjom (pa cak i po suvom za razliku od Metzeler Lasertec(koja je ujedno i znacajno jeftinija) koji ima bolji kontakt sa podlogom i zadnja guma vidno bolje "grebe" pri kocenju) previse "klize" po podlozi!

Ipak Z6 odlicno drzi u krivini! Obozava "nagibe" sto se i vidi po gumi kad dodj vrijm za zamjenu...sredina ostaje kao nova a bocne strane se istanje toliko da sam ja skroz izbrisao sare!Vjerovatno se radi o meksoj smjesi pri krajevima da bi bolje drzala u krivini , sto je i pokazala za svo vrijeme dok sam je imao na mom motoru!

Razmisli o Lasertecu ako ti prdnja sara nije previse ruzna :)

Mislis da je Lasertec bolji od Z6? To sto je ruzna sara, savrseno me ne interesuje, vazno da dobro drzi u krivinama, da dobro koci i to sve kako na suvom ,tako i na mokrom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Znam da je Z6 skuplji ali meni je Lasertec tako dobro legao............

Evo ovih dana ga vozim po kisi i tvrdim da daleko bolje drzi po mokrom od Z6....

Znam da je smjesa bitnija od sare ali Z6 je stvarno klizav po mokrom a Laser drzi kao lepak....to je moj subjektivan osjecaj,naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja