Jump to content

Moto Zajednica

R1 dioda podesavanja, pitanja

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav

 

Posto sam skoro uzeo ovaj motor, imam neka pitanja:

 

Kada je motor hladan i startujem ga, broj obrtaja bude 1500, zatim kako se zagreva do 40 stepeni, broj obrtaja se smanjuje i staje na oko 900. Po servisnom uputstvu kaze da broj obrtaja u leru treba biti oko 1000-1100. Da li smeta sto je broj obrtaja na 900 i da li treba to da podesim. inace radi ok na 900...

 

kako se gleda nivo ulja - kad je motor hladan ili zagrejan? da li treba da radi ili da bude ugasen? da stoji ravno ili oslonjen na copavu?

 

Koja je normalna radna temperatura, da li je normalno da ide preko 100 ako se vozi u guzvi, i na koliko se pali ventilator?

 

kada je motor hladan i startuje se, na auspuhu bude belog dima...

kako se motor zagreva tako se kolicina smanjuje i na kraju potpuno nestane kad dostigne 40 stepeni...

ovo je normalno? (kondenzacija?)

 

cini mi se da lonac auspuha ne dihtuje najbolje, jer ako zapusim izduv dim krene da bije iz prednjeg dela auspuha gde je spojen sa izduvnom granom. da li na ovo treba obratiti paznju i nekako zadihtovati bolje, i cime / kako?

 

ako vozim po vlaznom putu i dodam malo gas u prvoj/drugoj, desi se da mi se zanese zadnji deo motora, da li je ovo normalno ponasanje za zujke (vozio enduro do sada)

 

da li se dijagnostika sama pali na instrument tabli (ako nesto nije u redu) ili treba da pritisnem neku kombinaciju tastera?

 

 

toliko za sada

 

hvala unapred na odgovorima :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

druže jel se ti šališ sa nama ili šta?  :)

 

ulje gledaš kad je motor ugašen. hladan vruć nebitno. važno je samo da motor odstoji nekoliko minuta da se ulje slije i tad ćeš videti stvaran nivo. ullje se gleda kad su oba točka na zmelji (ništa štender i slično) i motor u uspravnom položaju.

 

 

beli dim po ovakvom vremenu je kondenzacija i to je ok. ako ti smeta to što duva na spoju auspuha i grana skini pa stavi pastu za dihtovanje auspuha.

 

normalno je da ti kliza zadnji točak po ovakvom vremenu. (mada mi ovo deluje kao podjeb pitanje al ajde)

 

ja bih mi podigao ler na propisan br obrtaja.

 

 

uzeo si nezgodan motor a vidi se da nemaš iskustva, prijateljski savet je da se ove godine voziš lagano da bi se vozio i sledeće.

 

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

1. Povecaj ler

 

2. Hladan, dok ne radi,  uspravnom polozaju

 

3. Ako sad po hladnoci dize preko 100 to mi nije bas normalno.

 

4. Ok, ako ne duva BAS mnogo "nista ja tu ne bih dir'o"

 

5. klizace ti i u 3. i 4. i 5. i 6. , motor moze, pitanje je dal ti hoces.  ;)

 

6. Ako nije upalio crvenu lampicu na kontrolnoj, sve je ok pa nema potrebe da ga prebacujes u dijagnosticki rezim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

1. Povecaj ler

 

2. Hladan, dok ne radi,  uspravnom polozaju

 

3. Ako sad po hladnoci dize preko 100 to mi nije bas normalno.

 

4. Ok, ako ne duva BAS mnogo "nista ja tu ne bih dir'o"

 

5. klizace ti i u 3. i 4. i 5. i 6. , motor moze, pitanje je dal ti hoces.  ;)

 

6. Ako nije upalio crvenu lampicu na kontrolnoj, sve je ok pa nema potrebe da ga prebacujes u dijagnosticki rezim.

 

povecacu ler na 1000 RPM

 

zaglavio sam u spicu u centru grada i vukao sam se pola sata kroz tu guzvu u prvoj brzini, tad je otisao na 102C

inace van guzve po gradu je bilo oko 70-80C

 

ne diram auspuh jer nije bas strasno ;)

 

Au bato, srećno sa R1, nije to za neiskusne.

 

hvala, svi su jednom bili neiskusni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ali nisu tada vozili R1. ;D

 

Nego, daj okaci slike te R1 da vidimo kako izgleda. ;)

I daj malo vise podataka, koliko je presla, u kakvom je stanju i koliko si dao ako nije problem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

evo slike i ovde no prob:

 

26000km, god 2003

od nestandardne opreme ima ruza diskove, sportske pedale podesive i mozda jos neku sitnicu

 

2206_4687317841329525437_7854_n.jpg

 

2206_4687317841329525438_8060_n.jpg

 

n1091351230_30161319_5397.jpg

 

a tu je i oprema samo mi fali kaciga nova

n1091351230_30157608_2948.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Hm... ok...

 

Nek' ti je sa srecom i nek' te lepo sluzi kao sto mene takav model nije.

 

P.S. Ako ti budu trebale svecice za njega, javi se, ja sam za moju uzeo Denso Iridium ali nisam stigao da ih zamenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ako je bilo u zameni onda je cena ok s'obzirom da se vozila u zameni cene vise.

Mislio sam da si je uzeo u kesu.

 

A inace meni je na njoj otisao menjac (a motor nikad masiran i tockiran a to znam posto je u Mladenovcu od prvog vlasnika), osim toga, mislim da motor ne nudi ono sto ljudi pricaju, bar nije ispunio moja ocekivanja.

Eto toliko...

 

Zato sam se vratio neunistivoj staroj gardi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Isto tako moj drugar sa njom 22000 sa sezonu...prodao sa 45000 sad ima oko 60000 mozd ai preko, jedino sto je crklo je altenator...

kupljena je bila u extrimu na batajnickom putu...Odlicna masina malo ljudi se zali na nju..

 

P.S. To sto brka je imao lominu, to je druga prica... :P:P:P:P:P sala naravno...

Inace na svim yamahama do 2003god su "problem" menjaci.,... Previse su tvrdi i ako se ne paze crkavaju..Meni crkla druga takodje...

samo ti to odrzavaj kako treba i nema zime...

 

inace prelepa je!!!!srecno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Ventilator pali na 107 stepeni a temperatura od 95-100 stepeni je normalana radna temperatura za

taj motor.Narocito brzo dize temp. u saobracajnoj guzvi bez obzira na spoljasnju temperaturu.

Inace motor se vozi vrlo kultivisano i tecno do 8000 obrtaja a posle toga oprezno sa gasom narocito

u nizim stepenima prenosa i tim pocetnickim kilometrima na R-u

Uzivaj u njemu,to je mnogo bolji motor nego sto vecina nas moze da izvuce iz njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Koliko ja znam ventilator pali na 105 stepeni?

 

Bar je moja palila na toliko...

 

A radna temperatura kod mene je uglavnom isla od 75 do nekih 85 na otvorenom a kako udjes u gradsku guzvu pali ventilator bez pardona.

Mene je to mnogo izludjivalo i kod nje i kod Kawasakija ZX-6R koji sam imao posle nje.

Zato sam sada pored Yamahe YZF750R kupio Suzuki GSXR 750, uljaru koju sredjujem za sebe da vise ne bi razmisljao da li ce nesto da se desi i da li ce ventilator da se upali ili ne.

Mozda sam sujeveran, ali na ZX-9R mi zakazao termodavac i otisao mi dihtung glave, na ZX-6R kad smo isli na Goch takodje mi zakazao termodavac i nije upalio ventilator na vreme vec je podigao temperaturu sto su videli i neki clanovi foruma.

Ja ne znam da li sam stvarno toliko baksuz ali da se ne bi vise nervirao bez razloga, uzmem uljaru stare garde i ne mislim. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Koliko ja znam ventilator pali na 105 stepeni?

 

Da,proizvodjac deklarise da ukljucuje ventilator na 105+ - 3 stepena a iskljucuje na 98

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Hvala na ispravci, nisam znao.

Meni je palila na 105 a iskljucivala na 99. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja