Jump to content

Moto Zajednica

Obavezno osiguranje - koliko šteta je isplaćeno sa vaših polisa ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

O nelogicnostima u vezi visina premija za obavezno osiguranje motorcikala sam vec pisao u postu " šešeljeva taksa"  (strana 6 negde pri dnu  link: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=31038.100  ) , pa ne bi sad sve to da ponavljam.

  Sad sam hteo samo da probamo da vidimo koliko su opravdane tako visoke premije, i to ne nagadjanjem i predpostavkama. Zamolio bi vas da kliknete odgovor na ovu temu i da upisete sledece podatke :

 

 1.  Koliko ste moto polisa do sada zakljucili (platili)

 

 2.  Koliko puta je isplaćena šteta trećem licu sa vaših polisa

 

 3.  Prema slobodnoj proceni kolika je visina svih šteta isplacenih sa vaših polisa

 

 Napomena - znači pod tačkom jedan ne upisujete samo aktivan bajkerski staž u godinama . Neki ljudi u garaži istovremeno drže i registruju po više motora, te ako i vi spadate u takve entuzijaste sve polise saberite i stavite u scor. ( ja motore vozim 21 god. s tim da sam 3 godine registrovao po 2 motora  tako da je moja cifra 21+3=24 )

 I čemu sad sve to ? Pa eto ,ko što rekoh čisto da vidimo da li smo mi toliko rizična grupa po ostale učesnike u saobracaju.   Ili možda nismo? Ukoliko bi se recimo izjasnilo 60 ljudi sa u proseku 5 placenih polisa, i ako bi od tih 300 polisa bila isplaćena samo jedna šteta od 100 EUR-a , to bi znacilo da je nasa pretpostavka tačna. Onda bi mogli da zamolimo lanciu88 da se preko MAS-a od osiguravajućih kuća zatraži zvaničan podatak.

 Ukoliko bi broj isplaćenih šteta i visina istih bili znatno veći od toga , onda ne bi trebalo ništa čačkati, jer bi to verovatno bilo gubljenje vremena.

 

 Ne bi bilo loše kada bi zamolili svoje drugare koji se retko kače na forum da za to odvoje nekih par minuta, jer što je uzorak veći to će slika biti realnija.

 

I onda kad dobijemo zvanicnu informaciju da se recimo od 100 000 EUR-a incom-a od moto polisa, recimo za štete isplati 20 000 EUR-a , dok se od putničkih / taxi / teretnih vozila isplati 50 000, mi bi imali opravdan argument za zahtev da nam se naknada smanji 2,5 puta.

 Nije im dosta što nas već šišaju sa nebuloznom i enormnom taksom na luksuz, nego nas jos deru kao majmune tako što svaku stavku koju bi realno trebali da platimo pomnože sa koeficjentom n jer je to bože moj luksuz ( ovo je opet da napomenem  još uvek samo moje subjektivno mišljenje bazirano na činjenici da su neke moto polise skuplje čak i od polisa za taxi vozila)

 

 Ja bi sada jos samo hteo da vam se unapred zahvalim na saradnji, te da započnem .

 

 1.  Broj polisa                    24

 

 2.  Br. naplaćenih šteta    0

 

 3.  Isplaćeno                     0 EUR-a

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

25 polisa

 

4 naplacene stete

 

12.000,00 EUR-a

 

3.000,00 eura  Sam naplatio od drugih lica (osiguranja) koja su meni pricinila stetu.

 

Tri moja automobila su zavrsila na otpadu (totalna steta), mojom krivicom.

 

Na svu srecu crni bilans je prestao pre 5-6 godina.

 

Priznajem da spadam u jako rizicnu kategoriju, inace svi udesi koje sam ja skrivio su bili zbog prebrze voznje van naseljenog mesta, a bog me je cuvao jer nikad osim ogrebotina nisam bio povredjen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

1.  Za trideset godina vozackog staza verovatno sam zakljucio nekih 50 - tak polisa osiguranja ( i sad imam dva motora na svom imenu.

2.  Samo je jednom isplacena steta sa moje polise ( kad sam ja bio kriv ), i to ga nije isplatilo to osiguranje jer je propalo, vec neki fond u kom su sva osiguranja .

3.  Ne znam kolika je svota isplacena ostecenom, na sudu je trazio 30.000 DM ( za povrede ) - sta je dobio - pojma nemam .

      Ja sam se samo jednom pojavio na sudu tim povodom - kao svedok , a dalje su nastavili advokati osiguranja da se bakcu sa time .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

25 polisa

 

4 naplacene stete

 

12.000,00 EUR-a

 

3.000,00 eura  Sam naplatio od drugih lica (osiguranja) koja su meni pricinila stetu.

 

Tri moja automobila su zavrsila na otpadu (totalna steta), mojom krivicom.

 

Na svu srecu crni bilans je prestao pre 5-6 godina.

 

Priznajem da spadam u jako rizicnu kategoriju, inace svi udesi koje sam ja skrivio su bili zbog prebrze voznje van naseljenog mesta, a bog me je cuvao jer nikad osim ogrebotina nisam bio povredjen.

   

 

Johann, racunamo samo polise za motor i isplate vezano za stetu koja je pricinjena u udesu motorom ako si bio kriv...koliko shvatam, ti si i kola uracunao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

1.  Koliko ste moto polisa do sada zakljucili (platili)

 

  2.  Koliko puta je isplaćena šteta trećem licu sa vaših polisa

 

  3.  Prema slobodnoj proceni kolika je visina svih šteta isplacenih sa vaših polisa

 

 

Istina Shesti ! Bio sam umoran i prevideo jednu rec "moto" sorry..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

johann i drumskalisica jesu li te polise (johann 25 , drumskalisica 50) i stete vezane za obavezno osiguranje motorcikala ? Znaci kao sto je Shesti vec primetio navodite samo broj zakljucenih polisa obaveznog osiguranja za motorcikle i stete koje su isplacene sa istih. Ukoliko ste u nekom udesu bili krivi, a stetu platili iz svog dzepa, to onda ne navodite.

Takodje vidim da je tema pogledana do sad 135 puta , a samo 10 ljudi je ukucalo podatke . Nek vam ne bude tesko za par sekundi da upisete moze samo tri cifre jedna ispod druge bez teksta ( normalno da ispod mozete da dodate ako imate neki komentar ), bez obzira i ako ste do sada imali samo jednu polisu, cisto da napravimo neku statistiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Istina Shesti ! Bio sam umoran i prevideo jednu rec "moto" sorry..

 

Pa edituj svoj post, ispravi rezultat,nemoj da nam kvaris prosek ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Racunao sam samo polise za motor, mozda ih je bilo i vise od 50 , ( imam obicaj da imam po nekoliko motora ). Uvek sam placao samo obavezno osiguranje. Taj jedan udes u principu nisam bio kriv, al sam ispao kriv. Zena je imala samo posekotinu na ruci, a kad sam je pitao " Pa za to trazite 30.000 DM ?" rekla je " treba mi da kupim sinu stan " .  Cisto sumnjam da je dobila i 500 DM.  Pretila je i da ce da me tuzi, al sam joj ladno rekao " tuzi osiguranje, ja nemam nista sa tim "  Evo proslo je od tad 12 godina, a nije me tuzila , sta je i da li je ista dobila od osiguranja - pojma nemam niti me zanima  ( posto se pravila blesava na sudu samo da bi izvukla vece pare ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2862 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Moto polisa obaveznog osiguranja... najmanje 20, 25.

 

Kasko polisa, 3,4

 

Isplaceno sa obaveznog osiguranja.... 0 din.

 

Sa kaska.......podosta /u danasnjim parama, 2-3 000e/, steta koju mi je nanelo N.N. lice, nikakva moja krivica.

 

Predjenja kilometraza od 84. kad sam prvi put registrovao svoj motor.... mnoooogo velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja