Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KX 250 - pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pozdrav svima,

ozbiljno razmisljam da kupim Kawasaki KX 250 pa sam mislio da se obratim za pomoc jer imam par nedoumica. Dakle ovako:

-posto motor kupujem u Francuskoj interesuje me da li je moguce da se moto-kros carini ovde kod nas jer tamo nema saobracajna za ovu vrstu motora?

-cuo sam neke price da ovakvi motori imaju  radne satove posle kojih mora da im se radi generalna ili neka malo ozbiljnija popravka.Koliko je to tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Pariz francuska , gornji milanovac srbija

Pozdrav svima,

ozbiljno razmisljam da kupim Kawasaki KX 250 pa sam mislio da se obratim za pomoc jer imam par nedoumica. Dakle ovako:

-posto motor kupujem u Francuskoj interesuje me da li je moguce da se moto-kros carini ovde kod nas jer tamo nema saobracajna za ovu vrstu motora?

-cuo sam neke price da ovakvi motori imaju  radne satove posle kojih mora da im se radi generalna ili neka malo ozbiljnija popravka.Koliko je to tacno?

 

Pzdrav brate , ehhh ta lepa francuska  ;D

 

KX250 je full kross motor , znaci 55 ks , dvo takni rad  , moras da pravis mesavinu sam ,to znaci da ti sleduje svakih 50 sati klip i karike ( oko 170 evra )  , a svakih 100 lezajevi na radilici i na klipnjaci oko (100 evra ), plus razno razne dihtunge i kuplung oko 200 evra ) ...

 

Naravno posto je to jako , nenormalno jako , trosi lanac , gume, gorivo ( oko 7 litara na sat ) i pilota kao nijedna druga masina , osim motorne testere  ;D

 

Svaki  full kross nema saobracajnu , i to bilo koja drzava da je u pitanju , znaci da sluzi samo za motokros pistu , nema farove , nema bateriju , nema kljuc , mislim sve sto bih napravilo da lici na enduro motor ...

 

Kazi mi koji ti je stepen voznje ??? pocetnik  ,amater , pilot ??? za koju upotrebu zelis motor ?? takmicenje ili voznja po sumama i livadama i uvece provod u grad ???

 

Odgovori na ovo pa onda da nastavimo dalje ...

 

Pozdrav iz Francuske  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

E ovako. Vec nekih 7 godina vozim GSXR 750 tako da nisam bas pocetnik, ali isto tako kros nikad nisam vozio (jesam probao neke razno-razne endurke).A sto se tice same kupovine, ne planiram da se takmicim vec da malo sidjem sa asfalta i upoznam svu lepotu nasih suma i livada  ;). E sad nastavi ti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

za koliko se moze naci ta ljepotica&zvijer  ;D para mislim, jer je sam se i ja skroz primio na kros...

mislim da se registruje preko motor kluba

 

bolje da si temu stavio u 'motori'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

za koliko se moze naci ta ljepotica&zvijer  ;D para mislim, jer je sam se i ja skroz primio na kros...

mislim da se registruje preko motor kluba

 

bolje da si temu stavio u 'motori'

U pravu si prebacicu temu tamo.Nije jeftin mogu ti reci, ovaj je konkretno 96 god i kosta 1500 evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Mislim da za pocetak trebas da uzmes 125 2T ili 250 4T posto motor o kome pricas nije zajebancija, ljude malo ponese misao kako klinci voze ulicne 125ce i kao ma daj to je za decu. Tvrdim da nije tako ni blizu, pogotovo na terenu gde sve prolece drugacije i brze. Ja imam kx250f 2007 veruj mi da je prava mera. probao sam svasta jednog dana kada smo sredili stazu u jaku i zakljucak je da ni 125 nemozes voziti pun gas ukoliko nisi uvozan. Ako na 250 2T slucajno u doskoku mahinalno dodas gas ode ti na ledja, Jebeno !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Mislim da za pocetak trebas da uzmes 125 2T ili 250 4T posto motor o kome pricas nije zajebancija, ljude malo ponese misao kako klinci voze ulicne 125ce i kao ma daj to je za decu. Tvrdim da nije tako ni blizu, pogotovo na terenu gde sve prolece drugacije i brze. Ja imam kx250f 2007 veruj mi da je prava mera. probao sam svasta jednog dana kada smo sredili stazu u jaku i zakljucak je da ni 125 nemozes voziti pun gas ukoliko nisi uvozan. Ako na 250 2T slucajno u doskoku mahinalno dodas gas ode ti na ledja, Jebeno !    ;)

Verujem da je tako, ali mi je ipak ovaj lepotan zapao za oko. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Pariz francuska , gornji milanovac srbija

OK ,vidim dobro situaciju  ...

 

Treba tebi za pocetak polu sportski enduro , po mogucstvu vazducno hladjenje i 4 takni, znaci sve suprotno or toga sto si odabrao  :D

 

Evo na primer  ,yamaha 250 TTR , yamaha 600 TTR, Honda 600 / 400 / 250 XR , moze isto suzuki 350 DR ... ako imas malo vise para savetovao bih ti jako :

 

Suzuki 400 DRZ, ja sam ga licno proglasio kao idealnog za nase uslove  ;D

 

Evo ti link za temu endura :

 

Enduro motori se odvajaju u dve kategorije ...

 

1-- putnicki enduro

2-- sportski enduro

 

Svaka kategorija ima po tri pod kategorije , zavisi do kubikaze agregata , tezine masine , kapacitet gibanja amortizera ... to znaci da ima oko 6 kategorija za enduro motore , tezine idu od 105kgs pa do 250 kgs ... znajuci to , kako mozemo porediti BMW1200GS sa Hondu 250XR na primer 

 

1-- putnicki enduro :

            1a : BMW 1200GS , Varadero 1000, Vstrom suzuki ... preko 200 kg

                1b : africa , transalp , DR800 ....180 do 200kg

                      1c : DR650 , XT600 , freewind , dominator ...150 do 180kg

 

2-- sportski enduro :

                                      u pitanju je jacina agregata , kubikaza , gibanje amortizera

                  2a : KLXR650 , XR600 , DR350 , DR400 , ttr 600 ...

                      2b : XR400 , XR250, KLXR250/300 , ttr250

                          2c : WRF250/400 , EXC 400/450 , EXC200/250/300 2t ...

 

 

Pa tek onda ide kategorija supermoto  , svaki enduro se moze adaptirati kao supermoto ( 17 coli tockovi ) , na primer klx/klxr 650 je super za to , dr350 je nejak ali super i po putu i van puta ...

 

Mislim tesko je uporediti jedno za drugo , postoji motora koliko ukusa , motor je dobar prema situaciji odredjenoj a los za drugu ... tu jednacinu ne moze da resi matematika

 

 

 

Posalji poruku ovom clanu : IvanX , on ima i 400 I 600 XR, mislim da zeli jedan da proda, mocices da probas ,on ce sve da ti objasni uzivo , nije daleko , u Ljigu  ;D

 

Ivan x

laka

 

Van mreže

 

Motor:: Honda XR600r Honda XR400r

 

 

Lokacija: Ljig

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

OK ,vidim dobro situaciju  ...

 

Treba tebi za pocetak polu sportski enduro , po mogucstvu vazducno hladjenje i 4 takni, znaci sve suprotno or toga sto si odabrao  :D

 

Evo na primer  ,yamaha 250 TTR , yamaha 600 TTR, Honda 600 / 400 / 250 XR , moze isto suzuki 350 DR ... ako imas malo vise para savetovao bih ti jako :

 

Suzuki 400 DRZ, ja sam ga licno proglasio kao idealnog za nase uslove  ;D

 

Evo ti link za temu endura :

 

Enduro motori se odvajaju u dve kategorije ...

 

1-- putnicki enduro

2-- sportski enduro

 

Svaka kategorija ima po tri pod kategorije , zavisi do kubikaze agregata , tezine masine , kapacitet gibanja amortizera ... to znaci da ima oko 6 kategorija za enduro motore , tezine idu od 105kgs pa do 250 kgs ... znajuci to , kako mozemo porediti BMW1200GS sa Hondu 250XR na primer 

 

1-- putnicki enduro :

            1a : BMW 1200GS , Varadero 1000, Vstrom suzuki ... preko 200 kg

                 1b : africa , transalp , DR800 ....180 do 200kg

                       1c : DR650 , XT600 , freewind , dominator ...150 do 180kg

 

2-- sportski enduro :

                                       u pitanju je jacina agregata , kubikaza , gibanje amortizera

                  2a : KLXR650 , XR600 , DR350 , DR400 , ttr 600 ...

                      2b : XR400 , XR250, KLXR250/300 , ttr250

                           2c : WRF250/400 , EXC 400/450 , EXC200/250/300 2t ...

 

 

Pa tek onda ide kategorija supermoto  , svaki enduro se moze adaptirati kao supermoto ( 17 coli tockovi ) , na primer klx/klxr 650 je super za to , dr350 je nejak ali super i po putu i van puta ...

 

Mislim tesko je uporediti jedno za drugo , postoji motora koliko ukusa , motor je dobar prema situaciji odredjenoj a los za drugu ... tu jednacinu ne moze da resi matematika

 

 

 

Posalji poruku ovom clanu : IvanX , on ima i 400 I 600 XR, mislim da zeli jedan da proda, mocices da probas ,on ce sve da ti objasni uzivo , nije daleko , u Ljigu  ;D

 

Ivan x

laka

 

Van mreže

 

Motor:: Honda XR600r Honda XR400r

 

 

Lokacija: Ljig

 

 

Iscrpno nema sta.Hvala ti.Samo sto ja po tebi mogu da racunam na full cross za nekih 10-ak godina ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja