Jump to content

Moto Zajednica

XT600 ili NX650 sta je bolje

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Zamolio bih Sstruju da mi da savet oko ova dva motora. vozis XT ubedi me da je kupim druze

 

 

 

 

 

 

Ne treba nista da te ubedjuje ,pogledaj samo gde je vozi i sta joj radi a motor je 90-to godiste i sve ce ti biti jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ja sam pre godinu i po bio u istoj dilemi i odlucio se za XT. Za 7000 km koliko sam presao sa njom (pola po putu, pola po bespucu), imam samo reci hvale!

A i lepsa je od domindzatora! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Definitivno XT600. Vozio sam oba motora, a sa dominatorom sam prešao masu kilometara.

XT manje troši zbog duplog karburatora - naročito po gradu, ergonomičniji je, lakši i tehnički prostiji motor bez viška bespotrebne plastike i elektrike, i naravno ima kurblu bez koje je po meni nezamisliv enduro motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

Nasao sam xt600 tenere 1992 gob 33000km presla i ima onaj veliki sirok rezervoar a pozadi dobos. Cena je 1200eura a i taj dobos pozadi  na tocku me buni . Recite mi sta da radim da kupim ili ne. pomagaj te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Uzmi koji god  ;), nećeš pogrešiti, samo gledaj da je u što boljem stanju za te novce koje si namenio.

Potpisujem ja sam gledao i jedan i drugi.XT je malo spartanski u odnosu na NX sto je bolje za OFF ali po izgledu i osecaju u voznji je losije,mada o ukusima ne vredi raspravljati.Sto se tice agregara u odrzavanju su isti samo sto je XT daleko cesci motor kod nas pa zbog toga ima bolju prodju.Bolji poznavaoci kazu da je NX cak i udobniji sto trba dosta kilometara na oba da bi se utvrdilo.Mada  definitivno NX moze vise da se usminka.Sve procitaj ima dosta postova o oba motora na forumu ,a uzmi onog koga nadjes u boljem stanju u poredjenju sa ulozenim novcem.

Srecna kupovina.

 

PS Prodajem i ja mog Dominatora mada mislim da nisam bio pristrasan da insistiram da kupis moj motor ili uopste Hondu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 604 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: TDM

Bem'li ga ja sam jos rookie da bi nesto ozbiljno komentarisao,al evo ovo smem da potpisem:jedna od najlepsih Yami XT600....(po mom ukusu)

Prodaje Cika Dragan(Hammer na BJB).... ;)

post-4164-12879019988993_thumb.jpg

post-4164-1287901998955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Nasao sam xt600 tenere 1992 gob 33000km presla i ima onaj veliki sirok rezervoar a pozadi dobos. Cena je 1200eura a i taj dobos pozadi  na tocku me buni . Recite mi sta da radim da kupim ili ne. pomagaj te

Tenera se od 88 pravi sa diskovima i napred i pozadi i sa maskom i vizirom. Video sam tu teneru, mozda je 92. prvi put registrovana ali ona je starije proizvodnje.

Nije to neki veliki problem sto ima dobos pozadi. Ima moj drugar takvu. Pogledaj je, a i povoljna je cena ako je u ok stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Da se javim i ja posto je tematika u mom domenu i posto je Djokic okacio ovde moju Tenere. Definitivno XT, najbolji jednocilindricni enduro, meni je ovo drugi po redu. Svaki komentar je suvisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

A sto se tice Tenere koju si video, moze da bude samo godiste kao moja "86 ili ona starija prva verzija "84.Nema sanse da je 92 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

pa ako vise imas nameru da kocis zadnjom kocnicom vise i jace nego prednjom onda kupi neku koja ima disk pozadi . razlika izmedju diska i dobosa sto se na disku postize jaca sila kocnice ali mislim da kad je pozadi dobos da to neutice nista na kocenje mozda gresim . po meni to nema nikakve veze jer da ima lose kocnice to bi davno neko prepravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

pa ako vise imas nameru da kocis zadnjom kocnicom vise i jace nego prednjom onda kupi neku koja ima disk pozadi . razlika izmedju diska i dobosa sto se na disku postize jaca sila kocnice ali mislim da kad je pozadi dobos da to neutice nista na kocenje mozda gresim . po meni to nema nikakve veze jer da ima lose kocnice to bi davno neko prepravio

 

U pravu si, dobos ne koci nista slabije od diska. ja sa mojim mogu da driftujem kad god hocu ili za nedaj boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Obavezno uzmi XT. Mnogo sam ih probao - dok sam kupovao sebi motor-a i u zadnjih 6 meseci dok sam trazio za klinca ( pa usput pogledo i  poneku XT ) SVAKA ME JE ODUSEVILA na svoj nacin. Jedine zamerke sam imao na sitnice koje su posledica NEODRZAVANJA. A na NX sam jednom seo-provozo jedan krug i NIKAD VISE .  Toliko >plastican< osecaj kao kad pogledas nekog koreanca ili kineza pa makar i kroz izlog. A ta NX je bila cak 96-ocuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4849 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Imao sam NXa pouzdan motor,puno trosi.Ali zanimljivo je to da Nx je skuplji bar 500 evara po godistu.Nx se lako prodaje.Kad sam dao oglas zvali su ljudi ko ludi svaki dan i prodao sam 89 god za 1550e .zadnjih dana se razmisljam da kupim Xta,ali mi ja malo mali,kratak,mada i Nx nije nesto veci.E pa brate al se ja nalupetah samo tako,balje me ne slusaj.Pozzz i sa srecom,glasam za XTz...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

 

Svako ima svoje misljenje i treba ga uvaziti.Moj prvi ozbiljan motor je bila xt500,koju sam kupio novu 1981.Posle nje sam takodje 1983 kupio novu Hondu FT 500 i lepo se vozio, ali mi je XTprirasla za srce tako da i danas u garazi stoji jedna TENERA 600 mod. 3.AJ iz 88. godine.Baci novcic pa sta padne samo neka su dobri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja