Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za prvi "pravi" motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: MZ TS 250/1, Kawasaki EN500
6 hours ago, Blaza said:

Drago mi je da ste zadovoljni !

Mogao bi da podeliš "događaj" kako smo ga utovarili, i koju smo sreću imali...:)

Bolje ti, nego ja !

Uf... Motor je utovaren profesionalno i po malo kaskaderski. Postavili smo rampu na kombi i onda je Blaža uterao motor preko rampe, ali, šta se dalje događa?! Rampa pada, ali ne pre nego što je i zadnji točak stao u kombi. Utovar uspešno izvršen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2213 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Rampa je bila jaka, kao neka stranica od prikolice. Vidi se na fotki u sekciji "prodajem", okrenuta kontra. Probam ja par puta, po malo, jaka je, neće pući. Rekoh, morate držati motor sa strane, nemam mesta za noge da spustim na rampu...i krenem. U trenutku ulaska motora u kombi, čujem nešto "tras", ali ja sam unutra. Pogledam iza, rampa na zemlji !!!

Nije mi bilo dobro sigurno 10 minuta...šta je moglo da se desi, ne smem ni da pomislim...sreća, sve se dobro završilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi

Ima onaj klasicni vic kada ovaj sto drzi merdevine na zemlji ode nesto da zavrsi pored. U tom trenutku merdevine klizaju po zemlji i ovaj na merdevinama gore pada. Ovo je moglo da bude slicno da je snimljeno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 204 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
12 hours ago, Blaza said:

Rampa je bila jaka, kao neka stranica od prikolice. Vidi se na fotki u sekciji "prodajem", okrenuta kontra. Probam ja par puta, po malo, jaka je, neće pući. Rekoh, morate držati motor sa strane, nemam mesta za noge da spustim na rampu...i krenem. U trenutku ulaska motora u kombi, čujem nešto "tras", ali ja sam unutra. Pogledam iza, rampa na zemlji !!!

Nije mi bilo dobro sigurno 10 minuta...šta je moglo da se desi, ne smem ni da pomislim...sreća, sve se dobro završilo.

Verovatno je zadnji točak gurnuo rampu čim je težina motora prešla sa rampe u kombi?

 

Najvažniji savet prilikom utovara, za onoga ko drži bočnu stranu motora, da ne hvata ništa blizu lanca i lančanika. Ima ljudi koji su tako ostali bez prsta. Gledao sam na instagramu video, morao je malo da se pridigne motor prilikom utovara i dečko uhvati za lančanik i ostane bez prsta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2213 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 48 minuta, Luka9905 je napisao:

Verovatno je zadnji točak gurnuo rampu čim je težina motora prešla sa rampe u kombi?

Baš tako...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja