Jump to content

Moto Zajednica

Kako umanjiti vibracije retrovizora koji nisu fabrički

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150, CFMoto 300NK

Za one koji brzo zaboravljaju (kao ja) od skora vozim CFMoto 300NK. Fabrički retrovizori su sasvim ok i nisam nikada primetila da vibriraju tokom vožnje.

 

Kada je lepo vreme parkiram Džoli u prolazu ka kući, uskom dvorištu gde pored mene treba da se provuče i junior dva puta krupniji od mene. Svaki put stradaju retrovizori tj. zakačimo ih i posle par dana levi retrovizor se odšrafio. Sad, nije to problem, kupila sam ključ odgovarajuće veličine i mogu ga pred svaku vožnju dodatno učvrstim ali me iskreno mrzi da na vožnju krećem sa četrnaesticom. Zato sam se odlučila da kupim retrovizore koji se mogu podići i pošto nisam baš strpljiva kad je sprovodjenje ideja u delo (što se više puta odrazilo na budžet) uzela sam ono najlakše dostupno - italijanske retrovizore Jax – Lamp 90488.

 

 

retrovizoriJaxLamp.JPG.35b7938f4fb235bf49e7d84d0b85527a.JPG

 

Čučnuli su savršeno, ja oduševljena, prva vožnja - tresu se kao ludi. Da zanemarimo da su manji i da im je potrebno i produženje koje će uskoro stići, mene iritira taj čudni odraz u njima kao da sve drhti.

 

Pitanje - da li postoji nešto kao ublaživač vibracija ili je problem do kvaliteta samih retrovizora (bili su 3.400 par a posle sam videla da Puig retrovizorima cena ide i po 13.000 za komad)?

 

Ako im spasa nema koliko je opasno tako voziti (lepo vidim sav saobraćaj samo malo iritira poskakivanje slike) ili da vraćam originalne i kao majstor Bob krećem sa alatom u svaku vožnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Transalp 650

Mislim da je samo do konstrukcije retrovizora vrlo verovatno zbog tog dodatnog dela koji se savija, možda se eventualno ublaži podrhtavanje celog kormana sa adekvatnim tegićima, sa druge strane čudno mi je da to motorče može da dovede to te količine vibracija, nekako sam navikao da postoji izvesna količina istig pogotovu posle posedovanja shadowa 750 :D  bitno mi je samo da vidim farove u retrovizoru i obris vozila, ipak retrovizor je nešto na šta baciš pogled samo pogotovu u velikoj gustini saobraćaja. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12352 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Обично неки (већи) ретровизори имају одмах иза стакла тег, тежине 200-300 грама који ублажују ту врсту вибрација. 

Очигледно ти ваши ретровизори то немају. 

Балансирањем предње гуме, смањивањем зазора у вешању и стављањем тежих тегова на крајевима гувернала ситуација се поправља. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja