Jump to content

Moto Zajednica

Moto putopis (avgust 2024): Švajcarski Alpi, Centralno Italijanski Alpi, Dolomiti, i Austrijski Alpi (3070 km, 6 dana, 970 EUR)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Fantastican putopis sve ima sto treba, rute, cene, goriva, smestaja slike  .

Sledeci put samo stavi deo teksta i onda dodaj slike da povezes pricu sa slikama .Za mene savrsen putopis.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1296 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

:takoje: Bravo. Ipak sam? Najlepše.. rekoh ti 😜.. Mendel si vozio koliko vidim na losiju stranu, tj nizbrdo? Sa severa na jug? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
7 hours ago, lordMilos said:

БРАВО , свака част, ала вера људино! 

Планирао, зацртао, позвао, испоштовао, одвозио, испунио, објаснио!

Заита, ако буде прилике, планова опет у некој будућности за даљу вожњу, сигурно ћемо се чути и размотрићу све прилике да идем са тобом!

Фотографије су прелепе. Лепо си дао и информације о целом путу и свему уз путовање што је следовало.

Поздрав велики. 

 

Hvala najlepše. Drago mi je. I ja se nadam prilici za zajedničku vožnju. I drugima se zahvaljujem. Lep pozdrav, Mladen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
6 hours ago, bobbra said:

Fantastican putopis sve ima sto treba, rute, cene, goriva, smestaja slike  .

Sledeci put samo stavi deo teksta i onda dodaj slike da povezes pricu sa slikama .Za mene savrsen putopis.

Hvala! Hvala za preporuku, slažem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
4 hours ago, Gajo Sevojno said:

:takoje: Bravo. Ipak sam? Najlepše.. rekoh ti 😜.. Mendel si vozio koliko vidim na losiju stranu, tj nizbrdo? Sa severa na jug? 

Lepo je i jedno i dugo, na različit način. Mendel sam vozio iz Koreda za Bolcano, JZ-SI. 

Image.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1296 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 57 minuta, maxmladen je napisao:

Lepo je i jedno i dugo, na različit način. Mendel sam vozio iz Koreda za Bolcano, JZ-SI. 

Image.png

Moja greska.. ne znam.zasto sam utripovao da je sa juga na sever. Uglavnom prava strana je od Bolzana pa prema Koredi. Verovatno si i sam provalio da je spust ka Bolzanu ono što je interesantno. Nema veze, razlog više da ponoviš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
1 hour ago, Gajo Sevojno said:

Moja greska.. ne znam.zasto sam utripovao da je sa juga na sever. Uglavnom prava strana je od Bolzana pa prema Koredi. Verovatno si i sam provalio da je spust ka Bolzanu ono što je interesantno. Nema veze, razlog više da ponoviš..

Da, peo sam se iz Korede a vozio spust ka Bolzanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

Hvala drage kolege na čitanju i komentarima. Najkorisniji mi je bio onaj u vezi integracije fotki u tekst. Primenio sam ovo na novi putopis.

 

Po meni svaka tura treba i može da ima 3 zadovoljstva. Onda kada se planira, kada se vozi, i kada se sumiraju utisci i o tome razgovara i nadalje sve pamti po doživljenom. 

 

Puno smo tura skoro vozili a malo putopisa izbacili jer oni dobri traže vreme. Medjutim, evo ga još jedan, vrlo opširan sa jedne daleke ture ovoga leta, možda vam bude interesantan i koristan. 

 

Stižu i drugi zaostali putopisi, sa višednevnih tura po Bugarskoj, Rumuniji, i Bosni. 

 

Veliki pozdrav svima… bezbedno, i samo gas!

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
34 minutes ago, Kkovic said:

Odlična ruta

Mogao bi gore u kamperu da provedem celo leto

@Kkovic Istina! To je i moj najjači utisak sa ove ture: ništa ono kao popneš se na planinu, pa se spustiš, pa opet, i tako redom, ne! Jednom kada se popneš tamo gore možeš ako želiš da voziš, ili šta već, celo leto kroz tu ogromnu a dostupnu prirodnu lepotu koja je nestvaran univerzum za sebe. Čak ne mora ni preskupo da bude. Fantastično! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@maxmladen svaka tebi čast kad imaš toliko vremena, a bogami i finansija, treba to sve izfinansirati… ja da mogu ne bih silazio sa motora ali na žalost situacija je drugačija, nemam toliko slobodnog vremena

Promenio član bobangsxr
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
4 hours ago, bobangsxr said:

@maxmladen svaka tebi čast kad imaš toliko vremena, a bogami i finansija, treba to sve izfinansirati… ja da mogu ne bih silazio sa motora ali na žalost situacija je drugačija, nemam toliko slobodnog vremena

@bobangsxr Imaš pravo. Medjutim,nije to tek tako... godina imam i naradio sam se... razboleo se pa jedva ozdravio i kupio još neko vreme... sada nemam više nameru da rintam za cigle i odlažem snove...već za život i realizaciju istih. Inače, kredite i alimentacije nemam, na provode i poroke ne trošim, garderoba mi nije fetiš... a, jeftin motor vozim i pazim kako trošim kada sam na turi. Na kraju, možda su primetio u mojim putopisima... na turi se ne lepim za fensi i skupa mesta, za ručak na poljani umem da pojedem ostatke večere od sinoć, kada sam gladam iz šteka izvadim provijantu kupljenu u lokalnoj samoposluzi pa nadjem super mesto da uživam u istoj, i tako dalje...ovo je ovako često ne da bih sada ja nešto naročito uštedeo već zato što mi je tako merak a domaćinska savest na mestu! To ti je to,  jednostavna jednačina, dragi kolega... ako je čovek smeran onda se sve može kroz kompromis, ako ne sada, onda sigurno malo kasnije - samo napred! Što se "manjka slobodnog vremena" tiče, i tu ima rešenja - popularni Niški Strongman, naš kolega,  je naročito dobar u smislu koučinga i na ovu temu :) Život je jedan, i kratak 🙏

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 468 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Jako lepa tura.Hvala na prelepim slikama.Ove godine sam napravio turu Hamburg-Sardinija, sa dva moja drugara, svi na Honda XL1000 Varadero.Trajala je deset dana, od toga četri dana na Sardiniji.Mogu reći da sam uživao za sve pare.Najteži mi je bio Stelvio Pass, ali sam ga savladao bez flastera.Sa svojih 57 godina mi nema lepše od lepe ture na motoru.Želim ti zdravlja i mnogo ovako lepih krivina.

Hvala na predivnom putopisu.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
12 hours ago, icecool said:

Jako lepa tura.Hvala na prelepim slikama.Ove godine sam napravio turu Hamburg-Sardinija, sa dva moja drugara, svi na Honda XL1000 Varadero.Trajala je deset dana, od toga četri dana na Sardiniji.Mogu reći da sam uživao za sve pare.Najteži mi je bio Stelvio Pass, ali sam ga savladao bez flastera.Sa svojih 57 godina mi nema lepše od lepe ture na motoru.Želim ti zdravlja i mnogo ovako lepih krivina.

Hvala na predivnom putopisu.  

@icecool Hvala! Drago mi je da ti se dopao putopis i slike. I meni je Stelvio, severna strana, bio najveći izazov. I meni takodje, sa 54, isto tako.... ništa lepše od dobre ture. Upravo se vratio iz Grčke, za koji dan stiže i taj putopis. Inače, Siciliju smo vozili a Sardiniju i Korziku imamo u planu- jedva čekam. Pozz!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja