Jump to content

Moto Zajednica

Yourban 300 samo vergla nece da upali

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav drustvo, juce sam krenuo da promjenim rezen i svijecicu na mom piaggio mp3 yourban 300 2012 god. Skinuo sam sve i probao mozor da startujem bez variomata. Upalio je i radio 10 sekundi i ugasio se, probao sam ponovo ali nije htijeo. Sve sam sastavio mislio sam da motor treba otpor vratio staru svijecicu ali i dalje nije htio da upali samo je verglao. Kada dam kontakt pumpa za gorivo se cuje svijecica baca odlicnu iskru. Skidao sam diznu ocistio sve je ok ali motor uzalud samo vergla. Check engine se normalno ugasi posli davanja kontakta nakon 3-4 sekunde. Dobri ljudi ako ko zna sta bi mogao da bude uzrok problemu molim vas za vase odgovore. 
 

@Satelis je strucan u ovom i mislim da bi on znao sta je uzrokovalo problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9171 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zajeb je što se ne sme paliti bez prenosa. Tačnije sme se upaliti ali na osovini radilice mora imati minimum poklopac rolnica, bolcnu i remenicu sa impelerima i naravno posloske kao i maticu na kraju stegnutu.

 

Tek tada sme se upaliti kako ne bi prezubio motor.

Tu ti leži problem, sad moras poskidati plastike, otvori CVT, skini na desnoj strani kod pumpe vode čep kako bi video reper, skini poklopac ventila, svećicu.

Uzubu agregat, vrati sve nazad, stegni i probaj paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Zašto prezubi ako nema prenosa na drugoj strani radilice ? Ja sam mog Burgmana uredno palio bez prenosa, nije se ništa desilo...da li sam imao sreće ili je to do modela ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja