Jump to content

Moto Zajednica

Problem oko punjenja akumulatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Yamaha Tmax500

Pozdrav kolege bajkeri, po prvi put se javljam ovde zbog pomoci oko akumulatora i punjenja, nisam neki strucnjak oko toga pa bi mi svaki savet dobro dosao.

Juce posle voznje sam uvasio motor i nisam vise movao da ga upalim, dopunio sam malo akumulator da probam i proverio ga manometrom koji pokazuje 12.5v motor kad startujem naglo padne na oko 10 i opet se vrati na 12.5v cak i malo manje npr 12.3v, izgleda da ga ne puni. Zanima me jel su namotaji ili regler to sam nesto malo guglao, ili je mozda riknuo akumulator? Odakle da krenem sa istrazivanjem problema, hvala unapred...

U pitanju je yamaha Tmax 500 2004goniste

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3601 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
14 minutes ago, Marko Stanfelj said:

Pozdrav kolege bajkeri, po prvi put se javljam ovde zbog pomoci oko akumulatora i punjenja, nisam neki strucnjak oko toga pa bi mi svaki savet dobro dosao.

Juce posle voznje sam uvasio motor i nisam vise movao da ga upalim, dopunio sam malo akumulator da probam i proverio ga manometrom koji pokazuje 12.5v motor kad startujem naglo padne na oko 10 i opet se vrati na 12.5v cak i malo manje npr 12.3v, izgleda da ga ne puni. Zanima me jel su namotaji ili regler to sam nesto malo guglao, ili je mozda riknuo akumulator? Odakle da krenem sa istrazivanjem problema, hvala unapred...

U pitanju je yamaha Tmax 500 2004goniste

 

Može da bude u pitanju loš akumulator, namotaji statora, regler ili loši kontakti na nekom konektoru.

S obzirom da si "manometrom" izmerio napon akumulatora kapiram da si sa elektrotehnikom na "Vi", pa ti predlažem da odeš kod nekog ko ima nekog pojma po ovom pitanju da ti proveri i izmeri neke parametre, da bi bar okvirno mogao da lociraš kvar. Provera određenih komponenti nije ni malo komplikovana, uz osnovno poznavanje principa napajanja kod motocikla i uz znanje rukovanja unimerom.

Što se mene tiče, moj telefon 0631063937 stoji na raspolaganju za svaki savet i pomoć.

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja