Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R3, R6...

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Ćao svima!

 

Obzirom da niko u mom okruzenju nema iskustva sa motorima pa samim tim nemam ni koga da pitam - došao sam ovde da čujem mišljenja ljudi koji su već godinama u ovim vodama.

Elem, već od 18te godine imam u planu da kupim motor (Yamaha R3 ili R6), e sada kako sam malo više stas'o došlo je i do toga da se taj plan polako realizuje.

Koliko sam ja shvatio za takav tip motora mi je potrebna A kategorija za koju moram da imam navršeno 24 godine (ove godine punim 23).

Ne posedujem ni jednu vrstu A kategorije samim tim bih voleo da sve spucam u jednom roku, kako ne bi polagao iz delova (Prvo za A2 pa za A)

 

E sada mene zanimaju sledece stvari:

- Da li je moguce zavrsiti za A kategoriju i pre navrsene 24te godine?

- Da li imate neke preporuke za alternativu modela koje sam naveo gore?

- Da li je moguce nauciti zanat i sam popravljati motore bez majstora?

Naravno ako imate neke dodatne savete jako bi mi značilo jer tek ulazim u ove vode.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2034 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Nigde nisi napisao dal si nešto vozio do sada.Ako je ovo prvi susret sa dva točka,tu godine ne igraju ulogu,dal imaš 23,33,43 ili 53,prvi motor da bude R6,po meni ne pije vodu,zbog svojih stotinjak konja.Nov si ovde,pisah ranije,za sve je potrebno da se prođe škola,figurativno...vrtić,osnovna,srednja pa fakultet,a kada je motorciklizam pitanju itekako ima smisla niz koji sam naveo.Znači,ako je prvi kontakt sa motorima,manja kubikaža,manje konja,da stekneš određenu tehniku vožnje,sigurnosti,da se steknu kilometri,posle toga ide ispunjavanje želja.Oko učenja zanata za popravku,on line učenje preko foruma.......ne biva,moraš da gledaš uživo,da grešiš,ispravljaš greške i opet da gledaš uživo,da bi ispravio greške.Dal sam ti pomogao....možda.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Pozdrav i dobro nam dosao. :jee1:

Sto se tice A kategorije to vec moras videti sa autoskolom i kakav je zakon.

Lep izbor motora imas, iste motore sam i ja gledao ali sto se tice alternative sve su to licni izbori i kako planiras da vozis motor, novac pa i visina vozaca igra ulogu tu 😆
Jedini savet bi ti dao da se ne zaleces, polako, uzmi lepo R3 i polako. Tek kad pocnes da vozis onda ces videti sta ti prija i kakva voznja ti odgovara pa ces mozda i promeniti izbor motora ili ces jednostavno da steknes dovoljno iskustva da mozes da kontrolises R6. Nije taj motor neki bauk da sad ne moze da se vozi ali ti nisi ni svestan koliko to snage ima, zato samo polako, brzo ce proci sezona ili dve na manjem motoru da se uvezbas lepo.


Moguce je sam da naucis zanat za popravku motora, na internetu imas sve, youtube pogotovo. Naostris se zivcima i polako rasklapas i radis.
Evo npr ovaj decko je bas R6 rasklopio skroz i sastavio:
https://www.youtube.com/@dzebamotogarage

 

Srecno sa izborom i javi sta si odlucio 😄

Promenio član Zeksius

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4698 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nemoj na R6 za prvi motor. Voli da se vrti visoko, jak je na visokim obrtajima, traži malo iskusnije vozače. Ni R3 nije naivan  za početnike (ide oko 180 km/h). Moj predlog ti je neki naked, npr MT03 (isti agregat kao R3) s tim što se lepše sedi, lakše je da skrećeš i barataš sa njim zbog uspravnije upravljača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja