Jump to content

Moto Zajednica

Opet komunikacija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Znam da je bilo vec par postova o komunikaciji za vreme voznje, ali me interesuje da li je neko u skorije vreme koristio nesto novo i utisci koji ih vec koriste duze vreme.

 

Naime ja sam se nameracio vec ozbiljno da ove sezone pazarim. E sad zasad sam se odluci za neki AUTOCOM ov uredjac koji se povezuje kablom, koji kosta simbolicnih 185e.

 

Medjutim rovarim par dana na netu i nadjem CONRADOV-u online prodavnicu u madjarskoj, i nadjem dva uredjaja koja veoma lice na autocomov uredja medjutim cene su od 90 do 150e. A znam da su mi sve kolege koje su nekad davno cackale sa elektronikom cesto vrtela conradov katalog i narucivali iz istog.

 

Evo ga i link: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZTVkZKUFZrVnJlUT09&pid=VkZkd1VtUXdNVVZUV0doUFZrVnJNQT09

 

Ajde pa molim pomozite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12376 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na prvi pogled izgleda dobar, ovako na slici. Sluške i mikrofoni se ugrađuju u obe kacige i omogućavaju full-duplex komunikaciju (razgovor kao sa telefonom, mogu oba korisnika istovremeno da pričaju) između vozača i savozača.

Vidim da imaju i dodatne 2.5 mm i 3.5 mm konektore za mobilni telefon, MP3...

Sve u svemu, ako ti odgovara, kupi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Pa da ima sve kao i autocom, sve dodatne prikljucke. A vidim da mogu da se dokupe i mikrofon i slusalice posebno, pa ko koristi dve kacige mozda je i to interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12376 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa eto...ne mora oprema da bude ultra firmirana, često se "natrči" na ovakve povoljnije varijante.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja koristim autocom vec 4 godine i zaista sam prezadovoljan . Ovo mi se cini jako slicno i povoljno . Malo me zeza jezik jer ne razumem niti jednu rec na linku sto si postavio ali  po slici to je to . Kupuj !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Forinta ti je sada 300 za 1 Euro i ovo ispadne dzaba.

 

271 pre nedelju dana bila!  :)

 

Na prvi pogled izgleda dobar, ovako na slici. Sluške i mikrofoni se ugrađuju u obe kacige i omogućavaju full-duplex komunikaciju (razgovor kao sa telefonom, mogu oba korisnika istovremeno da pričaju) između vozača i savozača.

Vidim da imaju i dodatne 2.5 mm i 3.5 mm konektore za mobilni telefon, MP3...

Sve u svemu, ako ti odgovara, kupi. ;)

 

koji kosta simbolicnih 185e.

 

Imam ja isti takav, znaci duplex komunikacija, sa odvojenom regulacijom jacine zvuka (mozes da utisas devojku!  :D ;D), ulaz za MP3/FM plejer, vrlo malih dimenzija.

Nov, koriscen samo jednom. Po svemu sudeci, narednu sezonu soliram, pa mi ne treba.

 

Ako hoces, tvoj je za 30e.

 

ncR4g_img2757ln4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

 

Imam ja isti takav, znaci duplex komunikacija, sa odvojenom regulacijom jacine zvuka (mozes da utisas devojku!  :D ;D), ulaz za MP3/FM plejer, vrlo malih dimenzija.

Nov, koriscen samo jednom. Po svemu sudeci, narednu sezonu soliram, pa mi ne treba.

 

Ako hoces, tvoj je za 30e.

 

Sve je to ok al ovaj se napaja sa motora, ima ulaz za tel. ima malo drukcije slusalice i mikrofon. Nemoj se ljutis ali mislim da cu pazariti ovaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

pogledaj ovo. Ja sam probao, radi odlicno, i ima prilican domet 50-100m

 

http://www.cardowireless.com/scala_rider_teamset

 

Set kosta 230 eur, ali nema nikakvih zica i drugih smaranja. Mnogo dobra stvar, montiras na slem, pa po gradu lako radi sa mobilnim...

Sve to sa zicama ti se sqrci posle nekog vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Drug mi je rekao da uzima neku komunikaciju s kojom moze izmedju dva vozaca da se komunicira, domet do 200 metara. To mi je zvucalo veoma interesantno tako da cu se jos malo raspitati pa Vam javljam o cemu se radi i koja je cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja imam ALBRECHT i zadovoljan sam.

poseduje ulaze za navigaciju, toki voki, mp3, mobilni.

Fullduplex .Kada zvoni telefon i počne razgovor muzika se automatski smanjuje.

 

http://www.louis.de/_10f735af4e1b0e17b1edae5afd8559fbb5/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=590&wgr=910&list_total=24&anzeige=0&artnr_gr=10059309

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Drug mi je rekao da uzima neku komunikaciju s kojom moze izmedju dva vozaca da se komunicira, domet do 200 metara. To mi je zvucalo veoma interesantno tako da cu se jos malo raspitati pa Vam javljam o cemu se radi i koja je cena...

 

Ovo mi je jako zanimljivo! Aj javljaj čim dobiješ konkretne informacije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Saznao sam cene i verujte mi da ne zelite ni da ih cujete. Rekao sam mu da nije normalan...Najjeftinija varijanta je 500 eura tako da ova komunikacija definitivno ne ulazi u uzi izbor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja