Jump to content

Moto Zajednica

Kroz Grčku 10 dana u četiri epizode

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
2 hours ago, ZekovicMe said:

Insta 360 X3, dron DJI Mini 4 Pro, mikrofon InstaMic. (~1800 eur)

I izdvojeno vremena za snimanje i montažu.

 

Odlican ti je putopis! Kako te sluzi taj dron? Razmisljam da uzmem isto neki za kul kadrove okolo naokolo i ovaj mi se cini da je kul za snimke i lak za koriscenje..
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1142 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Lepo si se navozao :) X3 koristis sa auto podesavanjima?

  

1 hour ago, PetraBG said:

Odlican ti je putopis! Kako te sluzi taj dron? Razmisljam da uzmem isto neki za kul kadrove okolo naokolo i ovaj mi se cini da je kul za snimke i lak za koriscenje..
 

Taj je najbolji u toj klasi, i sa poslednjim update-om ubacili su jos neke korisne opcije. Kod dronova je caka sto relativno brzo trose bateriju i bilo bi dobro da imas makar jednu dodatnu. Fly More combo je zapravo najbolja investicija, pricam iz iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XA
Pre 1 sat, PetraBG je napisao:

Odlican ti je putopis! Kako te sluzi taj dron? Razmisljam da uzmem isto neki za kul kadrove okolo naokolo i ovaj mi se cini da je kul za snimke i lak za koriscenje..
 

Najlaksi je za pakovanje u prtljag (250g), volumenski je manji, i  dizanje u EU zbog regulative je najmanje restriktivno (ako te ufate hahahha). FlyMore combo obavezno. Dobro mu je izbjegavanje prepreka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XA
pre 13 minuta, fruitcake je napisao:

Lepo si se navozao :) X3 koristis sa auto podesavanjima?

  

Taj je najbolji u toj klasi, i sa poslednjim update-om ubacili su jos neke korisne opcije. Kod dronova je caka sto relativno brzo trose bateriju i bilo bi dobro da imas makar jednu dodatnu. Fly More combo je zapravo najbolja investicija, pricam iz iskustva.

X3 koristim default profil za skijanje. Nista ne podesavam posebno, iako moze... vozim i snimam sve na default. I kod drona i kod x3 imam po 3 baterije, sto je za jedan dan puta u ekstremnim uslovima vise nego dovoljno. Preko noci napunim. Jedino kod X3 i  sa rukavicama slabo reaguje dugme za start/stop snimanja.... vjerovatno bi remote control sa gps bio dobra opcija da u toku voznje jednostavnije palis i gasis kameru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1142 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi
16 minutes ago, ZekovicMe said:

X3 koristim default profil za skijanje. Nista ne podesavam posebno, iako moze... vozim i snimam sve na default. I kod drona i kod x3 imam po 3 baterije, sto je za jedan dan puta u ekstremnim uslovima vise nego dovoljno. Preko noci napunim. Jedino kod X3 i  sa rukavicama slabo reaguje dugme za start/stop snimanja.... vjerovatno bi remote control sa gps bio dobra opcija da u toku voznje jednostavnije palis i gasis kameru.

da li si probao Insta360 aplikaciju na telefonu? 

added: imas i opciju kontole glasa. trebalo bi da reaguje preko tog mikrofona.

Promenio član fruitcake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1142 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi
27 minutes ago, ZekovicMe said:

Dobro mu je izbjegavanje prepreka.

mislim da je on jedini u svojoj klasi koji ima sferno rasporedjene proximity senzore. sa poslednjim update-om mozes cak i senzore da koristis kao kamere da vidis koliko si zapravo zaista blizu prepreke. samo vodite racuna koje parametre koristite. kada sam snimao treci dan voznju kvadom nisam ga skinuo sa sport a tada iskljucuje proxy senzore. slupao se u krosnju drveta i srecom pa je pao dole u duboku travu inace da je ostao negde na drvetu teorije nema da bih mogao da ga skinem. da, i ti senzori ne prepoznaju gole tanje grane, kao ni zice dalekovoda. cak u punoj brzini i sama bandera moze biti problem tj prekasno da je uoci.

Promenio član fruitcake
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XA
pre 15 minuta, fruitcake je napisao:

da li si probao Insta360 aplikaciju na telefonu? 

added: imas i opciju kontole glasa. trebalo bi da reaguje preko tog mikrofona.

Da na tel fino radi aplikacija za neki reel, ali ne i za pravu montažu. Radi kontrola glasom ali treba da se povezes preko BT na kameru (ili zicom preko adaptera na kameru). Dok vozim lakse mi je na dugme da palim snimanje a da mi snima ambijentalno zvuk motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
25 minutes ago, ZekovicMe said:

Da na tel fino radi aplikacija za neki reel, ali ne i za pravu montažu. Radi kontrola glasom ali treba da se povezes preko BT na kameru (ili zicom preko adaptera na kameru). Dok vozim lakse mi je na dugme da palim snimanje a da mi snima ambijentalno zvuk motora. 

Ja imam X2 i svo editovanje radim preko telefona jer mi je tako lakse 😂 Mislim da cak aplikacija na telefonu ima vise nekih opcija nego na kompu - barem je tako bilo davno kad sam pokusavala da editujem preko kompa.. Sklapanje preko capcut'a
 

1 hour ago, ZekovicMe said:

Najlaksi je za pakovanje u prtljag (250g), volumenski je manji, i  dizanje u EU zbog regulative je najmanje restriktivno (ako te ufate hahahha). FlyMore combo obavezno. Dobro mu je izbjegavanje prepreka.

Zvuci primamljivo skroz, da u sustini uzela bih taj flymore sigurno jer jedna baterija ne vredi nista u sustini za snimanje puta ili ozbiljnijeg putopisa...Gledam i ovaj sto ima ekran na joysticku posto mi se to vise dopada nego regularni, videla sam da moze da se nakaci telefon pa preko toga da se gleda ali kontam da je dosta bolje odradjeno kad imas ekran u samom kontroleru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XA
pre 3 minuta, PetraBG je napisao:

Ja imam X2 i svo editovanje radim preko telefona jer mi je tako lakse 😂 Mislim da cak aplikacija na telefonu ima vise nekih opcija nego na kompu - barem je tako bilo davno kad sam pokusavala da editujem preko kompa.. Sklapanje preko capcut'a
 

Zvuci primamljivo skroz, da u sustini uzela bih taj flymore sigurno jer jedna baterija ne vredi nista u sustini za snimanje puta ili ozbiljnijeg putopisa...Gledam i ovaj sto ima ekran na joysticku posto mi se to vise dopada nego regularni, videla sam da moze da se nakaci telefon pa preko toga da se gleda ali kontam da je dosta bolje odradjeno kad imas ekran u samom kontroleru

App za X3/X2 ima vise opcija i efekata, ali za monitranje duzeg videa... i prebacivanje sa tel na comp i sl. Ja sve na kraju montiram u Final Cut Pro, kad prikupim sirove snimke, a X3 izvlacim sa aplikacijom za MacOSX, Insta Studio.

Za RC obavezno sa ekranom. Jednostavno zaokruzeno, autonomno rjesenje - posevno ako montiras RC na motor. Ja RC stavljam na motor na QuadLock, dok vozim tu 30kmh i pravim snimke iz drona (follow me i sl.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Koje je ovo jezero u Grckoj? Ne mogu da izguglam

 

Edit: 

 

 

Zaravina...

 

 

Razumeh Zeravina i trazim  nikako da nadjem :)

 

 

Promenio član MaxiS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1015 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Prelijepo!!   Jel ti to navigacija ili multimedija na motoru ? Vidim ima je poprilično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XA
pre 16 minuta, mali_zmaj je napisao:

Prelijepo!!   Jel ti to navigacija ili multimedija na motoru ? Vidim ima je poprilično. 

Garmin Zumo XT2.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
8 hours ago, ZekovicMe said:

App za X3/X2 ima vise opcija i efekata, ali za monitranje duzeg videa... i prebacivanje sa tel na comp i sl. Ja sve na kraju montiram u Final Cut Pro, kad prikupim sirove snimke, a X3 izvlacim sa aplikacijom za MacOSX, Insta Studio.

Za RC obavezno sa ekranom. Jednostavno zaokruzeno, autonomno rjesenje - posevno ako montiras RC na motor. Ja RC stavljam na motor na QuadLock, dok vozim tu 30kmh i pravim snimke iz drona (follow me i sl.)

da li ti se nekad desilo da prestane da te prati pa moras da juris dron? koliko je dobro odradjen taj sistem da se ne pogubi/izgubi? 😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XA
Pre 8 sati, PetraBG je napisao:

da li ti se nekad desilo da prestane da te prati pa moras da juris dron? koliko je dobro odradjen taj sistem da se ne pogubi/izgubi? 😂

Prvo moras dosta sporije da vozis, cim ubrzas izgubi te. Drugo, sve zavisi od pozadine, negdje lakse drzi fokus negdje teze. Trece, ne koristim cesto follow me, pravo mjesto za to je po ruralnim putevima, livadama i sl. gdje nemas bandere, dalekovode, odjednom drvo kraj puta i sl. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja