Jump to content

Moto Zajednica

Čisto da kažem ćao

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Ćao društvo, 

relativno skoro sam se pridružila forumu, no nikako da nađem shodno da se javim i predstavim.

Zovem se Jovana, imam dvadeset godina i studiram. Duže vreme se razmišljam da uđem u celu priču sa motorima i da krenem da vozim. Ta ljubav me drži još od osnovne škole, kao i za tetovaže i sve vreme sam se nadala da je samo faza, ali posle par tetovaža, počinjem da mislim da je to iskrena ljubav koju gajim prema oboma. 

Da budem iskrena, nemam motor i planiram da krenem da radim kako bi mogla da obezbedim opremu za motor. Planiram da polažem za A2 kategoriju, kako bi mogla uskoro da steknem pravo za punu A kategoriju. Što se opreme tiče, uzela bi LS2 gacigu fullface i rukavice, što se ostatka opreme tiče, nisam sigurna. Htela bi da uzmem nekog japanca da gruvamo zajedno. Što se saveta tiče, otvorena sam da ih saslušam, a i iskrenno bi volela da čujem vaša mišljenja što se opreme tiče kao i  motora  koji bi trebalo da uzmem. 

Pišite mi vaše preporuke, pa se kuckamo! 😄

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 843 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ćao Jovana, dobro nam došla! Imam samo dve sugestije:
1. Polaži odmah za A kategoriju
2. Slobodno idi na neku 500-600cc varijantu u startu, jer ćeš jako brzo izgustirati manju kubikažu
Pozdrav od čika Jove!

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Bolje vas našla.

Ja bi vrlo rado, ali mogu tek sa 23. Ako položim za A2, onda kroz dve godine stičem pravo za punu A kategoriju. Barem tako piše na stranicama autoškola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Dobro nam došla!

Ne može za A da se polaže praktični ispit pre 24 koliko znam, bolja je varijanta sad sa 20 godina A2 pa sa 22 puna A. :) 

Ja sam sa 26 polagala puno A, pre toga sam imala samo AM, B, F i M.

Jesi vozila skuter ili motor do sada? Obrati pažnju na visinu sedišta i težinu motora pri odabiru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

🤨

 

1. Oprema: ne gledaj brend kolko da uzmeš šta valja. Svakako ćeš da kupiš pogrešno i tek posle 10 godina i punog ormana "jeftinog" (a nije jeftino) ćeš da shvatiš da je najjeftinija oprema ona koja je skupa. Materijali, kroj, funkcije... 

Čizme su po meni pri vrhu liste, zajedno s kacigom i rukavicama. 

2. Motor: da mene neko pita a ne pita me, prvi motor skuter 250-350cc. Učenje vožnje motora nije kvačilo prva druga, nego saobraćaj i čitanje istog i pozicioniranje i ko će šta, i da li će te iseći itd.. MOGU u detalje i zašto skuter. Ali to nije kul i nije deo imidža.. 

 

PS. 

Izbegavanjem opreme, tetovaže se jako brzu skidaju na motoru... Kao brusilicom tako reći... 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
pre 37 minuta, Alexandra995 je napisao:

Dobro nam došla!

Ne može za A da se polaže praktični ispit pre 24 koliko znam, bolja je varijanta sad sa 20 godina A2 pa sa 22 puna A. :) 

Ja sam sa 26 polagala puno A, pre toga sam imala samo AM, B, F i M.

Jesi vozila skuter ili motor do sada? Obrati pažnju na visinu sedišta i težinu motora pri odabiru. :)

E to, da a teorija može sa 23, dok sa 24 bi tek mogla da polažem. Međutim ako dam A2 i imam je dve godine mogu i pre 24.

Hvala ti na savetima!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
pre 9 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

🤨

 

1. Oprema: ne gledaj brend kolko da uzmeš šta valja. Svakako ćeš da kupiš pogrešno i tek posle 10 godina i punog ormana "jeftinog" (a nije jeftino) ćeš da shvatiš da je najjeftinija oprema ona koja je skupa. Materijali, kroj, funkcije... 

Čizme su po meni pri vrhu liste, zajedno s kacigom i rukavicama. 

2. Motor: da mene neko pita a ne pita me, prvi motor skuter 250-350cc. Učenje vožnje motora nije kvačilo prva druga, nego saobraćaj i čitanje istog i pozicioniranje i ko će šta, i da li će te iseći itd.. MOGU u detalje i zašto skuter. Ali to nije kul i nije deo imidža.. 

 

PS. 

Izbegavanjem opreme, tetovaže se jako brzu skidaju na motoru... Kao brusilicom tako reći... 

Pazi sve što misliš da može da mi znači i da je bitno piši. Sa tom namerom sam se i učlanila na forum.

Što se skutera tiče, iskreno bi htela nešto jače, ali što ti kažeš nisu tu samo brzine u pitanju, začas te neko skine. A što se opreme tiče, takođe se slažemo, ne planiram da se zezam da vozim bez opreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 843 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
pre 18 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

🤨

 

1. Oprema: ne gledaj brend kolko da uzmeš šta valja. Svakako ćeš da kupiš pogrešno i tek posle 10 godina i punog ormana "jeftinog" (a nije jeftino) ćeš da shvatiš da je najjeftinija oprema ona koja je skupa. Materijali, kroj, funkcije... 

Čizme su po meni pri vrhu liste, zajedno s kacigom i rukavicama. 

2. Motor: da mene neko pita a ne pita me, prvi motor skuter 250-350cc. Učenje vožnje motora nije kvačilo prva druga, nego saobraćaj i čitanje istog i pozicioniranje i ko će šta, i da li će te iseći itd.. MOGU u detalje i zašto skuter. Ali to nije kul i nije deo imidža.. 

 

PS. 

Izbegavanjem opreme, tetovaže se jako brzu skidaju na motoru... Kao brusilicom tako reći... 

Za skuter pretpostavljam da je uspravni položaj tela, potrncijalno veći retrovizori, itd. Sve to može i na manjem GS-u recimo. Da ne bude da sam.protiv skutera, ali velika većina ima CVT, tako da se neće naučiti da radi sa menjačem, a sa druge strane ovi jeftiniji skuteri imaju lošiji (manje krut) ram, pa je "ležanje" i kočenje lošije nego na klasičnom motorciklu. Pa prečnik točka, itd, itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Скутер је једна прича, а шалтање друга. Мене прва не привлачи и никад ме није, што не значи да скутере не возим или нисам. Сугестију да тражиш од нас је мало чудно јер, ваљда имаш "неки сан", нешто што кад видиш улицом закуца срце и помислиш: ово морам да имам или, како би ово терао. Друго је недоумица овај или онај модел, али шта да узмем, дајте идеју

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Скутер је једна прича, а шалтање друга. Мене прва не привлачи и никад ме није, што не значи да скутере не возим или нисам. Сугестију да тражиш од нас је мало чудно јер, ваљда имаш "неки сан", нешто што кад видиш улицом закуца срце и помислиш: ово морам да имам или, како би ово терао. Друго је недоумица овај или онај модел, али шта да узмем, дајте идејуemoji848.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Mhm, razumem. Što se skutera tiče, iskreno nisam nešto zagrižena za tu priču, iako bi volela da probam. E sad ono što meni ritam otkucaja poremeti je definitivno Honda. A što se modela tiče... i naked i sportsbike mi se izuzetno sviđaju...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1378 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav. 

Da kazem i ja koju kao pocetnik. 

Sve ti ide iz glave, tako da mozes pravis gluposti sa 50 i 500 kubika, uzmi sta ti se svidja, gledaj da uzmes nesto jace u A2, ne sto ti treba da divljas nego da bezis od budala. 

Nisam vozio nista sto se moze zvati motor do pre god dana, jedino sam skutere provozao po kraju kad mi neko dodje od društva i Tomosa kad sam bio klinac. 

Moj izbor je Honda NC750x, znao sam kakav je motor, drugar imao, video, provozao i reko to je to, hocu isti. 

Podrzavam za izbor motora a ne skutera. :D

Oprema, sta god da uzmes nesto neces nositi, 99% vremena sam u moto opremi, kako je ovih dana bilo bas toplo nosio sam obicne pantalone a sve ostalo moto oprema.

Nije me sramota ni da odem u centar grada na pice u ful opremi dok drugi sede u sorcevima, gledaj da sve sto nosis bude moto oprema, ima dobrih stvari da prosto izgleda kao i civilno, kosta al radi posao. 

Ako ti dzep dozvoljava najbolje je uzeti nov motor ili sto mladji. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Mhm, razumem. Što se skutera tiče, iskreno nisam nešto zagrižena za tu priču, iako bi volela da probam. E sad ono što meni ritam otkucaja poremeti je definitivno Honda. A što se modela tiče... i naked i sportsbike mi se izuzetno sviđaju...
 
Хонда је и мени на прво место, за паре добијеш највише или је бар до "малопре" било тако. Е сада каква ти Хонда мења расположење? Не знам колико је код вас присутан Triumph, вреди и њему обратити пажњу.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
pre 30 minuta, RankoBg87 je napisao:

Pozdrav. 

Da kazem i ja koju kao pocetnik. 

Sve ti ide iz glave, tako da mozes pravis gluposti sa 50 i 500 kubika, uzmi sta ti se svidja, gledaj da uzmes nesto jace u A2, ne sto ti treba da divljas nego da bezis od budala. 

Nisam vozio nista sto se moze zvati motor do pre god dana, jedino sam skutere provozao po kraju kad mi neko dodje od društva i Tomosa kad sam bio klinac. 

Moj izbor je Honda NC750x, znao sam kakav je motor, drugar imao, video, provozao i reko to je to, hocu isti. 

Podrzavam za izbor motora a ne skutera. :D

Oprema, sta god da uzmes nesto neces nositi, 99% vremena sam u moto opremi, kako je ovih dana bilo bas toplo nosio sam obicne pantalone a sve ostalo moto oprema.

Nije me sramota ni da odem u centar grada na pice u ful opremi dok drugi sede u sorcevima, gledaj da sve sto nosis bude moto oprema, ima dobrih stvari da prosto izgleda kao i civilno, kosta al radi posao. 

Ako ti dzep dozvoljava najbolje je uzeti nov motor ili sto mladji. 

Aha, u redu, hvala puno na savetima!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
pre 32 minuta, Krokodilo je napisao:

Хонда је и мени на прво место, за паре добијеш највише или је бар до "малопре" било тако. Е сада каква ти Хонда мења расположење? Не знам колико је код вас присутан Triumph, вреди и њему обратити пажњу.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Jesam upravo. Sviđaju mi se ali bi Hondu cb125R mi je baš zapala za oko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошла на форум добре вожње, дружења и забаве:BJB3:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Jesam upravo. Sviđaju mi se ali bi Hondu cb125R mi je baš zapala za oko. 
Одлично, није скуп, и ако наџеш добар примерак можеш себи приуштити један.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r

Dobrodosla! :D Moja preporuka ti je da uzmes uz to i jaknu sa ledjnim stitnikom posto najbitniji 'elementi' su ti u torzou. Pa ako vec nemas budzet za punu 'ratnu' opremu onda bih pocela od kacige,jakne i rukavica, a onda uzela cipele/patike i pantalone. Za polaganje ti nece traziti nista od toga, cak imaju i svoje kacige, ali ja kad sam polagala sam odmah uzela svoju kacigu jer mi nije bas bilo prijatno da nosim kacigu koju drugi ljudi nose i znoje se u njoj 🥲. Sto se tice motora kao sto su kolege predlozile, vidi sta se tebi dopada od tipa motora (polozaj tokom voznje) i visine motora. U zavisnosti od tvoje visine mozda ces trebati malo da 'proberes' autoskole , tj da izvidis na kojima poducavaju polaznike jer ce ti biti sigurno lakse za polaganje ako se ne mucis sa visinom masine.  

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja uvek pričam skuter za početnike iz više razloga. 

Motor traži veliki deo mozga oko same mehanike vožnje, da se odvoje ruke i noge, gledajte samo nekog ko je APSOLUTNI početnik kako vozi motor, more grešaka je samo oko te bio mehanike, leva ruka kvačilo i doziranje, desna ruka strah koji ih parališe od gasa, i prednja kočnica koji traži osećaj i umerenost (a početnici), leva noga da priča sa obe ruke i kad i kako se šalta i desna noga da koči.. A koja ide dole na zemlju kad si stao a nisi.. 

Skuter 250-350cc pokriva 95% potreba gotovo svih ljudi, troškovi registracija, gume, potrošnja, održavanje, sve jeftinije. A najbitnije je da se što više vozi. Iskustvo. Da se skoncentriše na saobraćaj. Da nauči da "čita" kola, ako je neko stao zašto je stao, gde će, oće li.. 

Dve tri godine, pa onda motor. Ne žuriti kroz klase. 

I svi ste prvo bili ležali na podu, pa dizali glavu, pa sedeli, pa malo puzali, pa hodali da vas drže, pa sami prohodali, pa onda svi ostali trčali za vama da ne izletite na put ("staniiiiiii")...

Polako. Ne žuri.  Pusti ego.

Suština motora je putovanje, uživanje. Na dobrom skuteru ćeš stići gde i svako, ne brini, ne treba 1000cc da bi se putovalo.. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Što kaže kolega @Andrej_Hotstepper, na dobrom skuteru možeš gde hoćeš. Šta znači dobar ? Ne mora da bude nov, već ispravan. Sa Skarabeom 400i iz 2007.god sam bio prezadovoljan, obišao Srbiju, Bosnu, Hrvatsku, svuda stigao i vratio se, bez problema. Brzina max 160, (auto)putna idealna 130, zaštita od vetra odlična.

Samo, pre 300-500 kubika, uzmi prvo nešto od 125 cm3, da se naučiš vožnji u saobraćaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1378 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sve to dobro i znam sta hocete reci ali neko prosto ne voli skuter, znam da je bolji od motora u X slucajeva ali me na njega natereati covek nece, zato i nisam vozio nista pre i hteo odmah motor, ima nas raznih, ili cu da vozim motor ili nista.

Tako isto ne volim ni auto automatik i ako znam predost i provodim svaki dan 70 km u autu kroz grad.
Tako da koleginica nek kupi sta zeli, ima jedna koleginica koja je polozila neki dan, uzela je Beneli 125 Leoncini ili kako vec, nece skuter hoce da salta a isto nema B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Apsolutno se slažem. 

Da me niko ne shvati pogrešno, 

nikom ja ne govorim kako i šta treba da radi, niti tvrdim da sam u pravu, ja sam samo obična budala koja je vremenom došla do nekih zaključaka..  i dao argumente za to. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja