Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuter 50cc 2T

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pozdrav svima, nedavno sam kupio svoj prvi skuter ( polovan, korektno stanje ), pitanja koja imam vezano za njega su sledeca:

 

1. Da li mogu da iskljucim mesac i da sam pravim mesavinu?, i na koliko posto?

2. Cemu sluzi ovaj deo sa slike nista nije prikopcano u njega?

3. Motor ide dobro, povlaci lepo, kada je hladan upali na pola kiks dok kada je vruc treba da se kiksa 6-7 puta

20240626_200532.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova
Pozdrav svima, nedavno sam kupio svoj prvi skuter ( polovan, korektno stanje ), pitanja koja imam vezano za njega su sledeca:
 
1. Da li mogu da iskljucim mesac i da sam pravim mesavinu?, i na koliko posto?
2. Cemu sluzi ovaj deo sa slike nista nije prikopcano u njega?
3. Motor ide dobro, povlaci lepo, kada je hladan upali na pola kiks dok kada je vruc treba da se kiksa 6-7 puta
20240626_200532.thumb.jpg.ae32dfa76665ca447bc8a5fcf5e16081.jpg
Тај систем обезбеџује неке EURO стандарде убацивши чисти ваздух у издувну грану и тако смањује емисију CO. Око стања, ако на загрејано треба да га курблаш 6/7 пута, није баш у коректном стању. И не знам зашто би елиминисао уљну пумпу, она се у принципу не квари. Корисник не зна основне ствари око принципа њеног функционисања.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Hvala,

Mesavinu bih pravio sam jer sam sa mesacem na 125 imao lose iskustvo, e sada sto se paljenja tice upravo sam provalio da ako drzim gas do kraja dok je vruc i kiksnem upali iz prve/druge... dok bez gasa nece nikako kad je vruc... predpostavlja da hladan upali iz prve jer mu sauh drzi gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3209 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tako je, kombinacija ler gas i saug. Mene je to isto tako zezalo na Pežočetu. Sa gasom palio vruć, hladan bez gasa. Ja nisam tad to znao da podesim, dao majstoru, a on onda naštelovao da bude obrnuto - da mu treba gas kad je hladan, a pali odmah vruć:na_glavi:

Mora to lepo da namesti neko ko zna i ima iskustva, tj. osećaja. Ja prodao falabogu taki, neću da se zlopatim s karburatorom u 21 veku valjda ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova
Tako je, kombinacija ler gas i saug. Mene je to isto tako zezalo na Pežočetu. Sa gasom palio vruć, hladan bez gasa. Ja nisam tad to znao da podesim, dao majstoru, a on onda naštelovao da bude obrnuto - da mu treba gas kad je hladan, a pali odmah vruć:na_glavi:
Mora to lepo da namesti neko ko zna i ima iskustva, tj. osećaja. Ja prodao falabogu taki, neću da se zlopatim s karburatorom u 21 veku valjda
Карбуратору ништа не фали, само што је "дијагностика ручна"

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova

Није немогуче да ти пропушта вакум славина кроз вакум црево па га гуши на вруче. Можда и карбуратор прелива па је исти резултат, како и да је треба да то мајстор прегледа и среди. Машина проста а пуно фактора утичу за добар и стабилан рад.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Sve je moguce, necu da ga cackam za sada... Meni licno ne smeta ni ovako, ali moguce je da je neko cackao karburator ( dizna je ocigledno menjana ), potrosnja mu je izmedju 3.5l i 4l na 100km.

Iz mesta poleti i u toku voznje je dosta ostar na gasu, vrti preko 8k obrtaja ma da imam utisak da ce klip napolje :D pa se vozi do 5-6k

 

Model je: Wangye WY 50QT-7A 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova
Sve je moguce, necu da ga cackam za sada... Meni licno ne smeta ni ovako, ali moguce je da je neko cackao karburator ( dizna je ocigledno menjana ), potrosnja mu je izmedju 3.5l i 4l na 100km.
Iz mesta poleti i u toku voznje je dosta ostar na gasu, vrti preko 8k obrtaja ma da imam utisak da ce klip napolje  pa se vozi do 5-6k
 
Model je: Wangye WY 50QT-7A 
Ако имаш утисак да че клип кроз ауспух, тај звук каже да је толеранција клип/цилиндар, прешла горњу границу.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja