Jump to content

Moto Zajednica

Potrebno pojašnjenje električnih vodova za pumpu goriva Beverly 250ie (malo, malo pa ne ukopča - nem uradi pripremu)...

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pokušaću sam (uz vašu pomoć) da utvrdim zašto mi povremeno otkazuje (Ne uradi pripremu) pumpa za gorivo. Inače opet ne radi...

Imam unimer i izmerio bih napon i /ili proverio masu na konektorima za pokretanje pumpe goriva a na samoj pumpi.

 Mislim jedan par tera pumpu a drugi za nivokaz goriva... Nivokaz je dobar.

Naknadno sam izmerio napone na priklučku za pumpu stiže 12v u trajanju od nekoliko sekundi, taman toliko je i radila priprema goriva. ali se pumpa ne uključuje. Akomulator pun. Plovak, kazaljka radi bez greške, pokazuje nivo goriva.

Dole je opis kako sam došao u ovu situaciju...

Srdačan pozdrav...

 

Problem je još uvek aktuelan, skuter mi je na reklamaciji već više od 8 dana kod maistora a da mi se nije javio niti pregledao motor!

1. Pre tačno mesec dana (23. april) sam dogovorio servis zamene ulja i filtera i prosledio podatke saobraćajne...

2. Desetak dana kasnije a pre servisa mi otkaže pumpa za gorivo, i maistor dođe sutradan i odšlepa (8. maj) motor kod sebe na Čenej. 

3. U subotu sam preuzeo motor (11.maj). Platio servis 32.500,00 din. za svećicu, vazdušni i uljni filter, 1 litru ulja (kaže da toliko ide u motor) pumpu za gorivo i relej na bravi za tu pumpu.

4. U povratku kući (21 km. Petrovaradin) motor je počeo da gubi snagu, ne prima gas, tako da sam poslednje metre bukvalno sišao sa njega i gurao ga...

5. Utorak 14. maja maistor dolazi po skuter prikolicom, odvozi ga kod sebe i od tada bukvalno nemam informacija šta je sa skuterom. JUče mi se javio na telefon i kaže da je zauzet i da ga još nije pogledao.

6. Uvidom u teh. dokumentaciju video sam da u motor ide 1,3 lit. ulja kada je suv a 1,2 lit. kada se menja filter. On je kupio 2 litre ali drugu litru nije koristio već sam je ja dodatno otkupio.

7. Prilikom preuzimanja skutera pored sumnji na zamenjenu pumpu, maistor je rekao da nije pregledao nivo rashladne tečnosti, da je možda i do svećice...

Nisam siguran šta da radim pa sam ovo sve izneo na forum...

Srdačan pozdrav

 

Sledi nastavak drame:

8. U ponedeljak 27.05.24. preuzimam motor sa reklamacije (10 dana) gde sam morao maistora da opomenem da nije sipao dovoljno ulja u motor, pa je on dolio još 2 dl. Rezervoar na motoru je bio prazan pa sam dolio goriva koje sam poneo sa sobom da imam do kuće. Uglavnom stigao sam samo do Novog Sada gde se na jednom zaustavljanju pojavila ista situacija, motor neće da upali pošto se ne aktivira pumpa za gorivo... Zvao sam ponovo maistora Đorđa da preuzme motor i otkloni kvar za koji je uzeo novac. On je to odbio rečima da je to problem za električara a on nema istog.

9. Praktično mi je nepotrebno zamenjena pumpa i relej a mesto kvara nije detektovano.

10. Odgurao sam motor do obližnje garaže sa namerom da ga tu ostavim... Pokušao sam još jednom i motor upali pa se tako vratim kući...

11. Sledi potraga za mestom slabog kontakta koji povremeno otkazuje rad pumpe.

Ako neko ima predlog?

Poz. Z

 

 

Pumpa goriva priključak liberty4.jpg

Pumpa goriva priključak liberty1.jpg

Plovak Pumpa goriva priključak liberty.jpg

Promenio član Zinko
Naknadno slikano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja